Mekkora a valószínűsége egy újabb magyar revolúció kitörésének, és miért?
2006-2010 között volt rá esély.
Most 0% a többség nagyon jól él.
"Most 0% a többség nagyon jól él."
LOL
Én és környezetem jobban mint 2010 előtt akkor 15% volt a munkanélküliség és félő volt hogy egyik napról másikra nem lesz munka, rettegés volt minden napunk.
Szóval nem tudom lehet felétek rosszabb, itt jobb, ennyi
@ 12:01
Max Szomáliához képest nagyon jól.
Szerintem meg most fokozodik leginkább.
A világban is egyre nagyobb a szakadék újra. Magyarország meg nem az egyenlöségre törkeszik, hanem az ellentétek fokozása a cél. Ugye tipikus példa az olyan média támogatása ami egy az egyben hazugságokat közöl, vagy iszonyatosan elferdít. A migráns gyülölet keltés. Ès még sok más dologgal mélyitik a gödröt magyarországon, ezek az ellentétek pedig egyszer nem fognak tudni békésen egymás mellett élni.
Igazából a világban kevés olyan ország van aki a békés együtt élésre törekszik, a legtöbb helyen most már elfelejtödött a második világháború és egy az egyben az utálkozás, a nem elfogadás lép elötérbe.
Véleményem szerint kevés. Az indok a következő.
Az ország, amennyiben pillantást vetünk a választási statisztikákra, mondhatni bipoláris, teljesen ketté osztott. Egyrészt ott van a masszív kormány-, annál is inkább állampárti Fidesz-szavazóközeg, másrészt az ellenzék, amely az évek múlásával egyre inkább egy masszává látszik válni, a kezdeti széttöredezettség a választásokon való szereplés okán eltűnni látszik, egyre bevettebb a koordináció a településeken, pártok süllyednek el.
Ahol az úgynevezett ellenzék erős, ott sincs egyértelmű többségben. A politikai paletta tényleg kiegyenlített, pár százalékokon múlik általában a győzelem egy-egy OEVK-ban. Éppen ezért nem mondható el, hogy lenne egy masszív többség, amely ellenezné a kormány politikáját, és adott esetben forradalmat robbantana ki. Ha így lenne, mégis mi történne azzal a 3 millió Fidesz-szavazóval? Az elégedetlenségnek nagyobb küszöböt kell elérnie ennél ahhoz, hogy egy forradalom (1) kitörhessen, (2) sikeres legyen, és (3) elérhesse célját.
Összességében, talán a fenti okok miatt nem képzelhető el, hogy Magyarországon most forradalom törjön ki. Lehetne még arról beszélni, hogy itthon gyenge a civil társadalom, a megszokottnál is nagyobb az állami disztribúció mértéke, így az államközpontúság, illetve, a lengyelekkel ellentétben nem vagyunk egy "forradalmi nép", a történelem során mintha magasabb lenne a magyar tűrésküszöbe, "fotelből kényelmesebb".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!