Szerintetek mikent alakul a “rezsivedelem” az elkovetkezendo 2 evben?
Szerintetek lesz valami valtozas?
Varhato lesz, hogy visszaall a rendszer az augusztus elotti idoszakra, miszerint tamogatja az allam a rezsivedelmet, mint eddig?
Én valószínűbbnek tartom, hogy jövőre ennyi sem lesz.
Mondjuk a legelső elhasznált köbmétertől kezdve a hétszeres gázárat fizetjük. Nem biztos, hogy a lakosság Fidesz-párti részének őszinte lesz a mosolya utána...
A rezsi"csökkentést" addig tudta támogatni az állam, ameddig amúgy is alacsonyak voltak az energiaárak. Amint megugrottak kiderült, hogy az állam baromira nem képes finanszírozni a lakosság rezsicsökkentését, mert egész egyszerűen nincs rá anyagi erőforrásuk.
Ha maradnak a magas energiaárak jövőre (márpedig maradni fognak), akkor vagy nem lesz változás, vagy az EU-s forrásmegvonások miatt még azt is megszüntetik, ami most van.
Ha csökken az energiaár akkor lehet hogy visszaépítik, de akkor meg értelme nem lesz, ahogy a bevezetésekor sem volt semmi haszna, hiszen amúgy is kevés a rezsi. Szóval az átlagember se így, se úgy nem jár jól vele...
Szerencsére a kormányunk pont ezért vezette be az extraprofit adókat, és egy sor megszorítást, így a rezsivédelmi alap által véd bennünket... ja bocs, ez nem az a mese.
Bezzeg milyen jól működött, mikor a piaci ár felett lett meghúzva a határ...
Kérdező, minden attól függ hogy mi lesz a következő 2 évben.
Amire én számítok:
A télen kb. január végére elfogy a gáz sok ország tározójából és dönteni kénytelenek, hogy az ipar vagy a lakosság kapjon-e belőle. Addig nem sok változás lesz, mindenki azt fogja hinni, hogy nem lesz gond, most is az megy a nyugati médiában, hogy a tározók tele, minden jó. A cégeknél azonban januártól lesz még áremelkedés - nálunk is, ez nagyon sok munkahelyet fog veszélyeztetni, ott már lesz bizonytalankodás.
Közben viszont Ukrajnában is tél lesz, rettentő, az áramszolgáltatás egyre kevésbé fog működni és nem csak a lakosság fog fagyoskodni, de a katonák is kint a szabadban. Emiatt aktívabbak, elkeseredettebbek lesznek és többet fognak hibázni. Sajnos nőni fognak a veszteségek. Az oroszok nem fognak jelentősen előre haladni, beérik a bombázásokkal stb. várnak. Itt vagy extra pénzt kapnak az ukránok mert a fegyver már nem lesz elég önmagában, akkor az EU-ban lesz belőle feszültség, vagy nem kapják meg a pénzt akkor meg nem tudnak kitartani. Jobb esetben legalább tűzszünet lesz és a fegyverekre nem kell több pénzt pillanatnyilag fizetni az uniós országoknak.
ha még oda is ad mindenki sok pénzt akkor még kevesebb jut a saját lakosság, ipar megsegítésére és amint fogyóban lesz a gáz az újabb áremelkedést jelent mindenben.
Ez nálunk is meg fog jelenni kis késéssel - nem januárra, hanem márciusra - áprilisra, a kintről származó termékek árában már korábban.
A rezsiköltségek nőni fognak, de addigra már a nagy hidegek csillapodnak. Egy rakás embernek lesz nagy számlája, viszont sokan lesznek akik rájönnek, hogy feleslegesen vettek annyi fát, a gázzal még így is jobban jártak volna.
A fűtési szezon végéig nem fognak hozzányúlni a mostani rendszerhez, az átlagfogyasztásig lesz kedvezményes. Hogy ennek árán kell-e valamennyit emelni az lehetséges, de az nem lesz sok, tényleg pár ezer forint. Ami az átlagfogyasztás feletti összeg az a kérdéses, hogy nő-e és mennyivel.
ha bármi változás lesz az majd tavasszal történik és ezzel egyszerre olyan programokat fognak bejelenteni amikkel lehet majd tömegesen mindenféle fűtéskorszerűsítéseket, szigeteléseket, egyebeket csinálni. De azt megint csak azok tudják megfizetni akiknek van rá pénze nem a nyugdíjas, így a rezsitámogatást fenn kell tartani.
Hogy a jövő télre mi lesz?
Ha azt tudnám, a lottó számokkal kezdeném.
"Az egész EU-ban Magyarországon volt a legolcsóbb a lakossági gáz."
Csak ugye ez csúsztatás, mert ezt nem így kell nézni, hanem a fizetések arányában, mert ha máshol 2x annyi a gáz, de 3x annyi a fizetés, akkor nyilvánvalón ott a fizetés kevesebb része megy el gázra, mint nálunk.
Vagyis azt kellene összehasonlítani, hogy az átlagfizetés hány százalékát kellett gázra költeni az egyes országokban. Erősen esélyes, hogy mi többet költöttünk, költünk erre a fizetésünkből, mint a nyugatiak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!