Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok a 20. századig...

A magyarok a 20. századig kisebbségben voltak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam hogy 1850-ben Buda lakosságának 33%-volt magyar anyanyelvű, míg Erdély teljes területén mindössze 25%, a nagyobb erdélyi városokban pl Brassó, Nagyszeben, Kolozsvár pedig alig érte el a 15-20%-ot. A Monarchia idején zajló magyarosítási politika tornázta fel az arányokat pl Budapesten 90%-ra, de Erdélyben a román ellenállás miatt csak 30-35%-ra sikerült.
2019. jún. 2. 08:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azért ezzel vitatkoznék. A nomád magyar törzsi állam tagjai voltak 300 ezren, akik folyamatosan vándoroltak és háborúztak. A letelepedett életmód és a szervezett állam biztosan erősen megnövelte a létszámukat. A török betörésekig (1400-as évek második felétől és főleg az 1500-as évektől) a tatárjárást és néhány nomád betörést leszámítva nem dúlt háború az ország területén (ez kb. 500-600 év).

A horvátok, csehek, szerbek, románok, lengyelek szerinted többen voltak kezdetben? Nem rohangált több millió roman vagy horvát Európában a 9. században, pár százezren lehettek ők is (a románok mint balkáni pásztornép).

Azt is tedd hozzá hogy a magyaroknak saját önálló államuk volt, míg a cseheket a németek nyomták el a kezdetektől, a szlovákokat a magyarok, a szerbeket a magyarok, bizánciak, törökök, a románokat is számtalan nép elnyomta a történelem során. A magyaroknál erről szó sem volt a török hódoltságot (ami nem terjedt ki az ország teljes területére) és egy rövidebb abszolutisztikus Habsburg periódust leszámítva.

Ráadásul a középkor folyamán érkezett utánpótlás (besenyők, kunok, jászok stb) akik teljesen beolvadtak a magyarságba és eredetileg is rokon keleti nomád nép voltak. Azokat is számításba vehetjük akiket már itt találtak a magyar törzsek a honfoglaláskor (avarok, székelyek) mert szintén rokon népekről van szó.

2019. jún. 2. 12:55
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak itt jön képbe az hogy igazából halvány lila gőzünk sincs arról hogy volt-e egyáltalán honfoglalás és ha volt is akkor kik vetődtek ide és milyen formában zajlott. Ahogy arrók sem hogy milyen arányban keveredtek a helyi lakossággal és hogy mennyi közük volt az àllamalapításhoz.
2019. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A 895-896-os honfoglaló magyarok valószínűleg türk eredetűek voltak, amit jól mutat, hogy szinte az összes hozzájuk köthető személynév, törzsnév, tisztségnév és a települések nevei türk eredetűek. Továbbá a bizánci császár a nála 950 körül járt magyar hercegeket türköknek és az országukat Turkiának nevezte.

A feltárt honfoglalás kori, illetve 10. századi sírok többsége az avarokhoz köthető, emiatt feltételezik, hogy ők bőven megérték a magyar honfoglalást, sőt ők alkották a többséget (a köznépet) és a mai napig használatos "magyar" nyelvet is ők beszélték, nem a türk nyelvű honfoglalók, akiket később asszimiláltak teljesen. Az avarok pedig a türk eredetű magyarok mellett a különböző szláv törzseket is magukba olvasztották, akikkel évszázadokig éltek együtt már a honfoglalást megelőzőn is. Nagyon jól mutatja ezt, hogy a "tót" szavunk kezdetben a teljes Kárpát-medencei szlávságra vonatkozott, ami azonban biztosan a 6. századból ered, amikor a szlávok a germán eredetű gepidák kötelékében harcoltak a Kárpát-medencében, az ő önelnevezésük pedig "teut" volt, ami aztán az avar nyelvben (tehát a mai értelemben vett magyar nyelvben) deformálódott. A teut tő megtalálható volt a Német Lovagrend nevében is (teuton lovagok). A középkorban pedig ugye az volt a szokás, hogy az uralkodó nép/törzs nevéről nevezték el a teljes területet/törzsszövetséget, ezért kapták a szlávok a "teut" nevet amikor még a gepidák uralkodtak felettük, illetve ezért kapták az Kárpát-medencei avarok a magyar vagy onogur nevet, amikor az onogur-bolgár (tehát türk) eredetű magyarok uralkodtak felettük (maga a magyar önelnevezés pedig az onogur-bolgár törzsszövetség vezető törzsére utal).

