Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Győrkös...

Mi a véleményetek Győrkös Istvánról és arról, hogy tényleges életfogytiglant kap?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ki ő? mert szerintem nem én vagyok az egyetlen aki nem tudja, adhatnál egy kis leírást ha megkérhetlek
2019. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ugyanakkor Ő maga azt állítja, hogy a rendőrök lőttek először és baratitűz végzett az aldozattal.

Ezt az orvosszakértő és a fegyverszakértők kizárták, ugyanakkor elismerték, hogy a 9 leadott rendőri lövésből 1 eltűnt, 9 hüvelyt találtak, de csak 8 golyót.

2019. jún. 21. 17:55
 3/6 L.. István ***** válasza:

Itt egy kicsit többet írnak. Nem volt minden tiszta, de ha ő volt akkor természetesen megérdemelte.

[link]

2019. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem normális az öreg, mindenképp börtönt érdemel, még ha tényleg nem az ő lövése ölte is meg a rendőrt, ahogyan állítja. Tűzet nyitott rendőrökre, ez tény, egy rendőr meghalt a lövöldözésben, ez is tény, innentől kezdve szerintem mindegy, hogy 15 évet vagy tényleges életfogytiglant kap az ő korában.

Nem kizárt, hogy igaz az öreg verziója, miszerint a halálos találatot baráti tűz okozta, de ha így is van lényegesen nem változtat a helyzeten, ő akkor is bűnös, 10-20 év börtönbüntetéssel is börtönben halna meg, a rendőrt pedig akkor is felmentenék, mivel nem szándékos volt az esetleges baráti tűz, hanem egy Győrkös által előidézett veszélyhelyzetben történt baleset.

2019. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet eldönteni hogy melyik lövedék milyen roncsoláat végez?


Fogok két halottat és fejbelövöm őket két méterről egyiket 9x19mm parabellummal, másikat 7.62×39mm AMD65-el.


Szerintem lenne különbség, a pisztoly a negyed fejet vinné el az amd meg a háromnegyedét.

2019. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Civil ruhás idegenek, magukat rendőröknek kiadva, házkutatás ürügyén próbáltak behatolni egy ingatlan területére. A tulajdonos látta hogy nem valódi rendőrök mivel semmit sem csinálnak szabályosan, ahogy egy valódi házkutatás megkezdése előtt szokták. Ne engedte be őket, ők pedig felfegyverkezve és engedély nélkül behatoltak. Az új btk értelmében (akkor már érvényben volt) nem büntethető. Nincs olyan rész a törvényben hogy a betörőt nem szabad lelőni ha ugyan erőszakkal lép fel de ő azt állítja magáról hogy rendőr. Nem is lehet ilyen a törvényben mert aki nyilvánvalóan törvénytelenül lép fel, az egyébként hiába rendőr.

27. §

(1) Nem valósít meg bűncselekményt, akinek a cselekménye a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2 )A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az élet kioltására irányult volna ha

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen vagy felfegyverkezve történő jogtalan behatolás

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.”

2019. júl. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!