Milyen szavazás lesz most április 3.-án? Nem igazán értek hozzá.
Tehát valakire szavaznak az emberek és összeszámolják kinek van több,és ha meglesz az eredmény akkor lehet hogy nem Orbán Viktor fogja irányítani Magyarországot?
Ha mindenki lead szavazatot 3.án akkor mikor lesz meg az eredmény?
És ha XY nyer nem pedig Orbán akkor abban a szent pillanatban leváltják?
Csakegygondolat:
Nem félnek az emberek, hogy Orbán már jól meglopta az országot tehát teli tömte már a zsebét eléggé, így ő már ennél jobban/nagyobbat nem fogja tömni a zsebét mert már van elég.
Tehát sokat már nem rúg belénk..
De ha új valaki jön a csúcsra akkor annak még "üres a zsebe" és ő is többre vágyik majd és kb 10x nagyobbat fog kaszálni rajtunk magyarokon mint Viktor?
Én igazából ehhez full nem értek és senki mellett se állok
Nem vagyok se Orbán pártoló
Se a többi(nem tudom a többiek nevét sem)
#kicsivagyokénehhez #delécciválaszoljatok
✎ [És ha XY nyer nem pedig Orbán akkor abban a szent pillanatban leváltják?]
Április 3-án még nem lesz végeredmény sem, nem hogy jogerős eredmény.
Minden körzetben lesznek olyan szavazóurnák, amelyeket fel sem bontanak, nem számolják meg a bennük található szavazatokat. Napokig tart, míg a külképviseleteken leadott szavazatokat hazahozzák, illetve az átjelentkezéssel szavazók egyéni szavazóborítékjait átszállítják a lakóhelyük szerinti kijelölt szavazókörökbe, ahol a fel nem bontott urnákban összekeverik a helyi szavazatokkal, és így megszámolják. Ezután lesz nem jogerős végeredmény.
Aztán jönnek a Nemzeti Választó Bizottsághoz fellebbezések, bejelentések, kifogások, panaszok stb., amelyekre történő határozathozatalokhoz idő kell. Aztán, akiknek nem fog tetszeni a határozat, fellebbeznek a Kúriához; nekik szintén idő kell a határozathozatalhoz. Ha pl. a Kúria úgy dönt, akkor adott helyeken újra kell számolni a szavazatokat. Mikor mindez lezajlik, akkor lesz jogerős választási eredmény.
Közben a pártok fognak variálni a pártlistákkal, lesznek, akiket kivesznek, lesznek, akik nem kívánják átvenni a pártlistás mandátumukat; a kiesők helyére a többiek előre lépnek.
Mikor minden lenyugszik, akkor átadják a megbízóleveleket a jogerősen megállapított egyéni győzteseknek és a pártlistáról bejutottaknak.
Aztán össze kell hívni az alakuló ülést, ahol a képviselők többsége megszavazhatja az államfő által javasolt miniszterelnökjelöltet. Aki ezzel hivatalba lép.
Bár rendszeresen április elején voltak a választások, május 10. előtt még nem volt alakuló ülés.
Most meg aztán pláne lesz ereszd el a hajamat: bármelyik pártszövetség veszít, az minden lehetőséget ki fog használni a reklamálásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!