Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az MSZP-sek miért tagadják,...

Az MSZP-sek miért tagadják, hogy pártjuk az MSZMP utód párja?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 18:35
1 2 3 4
 21/32 Anzii válasza:
56%

Az MSZMP egy 45 évig tartó kommunista diktatúra pártja volt, azért tagadják mert felvállalhatatlan, le is köpnéd/hánynád/hugyoznád őket ha nem tagadnák :)


Jó esetben így is ;)


De amúgy tényleg az utódpártja, és elég durva hogy egy hasonló párt, hasonló névvel ezek után sikereket tudott elérni.

(Még él a generáció akiknek ők mosták át az agyát és megválasztja őket)

2010. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
53%
Kedves előttem szóló, nincs igazad, a rendszerváltás előtti időben sokkal jobb volt élni, csak azok mondják azt hogy rossz volt akik lusták voltak dolgozni, vagy nem tudták elfogadni hogy egyenlőség volt, nem úgy mint ma, biztos vagyok benne hogy a te fizetésed is (vagy az apukádé) 200 ezer forint fölött van míg mások minimálbérből akarnak megélni.
2010. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
17%

"Kedves előttem szóló, nincs igazad, a rendszerváltás előtti időben sokkal jobb volt élni"


Az agyhalott kádárista kommandó ismét lecsap a gyk-n :)))

2010. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%
Fáj az igazság kedves előttem szóló?
2010. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
78%
Az egyenlőség a legnagyobb hülyeség! A természetben sem létezik. Egyenlőséget az akar, aki féltékeny arra, aki képes volt magának kikaparni a makkot. Nekem sincs okom panaszkodni szerencsére, de nyilván azért, mert a szüleim jól iskolázottak, és ebből fakadóan jó munkahelyük van. Rosszul is lennék, ha én is a mérnöki diplomámmal annyit keresnék, mint az aki 8 általánossal sepri az utcát. Akkor mi értelme van tanulni?
2010. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szóval leegyszerűsítve és összefoglalva 3 oldalt:

1. Te sem szeretnéd magadra húzni a vizes-lepedőt, nemde?

2. Ideológiailag nem egyezik a két párt.

3. Csak a vagyont és a tagok egy részét örökölte.

4. Ők sem hülyék ;)Ameddig a nyugat nem tud róla, addig jó megítélésű marad a párt, keleten meg tudják, de itt ez nem szokatlan...

2010. júl. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg jobb volt a rendszerváltás előtt élni. Ezt úgy mondom, hogy nem vagyok komcsi. Meg a sok mocskot se hagyták felszínre törni, a mai "celebek" akkor utcát söpörhettek, az állat gyilkosokat meg felakasztották.

Nekem tulajdonképpen csak azzal a nemzetietlen, hazaáruló mentalitással volt bajom a Kádár-rendszerben, ahogy a határon túli magyarokat, meg a nemzetpolitikát kezelték. Egyébként ezt senki nem kezelte a szomszédságunkban hasonlóképpen, Románia is baromira nacionalista volt, meg Jugó is, azok még a Szovjetunióval is szembe mentek.

Viszont rend volt, és nem kellett attól félni, hogy mit hoz a holnap.

Ezt a mai barom rendszert szerintem csak pár 10000 ember akarja fenntartani, akik milliárdokat lopnak ki a húsos fazékból végkielégítésként, megbízási díjként, és a többi. A többi meg dögöljön meg, ugye. Ennél a Kádár-rendszer is ezerszer jobb volt. Egyszer még baromira elege lesz a népnek, és úgy fognak a kedves mai politikusok a lámpavason himbálózni, mint '56-ban az ávósok, mert nincs annyi rendőr, aki visszatartsa azt a rengeteg embert, aki már az éhhalál küszöbén lesz. Ennek az elején tartunk most, most válik hajléktalanná az ország jó része.


De ez nem jelenti azt, hogy ezek az MSZP-csicskák bármiben is hasonlítanának a Kádár-rendszerhez. Mit hoztak ezek? Bokros-csomagot (azzal a szlogennel, hogy majd utána jobb lesz, aztán most megint mi van?), a nemzetünk megtagadását 2004-ben, ráadásul kevés kellett hozzá, hogy egy forradalmat is kirobbantsanak maguk ellen 4 éve.


Örüljenek, ha nem éri el őket a megérdemelt büntetésük még életükben.

2010. júl. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ez a gonosz, erőszakos, reklám világ kihozza egyesekből a rossz szellemet. Azt kellene nézni, hogy az „átkosban” a többségnek volt jó (NÉPI DEMOKRÁCIA). Persze, hogy volt akinek diktatúra volt! Az erőszak centrikusnak, a munka nélkül élősködőknek, a felsőbbrendű mentalitásúaknak stb. diktatúra volt. Nem is gondoltam volna, hogy csak el kell engedni a gyeplőt és máris ÁRAD A GAZSÁG! Ahogy Hofi mondta: „Az igazságból, elveszett az ’i’”
2010. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Pontosan erről, és a hasonló emberekről beszéltem mit amilyen te vagy. A Kádár-rendszer diktatúra volt, a Szovjetunió bábkormánya. Ez tény és nem vélemény. Ennek ellenkezőjét állítani olyan mint a fehérről bizonygatni, hogy az fekete. Az elmúlt 40+20 évben olyan jól sikerűt az agymosás, hogy ma már mindent ellehet hitetni az emberekkel, még azt is, hogy az MSZP-nek semmi köze az MSZMP-hez.

2010. aug. 15. 08:50
 30/32 anonim ***** válasza:

Az MSZP tényleg jogutódja az MSZMPnek,ha nem hiszed járj utána.


"Persze, hogy volt akinek diktatúra volt!"

Mivel az is volt ! Aki másként gondolkodott vagy más véleményen,vagy akár csak egy folt is volt a farmeron,azt bevitték és jól megdolgozták.Nem lopott,nem bűnözött,csak a rendszer ellensége volt.Ha ez felétek nem diktatúra,akkor nem is merem elképzelni mit neveznél diktatúrának.

2010. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!