Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt a probléma, a letelepe...

Mi volt a probléma, a letelepedési kötvényekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon sok rágalom, és hazugság érte, a kormány ezen cselekvését. Olyan embereket hoztak fel példának, akik Európai Unió egyetlen tiltó listáján sem szerepelnek. Ez a kötvényprogram jelentős kamat megtakarítást hozott a magyar kormánynak, és ez ezáltal teljes egészében a magyar emberek hasznára is vált. Ezek az emberek mind legális úton jutottak be az országba, és egyikük sem jelent veszélyt komolyabban a társadalomra. Sokan imádják őket összemosni, a félúton "legalizált", illegális migránsokkal, pedig nem Magyarországon romlik le miattuk a közbiztonság! Nem is beszélve arról, hogyha valóban mindenkit befogadnánk, egy idő múlva tarthatatlan állapot lehetne miattuk. És jelentősen megnövekedne a migránsok száma. De persze ez nem jelenti azt, hogy senkit nem is szabad be engednünk, főleg akkor ha ezek az emberek a társadalom hasznára is válnak valamilyen módon. A kormány csak a válságot szeretné megoldani, amit az illegális migránsok jelentenek, mégpedig úgy hogy nem Magyarországra hozza a bajt, hanem a gyökereinél kezeli.

2019. jún. 27. 11:19
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Peeerszeee :D Ahogy itt is nagy betűkkel van kiírva az "illegális" szó, ugye? :D"


Jaj eszem a szived, neked mindent a szádba kell rágni? Mondj egy kormánypárti érvet, az legális migráció ellen! Jaj bocsi nem tudsz.....

2019. jún. 27. 15:17
 22/33 A kérdező kommentje:

"2012 és 2016 között Magyarországnak vissza kellett fizetnie a Gyurcsány-kormány által felvett IMF-hiteleket. Ezt Soros György is szívesen finanszírozta volna, de Magyarország más utat választott – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ. Mint írják, a lakossági devizakötvényekből és letelepedési kötvényekből fizették vissza az adósságot. Ez Soros gazdasági érdekeit sértette. Ezért rágalmazzák a Soros által fizetett szervezetek – mint például a Transparency International – a magyar kötvényprogramot. A valóság az ÁKK számításaiban olvasható, amit a mai napon nyilvánosságra hoztak.


A közlemény szerint a Letelepedési Kötvényprogram jelentős kamatmegtakarítást eredményezett az állam számára. Egy válságos időszakot követően segítette Magyarország finanszírozását.


A kötvényprogram elősegítette a 2010 előtt felvett, magas kamatozású IMF-hitel visszafizetését, melynek kamata a 2013. májusi törlesztéskor a 4%-ot is meghaladta, szemben a Letelepedési Magyar Államkötvény akkori 2,53%-os éves kamatával. A magyar állam 2013 és 2017 között összesen 1,84 milliárd euró névértékben kibocsátott ki Letelepedési Magyar Államkötvényt. A program elindításakor megállapított kedvező kamatfeltételeknek köszönhetően számottevően csökkentek az államadósság kamatkiadásai.


Az államadósság finanszírozási helyzete az elmúlt években jelentősen javult. A makrogazdasági folyamatok és az állam finanszírozási helyzetének intenzív javulása tette lehetővé 2017-ben a Letelepedési Magyar Államkötvény értékesítésének felfüggesztését.


Azt írják, hogy a lakosság részére ma is elérhető Prémium Euró Magyar Állampapír (korábban Prémium Euró Magyar Államkötvény) kamata jelenleg 2,9%, és 2013 óta végig magasabb kamatozású volt, mint a Letelepedési Magyar Államkötvény hozama. A Prémium Euró Magyar Állampapír konstrukcióval összehasonlítva a Letelepedési Kötvényprogram jelentős kamatmegtakarítást eredményezett a magyar állam számára.


