Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valójában mit jelent a liberál...

Valójában mit jelent a liberális kifejezés?

Figyelt kérdés

Értem én hogy szabadelvűség, a személyes szabadságon alapuló elv. De ez elég tág fogalom, hisz ebbe beletartozhat a sajtószabadság is, de az is ha évről évre szivárványos színben ünnepelnek emberek.

Vagy akár az is ha valaki valakit lepuffant mert ki akarták rabolni. De az is lehet hogy rosszul látom, ezért is szeretném ha segítenétek érthető formában tisztázni ezt a kérdést. Köszönöm!


2020. szept. 23. 09:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

[#8-at írtam]


#10: "(...) akik ma magukat liberálisnak nevezik, AZOK a legkevésbé tartják tiszteletben mások véleményét." - Én ezzel a "legkevésbével" vitatkozom. Én elég sokat meccselek liberálisokkal és konzervatívokkal is, de nem érzem, hogy előbbi kevésbé tartaná tiszteletben a (külön)véleményemet, mint utóbbi. Tényleg.


"Nézd meg a facebook intézkedéseit, ahol nyíltan lehet a kormányzatot támogatókat fenyegetni, mocskolni, hazugságokat róluk terjeszteni, ellenben tiltanak, büntetnek amikor a kormánypártokat csupán támogató szövegeket találnak." Írsz esetleg konkrét példát? Amikor "kormánypártokat csupán támogató" szöveget büntetett a facebook. Én egy ilyenről sem tudok. Ha te igen, elő vele, tényleg érdekelne.


Mindazonáltal azt is tegyük hozzá, hogy a facebook magántulajdon. (És sokkal-sokkal megengedőbb mindenféle véleménnyel szemben, mint mondjuk a vadhajtások, mely azonnal moderálja a nem kormánypárti kommenteket.) Amikor az általad liberálisoknak nevezettek a szólásszabadságról papolnak, akkor nem arra gondolnak, hogy mindenki tetszőleges formában és tetszőleges fórumon mondhassa el a véleményét. Egy liberális sem mondja azt, hogy bárki odamehet a te házadba, és a falra felírhatja a véleményét akármiről. A te hatásköröd, hogy ezt eltűröd-e. Még egyszer: minden egyes liberális szerint is. A facebook által biztosított felületeken pedig (nem meglepő módon) a facebook hatásköre, hogy mit tűr el. A cenzúra nem ez. Cenzúra az, hogy ha te magad nem indíthatsz el egy internetes oldalt valamiféle hatósági ellenjegyzés nélkül. Melyik liberális csinál veled ilyet?

2020. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem azt amit a baloldaliak összehordanak a liberalizmus nevében.
2020. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!