Szerintetek mikent alakul a “rezsivedelem” az elkovetkezendo 2 evben?
Szerintetek lesz valami valtozas?
Varhato lesz, hogy visszaall a rendszer az augusztus elotti idoszakra, miszerint tamogatja az allam a rezsivedelmet, mint eddig?
#7 "Csak ugye ez csúsztatás, mert ezt nem így kell nézni, hanem a fizetések arányában, "
Nem, nem úgy kell nézni, mert a többi országban sem úgy nézik. Összehasonlítani konkrét és egyforma adatokat lehet.
"Vagyis azt kellene összehasonlítani, hogy az átlagfizetés hány százalékát kellett gázra költeni az egyes országokban. Erősen esélyes, hogy mi többet költöttünk, költünk erre a fizetésünkből, mint a nyugatiak."
Akkor miért nem nézel utána ennek az adatnak? Mert ezt is nézik, hogy jövedelemarányosan hogy alakulnak a megélhetési költségek. Az idei adatokra azonban még várni kell. Ez a tavalyi, akkor a középmezőnyben voltunk. Azóta nem nálunk drágult a rezsi jobban.
#12 "Lehetett volna eddig is úgy alakítani a dolgokat, hogy ne kelljen ettől félni. Pl. ha az elmúlt 15 évben a kis falvak 3. EU finanszírozott játszótere meg "közösségi ház", "lelátó", egyéb baromságok helyett napelemfarmot építettek volna, már nem lenne érdekes az energiaár :)"
Abban az esetben ha az eu-s pénzek nem lettek volna pontosan felcímkézettek és nem határozta volna meg az eu hogy mire lehet azt a pénzt költeni - akkor költhették volna játszóterek helyett napelemekre.
Csak nem így volt. Az eu-s pályázati pénzek pontosan meghatározott célokra fordíthatóak és másra nem. Amit játszótérre költöttek azt nem lehetett volna napelemekre költeni.
A 2014-2020-as ciklusra tudtak Orbánék annyit intézni, hogy már nagyobb részét lehetett a pénzeknek valódi hasznos beruházásokra költeni.
#13 Megint ismételgeted a hazugságokat.
A panelprogram nem lett leállítva, folyamatosan történtek az elmúlt években is nyílászáró cserék, szigetelések, fűtéskorszerűsítési programok. Más a neve a programnak, mint korábban, ennyi.
A régi, élettartamuk végén levő panelépületeknél nem a toldozgatás meg szigetelés az amire pénzt kell költeni, hanem egyszerűen újakat kellene helyettük építeni és ebbe kellene tenni a pénzt. semmi értelme egy alapvetően rossz épületben a 10%-os költségmegtakarításhoz milliókat elkölteni lakásonként, mikor 20 év múlva már nem is lesz lakható az épület.
15-ös, aki hazudik és még ráadásul eszetlenségeket írogat az te vagy. Teljesen megváltoztak a panelfelújítási támogatások konstrukciói, a panelprogram megszűnése után jóval kevesebb panel házat újítottak fel.
Magyarországon 772167 panellakás van, 2022-ben 13617 lakás épült. Ha maradna az a tempó ami 2022-ben volt, (nem marad) akkor is 56 évbe tellne mire lenne annyi lakás amennyi kiválthatná a panellakásokat. Persze ez is csak elmélet, mivel megfizetni 56 év múlva is csak a panellakók töredék tudja majd a lakásváltást. Egyébként nem tudom mire alapozod azt a kijelentésedet, hogy 20 év múlva nem lesz lakható egy panellakás. Statikailag nem látom jelét annak, hogy a jelenlegi panel házaknál bármi probléma jelentkezett volna, ráadásul a paneles építkezés ma is használatban lévő technológia lásd az építés alatt lévő Budapart negyedet. Energetikai, épületgépészeti korszerűsítlésekkel simán lakható lesz egy panelház még 100 év múlva is, és még azt se lehet mondani, hogy sokkal rosszabak lennének mint mondjuk egyik-másik jóval később épült modernebb épületnél, ahol a profit kimaxolása miatt kispóroltak minden anyagot és vékonyabbak a falak vagy silányabb az épületgépészet, mint egy panelházban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!