Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orvoshiány, ápolóhiány,...

Orvoshiány, ápolóhiány, kormány nem cselekszik?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt hallani,hogy az állami kórházakban nincs megfelelő személyzet(mennyiségre)

De a kormány nem is akarja,hogy több legyen, minden évben nehezití a felvételit, nézük csak az orvosit....

Két emelt, plusz a végén nyelvvizsga(jövőre már a bemenethez is kell,meg alapból egy emelt, így nem tudom, hogy a kettő hogy fog plusz pontot érni,ja és a nyelvvizsga se lesz plusz.)

Na mindegy is, ezt is bevezették úgy,hogy akik 11.-esek idén tudták meg hogy jövőre felvételihez emelt kell...nem lett volna célszerübb a 4 évés evfolyamra kiteríteni ezt? akik most kezdik és felvételizni akarnak akkor majd nekik legalább 1 emelt kell..

Na mindegy is, visszatérve, az állam egyáltalán nem akarja,hogy orvos legyen az országban.

Hisz van jó pár ismerősöm akik orvosnak tanulnak(én bioszos vagyok), és nem kapják meg a diplomát mert nincs nyelvvizsgájuk, ugyan miért? Miért kell? Ha itthon akarják tartani akkor magyarul tudjon legiknább, az meg plusz ha tudsz nyelvet(aktívan beszélni)..

És akkor a két emelt, miért nem volt úgy jó hogy 1 emelt és ennyi(még azt is sokallom) mert a tanterv is teljesen alkalmatlan a felvételihez, miért nem lehetne specifikusan szétválasztani ezeket? akik doki akar lenni az ne tanulján már kémiából a "kaucsuk" gumi keletkezéséről..... tehát specifikusan már el lehetne kezdeni a gimibe így szétválasztani..stb.

A kormány szerintetek miért nem változtat?

Az ilyenek ne jöjjenek,hogy ha mindenkit felvesznek sok pénz elmegy....ahha és másra sok pénz elmegy,az nem probléma, kevesebb szarvas kiállítás lesz milliárdokból...


2019. máj. 9. 12:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Alapban hülye a kormány, hogy engedi a diplomásokat lelépni!


Simán kikötném, hogy aki hazai, állami helyen diplomázott, annak 5-10 évig kötelező lenne itthon dolgozni, mert ha nem ugrik a diploma.

2019. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt gimisként még nem látod át, de nem baj, hogy a nyelvtudást megkövetelik. Pl. a magyar orvosi szakirodalom is kiváló egyébként, de az orvostudományban (akár csak szinte minden tudományban) az angol nyelvű szakirodalom diktálja a tempót. Még ha nem is akarsz mindig mindenből naprakész lenni, meg egyetem alatt / után se akarsz kutatni, legalább egy jó szakdolgozat megírásához fognak kelleni külföldi cikkek / könyvek is.


A baj azzal van, hogy a magyar oktatási rendszer felkészít-e érettségi előtti nyelvvizsgára... Csomó iskolában sajnos nem, és ha nincs pénzed magántanárra, akkor pórul jártál. Ja meg egy középfokú nyelvvizsga =/= nyelvtudás! De nekem sincs jobb ötletem, hogy mit kéne számon kérni helyette... Jobban belegondolva amúgy sem értem, hogy miért jobb már egyetem előtt megkövetelni a nyelvvizsgát, mint a diplomához...


"mert a tanterv is teljesen alkalmatlan a felvételihez, miért nem lehetne specifikusan szétválasztani ezeket? akik doki akar lenni az ne tanulján már kémiából a "kaucsuk" gumi keletkezéséről..... tehát specifikusan már el lehetne kezdeni a gimibe így szétválasztani..stb."


Egyetemen fognak akkor csak igazán nagy pofonok érni. :-) Azt hiszed, hogy első nap bemész, és arról tanulsz, hogy hogy kell gyógyítani? Miután átverekedted magad a "sima" kémián, biokémián, biofizikán, az agyidegek magvainak, meg a tintahal óriásaxonjának az akciós potenciálján (még fogalmad sincs miről beszélek, majd meglátod! :D)...


Egyébként legtöbb embernek a biosz tetszik kevésbé, mivel ugye a kémia az első két évben kell orvosi egyetemen, viszont a növénytan meg ökológia meg ezek az állatságok érettségi után tényleg soha.

2019. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Ja várj, valamiért azt hittem, hogy gimisként kérdezed, nem egyetemistaként. Mindegy, a válaszom lényege attól még ugyanaz.
2019. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
9%
Orbán szerint mit tehet erről ő, hogy nem hajlandó egy ápolónő 90 ezerért havi 350 órát dolgozni, vagy egy villanyszerelő egy 100 ezresért robotolni? Ejjnye, hogy nem elég ezeknek a "trógeroknak" ennyi pénz, mikor potom 100 egy odú albérlet, az étkezés meg még egy 60 ezres....Neki egy fő feladata van, hogy ebben az országban mindent ellopjon a családjának....
2019. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Orvosira járok, negyedéves vagyok. Szerintem a nehéz felvételi követelményekkel nincs baj. Aki nem jut be, az lehet jobban is jár, nagyon nehéz elvégezni. A két emelt érettségi az egyetemi vizsgákhoz képest játék volt. Az angolt is muszáj tudni, a termeszettudomanyok alapnyelve már az angol, elengedhetetlen a tudása.

