Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elégedett vagy az elmúlt 9 évvel?

Elégedett vagy az elmúlt 9 évvel?

Figyelt kérdés

Szerintem jó volt.

-elüldözték az IMF-et

-átvették az adósságot az önkormányzatoktól -rekord alacsony az államadósság

-szinte mindenkinek van munkája

-sokat növekedtek a bérek

-modern városok program keretében segítik az önkormányzatokat

-magyar falu programmal felzárkóztatják a falvakat

-autópályák, autóutak épültek

+stadionokat építettek hogy nyissanak külföld felé.

Szerintem nem volt rossz.

Mi a véleményed?


2019. máj. 4. 23:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%
#7 Erre tudok egy nagyon egyszerű cáfolatot. Menj be a google térképbe és nézz meg egy magyar falut utána meg egy osztrákot. Nálunk putrik, 50 éves kádári kockaházak, vályogházak, vizes falakkal, rossz utak, kátyúk, gaz. Ott meg...csak győződj meg róla a saját szemeddel.
2019. máj. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
30%

Igen. Elégedett vagyok az elmúlt 9 évvel.

Remélem, 2030-ban is ugyanezt mondhatom majd el, de akkor már elmúlt 20 év viszonylatâban.

2019. máj. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%

tegnap 23:36 Ez, tökéletesen igaz arra felső 10 százalékra, a többiek meg kit érdekelnek?

Egy a felsoroltakból "-modern városok program keretében segítik az önkormányzatokat" Ahol lakom megcsinálták, megcsinálták. Vagy is felújították az utakat, de úgy hogy totál bedugult ez a kisváros. Egész nap olyan, mint a Hungária délutáni csúcsban. A stadionok is kellenek, mert az a pár alkesz hol verődne máshol össze ordítozni?

2019. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
És mindez kit érdekel, ha egész nap csak nyuggereket látok mindenhol, mert itt nincs már senki :Ddd Mellesleg olyan szar itt az embereknek a felfogása, hogy már csak azért is elhúznék innen. Hála az égnek én nem hiányoznék senkinek, de nekem se a buta paraszt
2019. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Az én szempontjaim,

PRO:

+ KATA adózási rendszer (amin lehetne még finomítani, hogy az első évben még kisebb legyen a teher a kezdőkön).

+ Az építkezések engedélyeztetésének megkönnyítése (ami még mindig nem tökéletes, de az irány jó)

KONTRA:

- Magas Ft/EUR árfolyam, ami többeknek nem kedvező, mint kedvező.

- Még mindig nincs teljes elektronikus ügyintézés. Kizárólag online szolgáltató cégként például miért van szükség hagyományos levelezésre, vagy online cég esetén a cégtábla kitételére (aminek ilyen esetben semmi értelme), hogy ide találjon a postás (mert ez a hivatalos magyarázat rá, hogy miért kell)? Ha valaki mégis keresne (ami nem igazán fordul elő), akkor cím alapján megtalál. A NAV is le tud már ellenőrizni online. Dokumentumokat is meg lehet már oldani elektronikus hitelesítéssel. A NAV levelezhetne már így. Egyes fejlettebb országokban már így működik a rendszer. Ebben nagyon le vagyunk maradva.

- Mindenféle túlbonyolított elektronikus adatszolgáltatások (ekáer, nav számla). Ezek lehetnének sokkal egyszerűbbek, kevesebb adattal. Csak a legszükségesebb adatokkal az egész rendszer üzemeltetése olcsóbb és gyorsabb lenne és persze ha az ilyen rendszerek elkészítésével nem baráti alapon bíznának meg cégeket, hanem hozzáértőket keresnének.

- Még mindig túl nagy bürokrácia.

- Megmaradt a sokféle adónem. KATA és EVA esetén tudták egyszerűsíteni. A KATA maradjon és az EVA adózáshoz hasonlónak általánosnak kellene lennie.

- Beavatkoznak a piaci folyamatokba (mint az ingatlanpiac) támogatásokkal, amit máshogy is meg lehetne oldani.

- Még mindig magas a 27%-os áfa. Ez például a hardverek beszerzése miatt probléma, amiket sokan külföldről szereznek be olcsóbban. Lehet, hogy nőne az áfa bevétel ha csökkentenék az áfát, mert akkor már megérné otthon is megvenni azt, amire szükség van.

Hirtelen ennyi.