A költségvetés szempontjából a Letelepedési Magyar Államkötvény kamatozása a teljes kibocsátási időszakban kedvezőbb volt, mint a hasonló módon értékesített Prémium Euró Magyar Állampapír kamatozása. A Letelepedési Magyar Államkötvény konstrukció 2013-ban 1,62, 2014-ben 0,76, 2015-ben 0,2, 2016-ban és 2017-ben 0,4 százalékponttal volt olcsóbb finanszírozási eszköz az adósságkezelő számára, mint az azonos kibocsátású és lejáratú Prémium Euró Magyar Állampapír, amely költségelőny egészen a lejárati időpontig minden évben megtakarítást jelentett az adósságfinanszírozásban. Mindezeken felül a Letelepedési Magyar Államkötvény forgalmazásához kapcsolódóan az állam nem fizetett jutalékot a forgalmazóknak (ezzel szemben a Prémium Euró Magyar Állampapír esetében a jutalék szintje 1%), amely szintén kedvezőbbé tette a Letelepedési Magyar Államkötvényt, mint adósságfinanszírozási eszközt az állam számára.


A kedvezőbb feltételeknek köszönhetően 2013 és 2017 között több, mint 9,6 millió eurót (közel 3 milliárd forintot) takarított meg az állam azzal, hogy a Prémium Euró Magyar Állampapír helyett Letelepedési Magyar Államkötvényt bocsátott ki."


Ezek a tények!

2019. jún. 27. 15:23
 23/33 anonim ***** válasza:

Ezek hazugságok, hiszen 250 ezer dollárt kell visszafizetni, miközben a fideszes közvetítőcégek miatt csak 200-210 ezer dollár folyt be.


Ezt nem ellensúlyozza, ha 1-2 %-kal alacsonyabb volt a kamat egy ideig.

2019. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Szerintem te fékre lettél vezetve, pont a Sorosista hírportálokon keresztűl!
2019. jún. 27. 16:03
 25/33 A kérdező kommentje:
Az IMF hitelt is ez miatt sikerült vissza fizetni, jelentős kamat megtakarítassal is járt, főleg a másikhoz képest!
2019. jún. 27. 16:05
 26/33 anonim ***** válasza:

Nem, az imf hitel jó kamatú volt (alacsony) azt pedig magasabb kamatú szovjet, kínai hitelből fizették ki, valamint az ellopott nyugdíjpénztári megtakarításokból.


A letelepedési kötvényeken pedig bukott a magyar ember, mert a kamatokat ő fizette ki, és bűnözők, terroristák, ipari kémek jutottak így be az EU-ba.

2019. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Ebből egyik sem igaz, mivek az orosz hitelből nem az IMF-hitelt fizették ki, hanem egy atomerőművet építenek belőle. A nyugdíjpénztáradat pedig nem lopták el, ugyanúgy kapsz nyugdíjat mint mindenki más, ugyanúgy fizetted a nyugdíjat mint mindenki más, csak abban az időben nem a kormánynak. (Egyébként ha ennyire fáj akkor nyilatkoztál volna, és a mai napig meglenne). Az igazi nyugdíj tolvaj, az Gyurcsány Ferenc aki elvette a 13. havi nyugdíjat!
2019. jún. 27. 17:54
 28/33 anonim ***** válasza:
Az IMF hitelt, 2012-nen visszafizettük Euró és dollár alapú állampapírból.
2019. jún. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Bocs 2013-ban [link]
2019. jún. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

#27 az állítólagos atomerőmű, ami soha nem fog megépülni, az egy másik hitel. Putyin elvtárs nem csak 1 hitelt ad...


De ellopták. Éppen ez a gond, hogy ugyanúgy nem fogok kapni nyugdíjat mint bárki más, mert nincs miből. Pontosan, nem a kortmánynk fizettem, ez volt a jó, mert az államnak adott pénz olyan, mintha felgyújtottam volna.


És az elvtársaid miért is nem adják vissza a 13. havi nyugdíjat? Hmm?

2019. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!