2019. jún. 2. 15:22
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen szép kis mese csak annyi köze van a valósághoz mint a dáko-román elméletnek.
2019. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ez legalább bizonyítékokon alapul.
2019. jún. 2. 16:09
 16/20 anonim ***** válasza:

15

Milyen bizonyítékokon? Hol vannak azok a bizonyítékok? Elárulom: nincs semmiféle bizonyíték. Ezek dajka mesék.

2019. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Vannak tárgyi bizonyítékok a késői avar korból illetve a honfoglalás korából, továbbá rengeteg feltárt sír.

Ha szerinted dajkamese akkor mivel magyarázod hogy a magyar nyelvet beszéljük? Az a pár tízezer honfoglaló magyar fenntartotta évszázadokig? A bulgár honfoglalók is eredetileg türkök voltak, aztán asszimilálták őket a helyben talált szlávok és átvették a szláv nyelv használatát. Az egyetlen logikus magyarázat a mi nyelvünk fennmaradására az, hogy a Kárpát-medencét avarok népesítették be a honfoglalás korában és az ő nyelvük volt a többség nyelve, tehát az maradt fenn, a honfoglaló türkök asszimilálódtak közéjük. Nem hiszem, hogy az avarok nyomtalanul eltűntek volna a 800-as években, szimplán magyaroknak nevezték őket a honfoglalást követően, mivel a magyar törzsszövetség uralma alá kerültek.

2019. jún. 2. 16:23
 18/20 anonim ***** válasza:

#17

Nem tartotta fenn senki évszázadokig. Pont ez a lényeg. 200-300 évvel ezelőtt senki nem tudott magyarul. A parasztok sem mert alkalmatlan volt bármire is. De az hogy volt itt egy magyar nyelv az miért is bizonyít bármit? Nincs semmilyen bizonyíték ami bizonyítaná hogy ide magyarul beszélő emberek bejöttek és államot alapítottak. Az első nyelvi bizonyítékok évszázadokkal a feltételezett honfoglalás után keletkeztek bár komolyabb vizsgálatokat azokon sem végeztek soha mert nem engedik. Konkrétan tudományos értekezések folytak a 19. században arról hogy hogyan lehet egy nemzetet életre hívni és ott a közös nyelv és a közös származástörténet volt a legfontosabb pont. És furcsa módon ekkoriban durrant be nyelvújítás, meg a minden féle eredettörténetek is ekkoriban kreálódtak. Az hogy aztán néhány régészeti leletet mellé raktak mint bizonyítandó, az meg komolytalan. Pl eleve a rovarírás (ami amúgy a világ többi részén türk írás) mint ősi magyar írás egy vicc mivel az avarok meg még vagy fél tucat itt megfordult türk nép is használta.

2019. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Senki nem tudott magyarul? Érdekes módon Balassi vagy Zrínyi is magyarul írta műveit a 16. és 17. században, akkor csak tudott valaki magyarul. De látom veled felesleges vitatkozni.
2019. jún. 2. 17:00
 20/20 A kérdező kommentje:

"Nincs semmilyen bizonyíték ami bizonyítaná hogy ide magyarul beszélő emberek bejöttek és államot alapítottak."


Mondjuk az bizonyítja hogy a mai napig magyarul beszélünk. Mivel az 1100-as és 1200-as évektől kezdve jól dokumentált a magyar történelem és nincs arra vonatkozóan említés sem az oklevelekben hogy magyar nyelvű nép telepedett volna meg itt, sőt már az 1000-as évek közepéről rendelkezésre áll magyar nyelvemlék...ezért logikailag csak az lehetséges hogy a 895-896-os honfoglalók hozták magukkal vagy az általuk itt talált népesség beszélte és később asszimilálta előbbieket. Mivel te magad írtad hogy a honfoglalók nagyon kevesen voltak, erősen valószínű hogy nem az ő nyelvük vált dominánssá. A honfoglalás kori sírok pedig nem hamisítványok hanem jelzik az avar kultúra továbbélését és az avarok számbeli fölényét a magyarokkal szemben. A tárgyi leletek is rokon kultúrára utalnak illetve nincs nyoma harci cselekménynek a magyarok és avarok között (a krónikák sem említik az avarokat). Emiatt valószínű hogy a két népség rokon vonásokkal rendelkezett kulturálisan és jól megfértek egymás mellett, de mivel az avarok voltak többen, ezért az ő nyelvük maradt fenn.

2019. jún. 2. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!