Én inkább ott látom a problémát, hogy nem fizetik meg az egészségügyi alkalmazottakat. A nővérem 2006-ban végzett. 5 év után Németországba költözött és azóta sem tervez hazaköltözni. Itthon nem tudott megélni.

Rengeteg végzett ismerősöm van szintén nyugaton.

Ugyanez igaz az àpolòkra, beteghordòkra, mentősökre.

Mindenhol keresik őket, hülyék lennének itthon maradni havi 120 ezerért.

A rezidens orvosokat se fizetik meg sajnos, hiába hiszik azt az emberek, hogy szegény orvos nincs.. Magyarországon létező jelenség.

2019. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Kérdező

Tudod az internet nem csak arra való, hogy valaki buta dolgokat kérdezgessen, hanem hogy informálódjon MIELŐTT megkérdezne valami butaságot.

De nem késő, próbáld meg hogy legalább utólag megnézd kicsit a valóságot. Itt egy cikk az előző tanévről, mivel a mostani felvételik még nem értek véget:

[link]

"A Pécsi Tudományegyetem (PTE) sikeresen zárta a 2018. évi általános felvételi eljárást, ugyanis a felvettek száma növekedett a 2017. évi általános felvételi eljárásban bejutottakhoz képest. ...

A karra jelentkező, összesen 1835 főből 259- en nyertek felvételt, és további 7 hallgató stipendium (ösztöndíjas) programon kezdheti meg a tanulmányait. Az általános orvos szakra több mint nyolcszoros volt a túljelentkezés, az 1795 felvételizőből 204-en jutottak be a pécsi képzésre. "

[link]

"Az Oktatási Hivatal adatai szerint tavalyhoz képest közel kétezerrel többen, csaknem 108 ezren jelentkeztek a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre, a jelentkezők többsége állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni. Az előzetes adatok alapján a Semmelweis Egyetemen összesen 4095-en szeretnék megkezdeni tanulmányaikat szeptemberben.


A felvi.hu adatai szerint a Semmelweis Egyetem ősszel induló képzéseire összesen 2544 főt vehet majd fel, a hat kar előzetes adatai alapján – amelyek a következő hetekben még változhatnak – összesen 4095-en jelentkeztek az egyetem különböző képzéseire, ami több mint másfélszeres túljelentkezést jelent. "

Van kiből válogatni hidd el. Nekem viszont nem kell olyan orvos, aki arra sem képes, hogy a felvételihez megcsináljon egy nyelvvizsgát, miközben volt rá 3-4 éve. Neked milyen orvos kell?

Amúgy most is megkérdezem. Ha az orvosképzés alap hangon 6 éves, akkor szerinted ha 2010-es kormányváltáskor elkezdték az egészségügyi hiány javítását (felvételik után), akkor mégis hány frissen végzett orvossal, ápolónővel lehet több 2019-re, mint volt előtte? segítek kicsit, az orvosoknak a 2011/2012-es tanévtől 6 év a képzés, majd még 3-6 év a szakorovosképzésük, amivel már önállóan is gyógyíthatnak majd. Legyen a háziorvos képzés 3 éve, akkor is 2011-től 9 év, azaz jövőre végeznek az elsők közülük. Na, sikerül kiszámolni, hogy akkor mennyit volt LEHETŐSÉGE javítani eddig az Orbán kormánynak a létszámon?

2019. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Orvosira eddig is kellett biológia emelt és kémia/fizika emelt, csak járt érte pont (most valószínűleg lemegy a ponthatár, mert nem lehet a biológia és a kémia mellett fizikából is emeltezni, mivel annyi órát lehetetlen összeegyeztetni még a jobb gimnáziumokban sem).

A nyelvtudás pedig azért kell, hogy naprakészebb legyen a szakirodalomból.

2019. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Simán kikötném, hogy aki hazai, állami helyen diplomázott, annak 5-10 évig kötelező lenne itthon dolgozni"


Kikötötték. Akinek olyan a szakmája, az kimegy külföldre és visszafizeti a képzés költségét.

2019. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
22%

Nem cselekszik. És? Tegnap óta nem cselekszik? A magyar társadalomnak ez kell. Ha ne mez kellene, már rág tett volna ellene.


Egyébként a nyelvtudás valóban szükséges. Sok ok miatt. Mind nincs mód itt felsorolni. De kormánytól függetlenül is igaz, hogy szükséges és feltétel. Másutt is (Angliába nem - ha magyar lenne a világnyelv, itt se kéne)

2019. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%

2004- és 2010 között hány orvos ment ki? Erről van pontos adat...

2019-ben számonkérni egy 6-9 éves hiányosságot gusztustalan, ám nem szokatlan. Mert ugye a balogok azt szeretnék elmagyarázni, hogy 2004-2019 között között itt volt az egészségügyi kánaán ahová özönlöttek a német, sváhci, svéd orvosok.... Ja? Nem!!! Akkor az itt lévők, foggal-körömmel akartak maradni! Ja??? Ez sem....

Aha.... Értem....

2019. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!