2019. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

"#7 Jaj de jó mikor nyugtatja magát a buta paraszt :D"


Nem vagyok buta paraszt. Jobban élek itthon mint ti és mint azok akik kimenekültek Ausztriába. Ki a buta paraszt? Nekem azok a legalapabb dolgok itthon amikkel ő menőzött, hogy Ausztriában szerezte meg. Gazdagabbak vagyunk Magyarországon mint ő Ausztriában. Ennyi. Itthon jobban élünk mint ő nyugaton. :D

2019. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

És kidolgozod a beledet napi 10 órában, minden hétvégén plusz műszakot nyomsz, csak prémiumokkal van meg jó fizu, éjszakai pótlékok nélkül röhelyesen alacsony lenne a fizetésed, kafetériára rászorulsz, esetleg két melóhelyen kell húznod egyszerre. Legalább kettő illik rád?

Na, akkor elárulom, Ausztriában fele ennyiből megvagy.


Tudod, hatodik osztályos arány számítás:


Ha van egy munkahelyem ahol heti 40 órás melóból szerzek X ezer forintot, és van egy másik ahol heti

60 órás melóból szerzek X ezer forintot, akkor vajon melyik a jövedelmezőbb?


Na azért vagy buta paraszt, mert ennyit nem tudsz belátni.


Sok hozzád hasonló kommentet olvasgattam már itt, legutóbbi amikor egy suzuki gyárban melózó csávó hencegett a 300 ezer nettójával. Csak aztán kiderült a történetből hogy kénytelen volt a fél országon keresztülmennie a munkáért, munkahely közelében lakhatást szereznie ahol egyedül él távol mindenkijétől, a kezdőfizetés igazából 185 ezer volt nettóban, aztán mondjuk 5-6-7 év után éri el azt ahol tart, és a maradék több mint százezer meg túlórából, és utazási meg lakhatási támogatásból jött össze.


Átlátszóak vagytok mint az ablaküveg.


A történet röviden: Amit itt az egész életed feladásával kiszenvedsz a munkahelyen, és mellé kapsz még ilyen-olyan támogatásokat hogy egyáltalán be tudjál menni az igát húzni, azt Ausztriában nettóban cakkumpakk megkapod kézhez. Na vojon melyik éri meg jobban okoska?


Arra már nem is reagálok hogy a kis buksidban a "mi jobban élünk", az annyit jelent hogy személy szerint Te, meg az esetleges 1-2 családtagod.


A kérdés itt most a többségi társadalomról szólt.


de tudom, biztosan te leszelk az a GYIK felhaszáló, aki érettségi nélkül, nyelvtudás nélkül, havi 20 munkanapban kezdő fizuban kapja a 473 000 nettót takarításért...


Vagy van esetleg tököd és gerinced Önmagad előtt, és leírod hogy pontosan mennyi kiegészítő juttatást kapsz, mennyi az adókedvezményed ha van, hány év szopás után jutottál a mostani fizudhoz, és mennyit túlórázol?


Vagy magadnak is félsz beismerni, hogy bizony bizony Ausztriában egy icike-picikét sokkal könnyebben elérhetnéd az életszínvonaladat?

2019. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha hiszünk utolsó válaszolónak, akkor meg teljesen értelmetlen az egész cirkusz, egész egyszerűen kacsa hogy itt jól keresne még a munkás is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__98..


egész konkrétan 2 ismerősöm van, aki valóban tisztán 300 körül keres, az egyik egy 15 éve szakmában levő villamosmérnök, a másik egy 7 éve szakmában levő vidéki megyeszékhelyen dolgozó programozó.


A melós meg össze teheti a két kezét és leszophatja a gyárvezetést ha kap +10 ezret hogy vegyen rajta bérletet munkába járához, mert a 120 ezréből nem tudna bemenni se.

2019. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"És kidolgozod a beledet napi 10 órában, minden hétvégén plusz műszakot nyomsz, csak prémiumokkal van meg jó fizu, éjszakai pótlékok nélkül röhelyesen alacsony lenne a fizetésed, kafetériára rászorulsz, esetleg két melóhelyen kell húznod egyszerre. Legalább kettő illik rád?"


Nem dolgozom ki a belem, nem nyomok plusz mőszakot, nem húzom két melóhelyen. Sokkal nagyobb a vagyonunk azoknál akik kimenekültek Ausztriába mert itthon nem tudtak megélni. Nem kell menekülni a gazdagságért külföldre. Mellesleg a 300 ezer nettó amit írtál az baromi kevés fizetés.

2019. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Áh, szóval jól sejtettem, te is az érettségi nélkül, nyelvtudás nélkül f[a]szvakarásból havi egy milkát kereső gyakorizó vagy XD


Mint ahogy minden második emberke itt.


Ajjj...Istenemdeátlátszó.


Made my day XD

2019. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!