Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orvoshiány, ápolóhiány,...

Orvoshiány, ápolóhiány, kormány nem cselekszik?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt hallani,hogy az állami kórházakban nincs megfelelő személyzet(mennyiségre)

De a kormány nem is akarja,hogy több legyen, minden évben nehezití a felvételit, nézük csak az orvosit....

Két emelt, plusz a végén nyelvvizsga(jövőre már a bemenethez is kell,meg alapból egy emelt, így nem tudom, hogy a kettő hogy fog plusz pontot érni,ja és a nyelvvizsga se lesz plusz.)

Na mindegy is, ezt is bevezették úgy,hogy akik 11.-esek idén tudták meg hogy jövőre felvételihez emelt kell...nem lett volna célszerübb a 4 évés evfolyamra kiteríteni ezt? akik most kezdik és felvételizni akarnak akkor majd nekik legalább 1 emelt kell..

Na mindegy is, visszatérve, az állam egyáltalán nem akarja,hogy orvos legyen az országban.

Hisz van jó pár ismerősöm akik orvosnak tanulnak(én bioszos vagyok), és nem kapják meg a diplomát mert nincs nyelvvizsgájuk, ugyan miért? Miért kell? Ha itthon akarják tartani akkor magyarul tudjon legiknább, az meg plusz ha tudsz nyelvet(aktívan beszélni)..

És akkor a két emelt, miért nem volt úgy jó hogy 1 emelt és ennyi(még azt is sokallom) mert a tanterv is teljesen alkalmatlan a felvételihez, miért nem lehetne specifikusan szétválasztani ezeket? akik doki akar lenni az ne tanulján már kémiából a "kaucsuk" gumi keletkezéséről..... tehát specifikusan már el lehetne kezdeni a gimibe így szétválasztani..stb.

A kormány szerintetek miért nem változtat?

Az ilyenek ne jöjjenek,hogy ha mindenkit felvesznek sok pénz elmegy....ahha és másra sok pénz elmegy,az nem probléma, kevesebb szarvas kiállítás lesz milliárdokból...


2019. máj. 9. 12:48
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Hmmm!!

Rendben érthetőek az érvek,mármint akik normális módon tudtak válaszolni, és nem az arogancia/teljes sötétség süt le róla.


De épp ez az...nyelvvizsga ahogy írta valaki ha valakinek van nyelvizsgája az =!= a nyelvtudással... így igazából csak a formalitás miatt van ott, simán töröltetném,semmi értelme aki akar az így is úgy is megtanulja magának olyan szintre az angol ahogy ő azt szeretné.

Másik meg a felvételi... oké 2 emelt, de akkor basszus legyen lehetőség tanulni középsuliba, és ne azt mondja a tanár, hogy "Ne haragudj,de ez az iskola nem tud felkészíteni" ahha oké.... eddig erről nem volt szó..

Aki írta,hogy az orvosin nem az első évtől tanulja az "orvoslást" az is igaz, de amit a középiskolai anyagban visszakérne,kb a fele ezen területen használhatatlan, nincs értelme, attól mert bemagolsz magadnak pár oldalnyi értelmetlen hülyeséget nem biztos,hogy neked az olyan jó lesz...

Pl orvosin senki nem fogja kérdezni,hogy a szappan,hogy készül... idióta érettségin igen.

Nyilván mindent lehetne reformálni, és nem egyről a kettőre, de a mostani kormány semmit nem tesz ez ellen, folyamatos ellehetetlenítés megy a kormány részéről,mert hogy ács,meg burkoló kell...Részben ez is érthető,de mivel az egészségügy,rendészet,stb fontosabb dolog mint egy szakmunka megfelelő moráljának a megteremtése, így eléggé idegörlő,hogy aki megfelelően tanul, küzd, az igazából itthon semmit nem ér el(tisztességesen)

2019. máj. 10. 07:19
 22/29 anonim ***** válasza:

21# nem írhatom le a véleményem? A két emelt érettségire 4 év van felkeszulni. Egy egyetemi vizsgára kb 4 hónap. A tananyag pedig nem kevesebb, óriási anyagreszeket kell megtanulni orvosin. Ráadásul nem úgy van, hogy megtanultad és elfelejtheted. Minden összefügg és számom is kérik újra meg újra.

Szerintem aki két emeltre nem tud felkészülni, az engedje el az orvosit.

Nyílván ha mondjuk nincsen fakt a suliban, akkor sokkal nehezebb. De nem lehetetlen. Ráadásul ott a fizika is. Első félévben kb emelt fizika érettségi szintű tudàst kell magadba szívni.

Ha fizika emelettel jössz, akkor meg első félévben ugyanúgy be kell pótolnod a kémia emelt alapjait..

Ráadásul érettségin 60% felett már ötöst kapsz emelten.

Egyetemen 50-60%-tòl van kettes. És legalább olyan komplex vizsgáról beszélünk, mint az érettségi.

2019. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
23-as! jajaj, látom tovább megy a hülyítés, hogy emelten már 60%-tól ötöst kap valaki, ez igaz, csak nagyvonalúan most is elfelejted, hogy ez a kutyát nem érdekli, ugyanis a felvételi pontszámot az elért százalék alapján számolják. Pont az orvosi az, ahova majdnem minden jelentkező csupa ötössel megy, pont emiatt azt nem is nézi a kutya se, hanem a százalékot. De menjünk tovább a lényeg, hogy rengeteg, de tényleg rengeteg olyan jelentkező van, aki gond nélkül megállná a helyét az orvosin, de mivel nem ötös matekos, így a kémia/fizika emelten kínlódik és nem jut be. De egyébként beszélj pár orvosissal, tízből kilenc azt fogja neked mondani, hogy feleslegesen nehéz a második emelt érettségi, és nem is azokat a készségeket méri, ami kell az orvosira.
2019. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Egyébként a kormány pont most cselekszik, a SOTE-n ugyanis gyakorlatiasabbá tennék a képzést, ami azt jelentené, hogy hamarabb legyen belőle gyakorló orvos (tehát 9-11 év helyett kevesebbet tanuljon).
2019. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én orvos vagyok, több szempontból, jószándékkal írom, ne erőltesd.

Nem a kormány nehezíti meg a bejutást, sokszoros a túljelentkezés, valahogy ki kell szűrni a legjobbakat. Nem a kormány határozza mag a ponthatárokat, azt vágod?

2019. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ja, nyelvvizsga..kétszer maradtam le nyelvvizsga hiánya miatt. Egyből sikerült a német. Soha nem tanultam közoktatásban angolt, ami az orvosi diplomához kell, tanár nélkül, egyedül csináltam meg elsőre.

Tanulj, ne itt szomorkodj!

2019. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

13:08


Akkor a 40 feletti orvosok váltsanak munkát??????? Ők sajnos még oroszt tanultak, tehát nincs szükségünk a több mint 10 éves orvosi tapasztalatukra...

2020. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Andizsuzsi ***** válasza:

"Akkor a 40 feletti orvosok váltsanak munkát?"


30 éve is lehetett angolt tanulni, és most is lehet (40 felett is).

2020. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#27 Nagyon nem vagy képben. A 40 felettiek is két nyelvet tanultak a középiskolában. 1990 előtt az leggyakrabban a német volt, utána meg az angol. Vagyis aki most 50 alatt van annak már az angol volt a középiskolai második nyelv legtöbbször, az 50 felettieknek meg a német. Ahogy a tudomány más területein is.
2020. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!