34 milliárdot költtöttünk tavaly videojátékokra. Valóban szegények vagyunk?
Legyünk őszinték : aki virtuális pixelekre költ, annak nincsen valós hiánya. A számítógépes játékokra valóban csak mint luxusra költünk, amikor már a kaja, étel, ruha, nyaralás, kocsi stb. Valójában nem is költünk ilyenre keveset. Mr.Sheff (magyar C.C cikke nyomám [link]
Lehet hogy mi magyarok mégsem vagyunk szegények, csupán azért nem telik, mert másra költjük a pénzt vagy nem is igazán van hiányunk csak ráfogjuk hogy szegények vagyunk hogy mást okoljunk emiatt?
szerintem a kérdező egy állati nagy f...a..sz
"Az ilyen ember nem alkalmas élete irányítására"
szerencsére erről téged nem kérdez meg senki
miért kell beleokoskodni más dolgába? meg a zsebébe kotorászni?
persze most majd visszaírod, hogy betalált
l.óf....aszt talált be, egyszerűen tipikusan magyar módra beleugatsz más ember dolgába
erről kéne baromi gyorsan leszokni
mellékesen a 34 mrd-vel 54. helyen vagyunk Banglades és Marokkó mellett
vagyis eléggé lent
szóval mi is fáj neked ezen a 34-en? ez ló....f...asz se
"Lehet hogy mi magyarok mégsem vagyunk szegények, csupán azért nem telik, mert másra költjük a pénzt vagy nem is igazán van hiányunk csak ráfogjuk hogy szegények vagyunk hogy mást okoljunk emiatt?"
54. helyen vagyunk, szóval de igen, szegények vagyunk
Én sokat költök játékokra, elég lenne belőlem 25,000 és kijönne ez az összeg, úgy, hogy a többi 9.5 millió ember nem vett semmit.
És van olyan is, aki még nálam is többet költ ilyenekre...
Előzőnek: Vagy még ennél is sokkal több. Mert rengeteg olyan költség meg nincsen benne, mint amivel külföldről vesznek meg online játékot vagy éppen a játék használata közben fizetnek a bónuszokért stb.
Amúgy tök lényegtelen ez a része, olyan, mintha azon menne a vita, hogy a ketchup is bele van számítva az elfogyasztott mennyiségbe vagy nem, miközben megettél 10 hamburgert meg 2 tortát.
Az eredeti kérdés az lett volna, hogy ha ennyi pénzt - nagyságrendileg - költenek az emberek ilyesmire, akkor valóban olyan szegények vagyunk-e, mármint az ország egésze, mint ahogyan egyesek regélik.
Előző ezekben a játékfajtákban eleve játékon belüli vásárlások vannak mert ingyen elkezdheted használni. A játékos vagy pénzért vesz extrákat vagy megnéz egy reklámot. Reklám nézéskor nem a játékos fizet de akkor is pénzt kap a játék forgalmazója. Ezek együtt jelentik a forgalmazó bevételét.
Azt hogy hol fizettek és ki azt pontosan tudja a forgalmazó a lokációs adatok alapján. Minek kotyog bele valaki olyanba amit nem ismer?
Eddig már csak az a demagógia nem volt hogy egy afrikai sárkunyhóban élőhöz képest mi gazdagok vagyunk. Hozzájuk képest azok vagyunk de mi az unió átlagához akarunk tartozni és nem luxusként megélni az ilyet. A szegénység vagy a gazdagság mindig valamihez viszonyítható. Amikor gyerek voltam akkor nem voltunk gazdagok nekem mégis volt játékkonzolom. Mert nem volt luxus. Egy játék most se luxus. A készülék se mert már a legolcsóbb telefonok vagy laptopok is elég jók hogy futtassák az ilyen MMO játékokat.
De kár is olyan féléknek magyarázni akik annak idején olyat találtak volt mondani hogy 47 ezer forintból meg lehet élni. Mi van akkor ha valaki nem elégszik meg azzal hogy eszik iszik? Az már mindjárt jól él?
Erre szoktam azt mondani hogy ha megöregszek és én is elhülyülök akkor valaki lőjjön majd le mert nem akarok fidesz szavazóvá válni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!