Mit szóltok hozzá, hogy a kormány megakarja szüntetni a magántanulóságot?
3. hozzászóló: fejtsd ki, kérlek, bővebben, mit fog takarni az „egyéni munkarend”, ha te már tudod ezt!
Btw szerintem már az sokat elárul a hozzáállásról, hogy „munkának” titulálják a tanulást.
Fogalmam sincs mit jelent az egyéni munkarend, ezt a szóösszetételt te használtad először a topikban, megkérhetlek hogy akkor már te fejtsd ki, ha idecitálod, s hogy miért tartod munkának?
Ha az EGYÉNI TANREND-re vagy kiváncsi az a tanulón és az iskolán múlik. Ha egy külföldön élő diákról van szó, akkor valószínűleg az iskola és a tanuló megegyezhet abban, hogy félévente egyszer-kétszer jöjjön be a diák, de ha egyébként el tudja sajátítani az anyagot külföldön is, akkor nem zargatják. Ha egy hátrányos helyzetű roma fiatal kérelmezi mindenféle mondvacsinált okokra (szociális, közlekedési, stb.) hivatkozva akkor neki valószínűleg szigorúbb órarendet írnak elő: be kell mennie korrepetálásra, csak heti egy-két nap kap felmentést, s valószínűleg a tanulmányi eredményeit tekintve sokkal jobban fog járni ezzel, mint ha magántanuló lenne.
#6
Megint a hülyeség?
a magántanuló nem azt jelenti, hoyg nem az állami iskolában tanul. Akkor is normál diák státuszban van, nappali képzésen - már ha általános és középiskolában lehet így mondani. vagyis bejár minden nap az iskolájába.
A magántanuló nem az intézményre vonatkozik, hanem a diák munkarendjére.
És igen, munkarendnek nevezik, mert az iskolában is munka folyik és az a tanítás, tanulás, aminek van egy rendje, hogy reggel 8 körül kezdődik (vagy délután ha esti iskola) és bizonyos módon folyik. Sokféle lehet és nem számít hogy a fenntartója az állam, egy alapítvány vagy bármi.
Magántanuló az aki nem jár be az iskolai órákra csak félévente kell osztályozó vizsgákon megjelennie és az alapján szerez bizonyítványt. Ez utána pontosan ugyanolyan módon számít, mint aki meg naponta járt iskolába.
A magántanulói státusz eddig a teljes véglet volt, hiszen semennyit nem járt iskolába a diák, csak vizsgázott. Nem volt köztes megoldás, hogy mondjuk minden második héten bejárhat, mert a köztes időben külföldön van a másik szülővel, vagy hogy az edzései miatt csak 10-4 között tudna iskolába járni. EDDIG vagy járt minden nap iskolába, vagy egyáltalán nem járt.
Magántanuló kétféle van. Az egyik aki nem tud bejárni, mert vagy külföldön tartózkodnak, vagy kórházban kellett lennie sokat, vagy sportol és sokat jár edzésre versenyre, akármi. A másik csoport pedig aki nem képes az iskolában elviselhetően viselkedni. Nem tanult és a többieket is csak zavarta. Mindkét csoportnak jobb lesz ha ezentúl nem csak ez a két véglet lesz, hanem a saját egyéni helyzetükre lesz majd szabva az iskolába járásuk.
Az, hogy eltörlik a a magántanulóságot az így nem igaz. Megváltoztatják. Ezentúl többféle lehetősége lesz az olyan diákoknak, akiknek nem megfelelő a minden napos iskolába járás reggel 8-tól.
7
Az igaz, hogy elméletileg az új rendszer jobbnak tűnik.
Csak kérdés, hogy a bürokraták -akik végülis másokkal való packázásból élnek- mit fognak csinálni az első kategória "akármi" rublikába tartozó szülőivel. Mert ugye nem a gyereket, hanem a szülőt fogják valószínűleg perelni valami ráhúzható ok miatt természetesen a gyerek érdekében.
Ügyvéd jobbról balról, különböző szakértők, macera, lehet, hogy ez lesz belőle.
"Nem volt köztes megoldás, hogy mondjuk minden második héten bejárhat"
Ez nem így van. A magántanulónak eddig is joga volt az iskolát használni, órára, szakkörre, könyvtárba járni. A különbség az volt, hogy nem kellett igazolnia a hiányzásait és félévente adott számot a tudásáról. Két okból lehetett valaki magántanuló, saját kérésre illetve betegség miatt. A különbség, hogy utóbbi esetben az iskola volt köteles felkészíteni. Azokon a gyerekeken, akik iskolába járással nem képesek teljesíteni a tankötelezettségüket, az egyéni tanrend sem segít (pl ép értelmű, de "tömegben" szocializálódni képtelen autista), vagy hektikusan, versenyektől függően akár hetekig hiányzó sportoló, vagy előadásoktól függő gyerekszínész, vándorcirkuszos, stb. Ők ezután is magántanulók lesznek, csak másképp fogjuk hívni.
#9
Az egyéni tanrend miért zárja ki annak lehetőségét szerinted, hogy lehessen olyan aki egyáltalán nem kell bejárjon az iskolába? Hiszen azért EGYÉNI, hogy figyelembe vehesse a diák saját adottságit, lehetőségeit.
Nem az adott iskola fog róla dönteni, tehát olyan sem lehet hogy a tanári kar nem akar a gyerekkel foglalkozni ezért ráveszik a szülőt, hogy magántanuló legyen a gyereke és a szülő oldja meg hogy mit kezd vele otthon.
nem tudom milyen lesz a megvalósítás, ezt senki sem tudja.
Csak nm értem hogy miért kell eleve ellenségesen hozzáállni állandóan mindenhez gondolkodás nélkül.
Eddig volt a fekete vagy fehér választása, most meg ott lesz a szürke minden árnyalata is. Miért rossz ez?
Amúgy nem, a magántanuló nem járhatott be az órákra csakis engedéllyel. Hiszen amelyik gyerek éppen az összeférhetelensége miatt lett magántanuló az nem jöhet-mehet csak úgy amikor akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!