Pusztán történelmi szempontból, Orbán és Horthy között van hasonlóság abban, ahogy egy támadó ország vezetőjével találkozott mindkettő örömmel, vigalommal?
Az egyik partner német, most pedig orosz.
Elképzelhető egyébként, hogy Orbánnak privát, személyes okai lehetnek arra, hogy dörgölőzik Putyinhoz tizenakárhány éve?
nincs hasonlóság.
míg Horthy idejében Magyarország elszigetelt volt, és csak Közép európa(németek,osztrákok és olaszok) nyitottak felénk+a Német nagyhatalom közelsége miatt is nem voot valasztásunk.
vagy a nemetekkel voltunk,vagy elfoglalnak minket.
Orbán ezzel ellentétben nincs ennyire kiszolgáltatott oroszokkal szemben,mint Horthy volt az elszigetelt Magyarország élen a németekkel szemben
Hogy Orbán mennyire örömmel és vigalommal találkozott Putyinnal, azt majd megítéli a történelem 100 év múlva.
Horthy és Hitler találkozásairól vannak forrásaink: magyar és német is. Egyáltalán nem volt jó köztük a kapcsolat. Hitler nem bízott Horthyban és folyamatosan fenyegette, hogy mi lesz, ha átállunk. Horthy meg lenézte Hitlert, tanulatlannal tartotta, akivel nem lehet úriember módjára tárgyalni.
Alapvetően az, hogy két politikus találkozik, még nem feltételez jó viszonyt. Hitlerrel amúgy Chamberlain brit miniszterelnök vagy pl. Albert Lebrun francia elnök is találkozott.
Nem látok túl sok hasonlóságot a Horthy-Hitler és a Viktor-Putyin találkozókat illetőleg. Max. annyit, hogy az egyik oldalon vagyunk mi, a másik oldalon meg van egy "nagyobb" agresszor.
1. Németországtól akkor volt ok félni. És csúnyán hangzik, de volt valamiféle kényszer a velük való jó kapcsolatban, hiszen egy feltörekvő hatalomról beszélünk. Oroszország viszont ma egy hanyatló hatalom és semmi ráció nincs abban, hogy egyébként NATO-tagországként odadörgölőzzünk.
2. Nem gondolom, hogy Viktor egy tanulatlan, felkapaszkodott mitugrásznak gondolja Putyint, hanem épp ellenkezőleg.
3. Nem gondolom, hogy Putyinban felmerül és fél attól, hogy Magyarország komolyabban ellenáll és nem fog úgy táncolni, ahogy ő fütyül.
kérdező-
most nem elszigetelt sehogy sem.
se gazdaságilag,se politikailag.
nyugati és keleti muktik vannak itt, nyugati és keleti politikusok állnak Magyarország mellett.
emellett lehet,hogy a politikai színházban Orbánt szapulják sok helyen, de mikor a nyugati multiknak kell valami akkor egyből jópofiznak Orbánékkal.
sőt, anno miközben Merkel és Orbán "rosszban" volt és politikai csatározásokat vívtak a migránsválság idején, akkor is mikor a német multikról volt szó, Merkel személyesen jött a legnagyobb mosollyal Orbánhoz tárgyalgatni.
ez is azt bizonyítja,hogy ma csak a felszínen vannak rosszban a politikusok,(tudod "cirkuszt a népnek"),miközbe a színfalak mögött jóban vannak.
(magyar példában is van ilyen, előkerült pár éve,hogy a fideszes és ellenzéki képviselők együtt kajálgattak egy étteremben talán, és tök jóban vannak egymással,miközbe a parlamentben meg jászák a szerepüket a népnek)
és még mindig semmi köze a két politikusnak és a két politikai/gazdasági helyzetnek egymáshoz.
lehet nehéz elfogadni de ez a helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!