Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orvoshiány, ápolóhiány,...

Orvoshiány, ápolóhiány, kormány nem cselekszik?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt hallani,hogy az állami kórházakban nincs megfelelő személyzet(mennyiségre)

De a kormány nem is akarja,hogy több legyen, minden évben nehezití a felvételit, nézük csak az orvosit....

Két emelt, plusz a végén nyelvvizsga(jövőre már a bemenethez is kell,meg alapból egy emelt, így nem tudom, hogy a kettő hogy fog plusz pontot érni,ja és a nyelvvizsga se lesz plusz.)

Na mindegy is, ezt is bevezették úgy,hogy akik 11.-esek idén tudták meg hogy jövőre felvételihez emelt kell...nem lett volna célszerübb a 4 évés evfolyamra kiteríteni ezt? akik most kezdik és felvételizni akarnak akkor majd nekik legalább 1 emelt kell..

Na mindegy is, visszatérve, az állam egyáltalán nem akarja,hogy orvos legyen az országban.

Hisz van jó pár ismerősöm akik orvosnak tanulnak(én bioszos vagyok), és nem kapják meg a diplomát mert nincs nyelvvizsgájuk, ugyan miért? Miért kell? Ha itthon akarják tartani akkor magyarul tudjon legiknább, az meg plusz ha tudsz nyelvet(aktívan beszélni)..

És akkor a két emelt, miért nem volt úgy jó hogy 1 emelt és ennyi(még azt is sokallom) mert a tanterv is teljesen alkalmatlan a felvételihez, miért nem lehetne specifikusan szétválasztani ezeket? akik doki akar lenni az ne tanulján már kémiából a "kaucsuk" gumi keletkezéséről..... tehát specifikusan már el lehetne kezdeni a gimibe így szétválasztani..stb.

A kormány szerintetek miért nem változtat?

Az ilyenek ne jöjjenek,hogy ha mindenkit felvesznek sok pénz elmegy....ahha és másra sok pénz elmegy,az nem probléma, kevesebb szarvas kiállítás lesz milliárdokból...


2019. máj. 9. 12:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%

Aki nem tud 1 nyomorult nyelven, leginkább angolul beszélni az ne is legyen orvos. És nem azért, mert úgyis itthon marad hanem azért, mert rengeteg olyan szakirodalom van, ami angol nyelven van fent az interneten. Ez igaz a többi szakra is. Diplomát csak az kapjon, aki beszél egy világnyelvet legalább.


Ez meg már rég lerágott csont, hogy miért tanítanak annyi mindent. Lehetne szétválasztani igen, meg lehetne reformálni, de senkit nem érdekel. Aki beakar jutni az betud ígyis a többi meg így járt.

2019. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Aki nem tud 1 nyomorult nyelven, leginkább angolul beszélni az ne is legyen orvos. És nem azért, mert úgyis itthon marad hanem azért, mert rengeteg olyan szakirodalom van, ami angol nyelven van fent az interneten. Ez igaz a többi szakra is. Diplomát csak az kapjon, aki beszél egy világnyelvet legalább.

"


Hogy mi van? :D

Attól mert valaki nem tudja használni aktívan az angolt/némtet még nem lehet jó szakamber?

Én is nagyon passzív vagyok angolból,egyszerűen nem volt lehetőségem, rossz gimiben voltam, nem volt pénz magántanárhoz, és olyan helyen nöttem fel ahol a többsége még magyarul is alig tudott..


Ha nem tudok megszólalni angolul attól még a dokumentációt/szakirodalmat eltudom olvasni

2019. máj. 9. 13:04
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
A mai világban nevetséges ha valaki olyan pozíciókban, mint orvos-ügyvéd-mérnök nem tud 1 világnyelvet. Az pedig bugyuta kifogás, hogy nem tudsz megszólalni de eltudod olvasni a szakirodalmat. Ez bullshit. A legtöbb normális és valamirevaló szakmai anyag angol és német nyelven elérhető. A mai világban pedig ne legyen már nehéz megtanulni egy nyelvet. Ez nem a kommunizmus. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb JÓ szakember akit ismerek önerőből megtanult legalább 1 nyelven mégha az iskolai oktatás rossz is volt. Aki erren em képes az tuti, hogy nem jó szakember mert elmarad a fejlődés terén. És mondom hagyjuk ezt a bullshitet, hogy nem tudok angolul még az időjárásról se beszélni de azért a szakirodalmat elolvasom. Aha, persze.
2019. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%

Azért van orvos, nővér hiány, mert sokan kimentek oda, ahol szintén hiány van, de viszont többet fizetnek. Anglia, Németo., Svédország, stb....

Talán a kormány hibája, hogy ott hiány van? Nemcsak a magyar orvosokat csábítják ki, hanem jóval több román és lengyel orvos ment nyugatra.

De ott miért van hiány? Mert az ottani orvosok elmennek az Usa-ba, Távol-keletre, Dubaiba, stb., ahol meg a nyugaton kiképzett orvosokat fizetnek, meg jobban, mint Európában.

2019. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
50%

"Azért van orvos, nővér hiány, mert sokan kimentek oda, ahol szintén hiány van, de viszont többet fizetnek. Anglia, Németo., Svédország, stb...."


Itt nincs hiány? ja de hiány van csak nem fizetik meg őket és gazdasági emigránskén élnek a "hanyatló nyugaton" ami tele van migránsokkal pl azzal az 500 000- 1 000 000 val aki kivándorolt innen hogy megéljen.....

2019. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%

Úgy látom a 63% itt is megcsillogtatja a tudását :D

Azt se tudja merre van arccal. :D

2019. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

Úgy látom az 51% os nak megint nincsenek érvei csak magyaráz


Tudod valamiből kialakult az a 12% különbség még akkor is ha valláskritika rovatban lepontoznak folyamatosan a jehovák mert szektának nevezem őket :)

2019. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
28%

Ezek aztán nagy érvek, hogy kinek hány százaléka van, hűha.

Leírták, a világ minden részén hiány van szinte, szal nem tudom mit vered magad.

Látszik, hogy nincs agyad, amivel fel tudnád fogni.

2019. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%

Mindenhol hiány van? Rendben van :)


Miért nem maradnak itt?

Mert nincs eszköz? Mert hoki a fizetés? Mert mi költünk a legkevesebbet eü re egész európában.


Nagy érvek hogy agy halottozol, Kisfiú kinyomott botos szeme? jajj nem tudták ellátni mert se orvos se eszköz nem volt gondolom mindenhol eszközhiány is van....


Ne magyarázkodj érvelj! ha nem megy akkor az csak propaganda semmi más....

2019. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%

"Miért nem maradnak itt?"


Mert a németek jobban megfizetik őt, de egyébként a németeknél is hiány van.

Ezt mivel magyarázod?



"Mert nincs eszköz?"


Németeknél ugyan így van ilyen.


"Nagy érvek hogy agy halottozol"


Csak az igazat írom le, nem érvnek szántam.


"Mert mi költünk a legkevesebbet eü re egész európában."


Hazugság.



Másrészt kíváncsi vagyok mit dolgozol, hogy ennyire vered magad...

Majd akkor várj el Dubai szintű Eü-t, ha annyit leraksz az asztalra, mint ott sokan.

2019. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!