Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, h...

Mi a véleményetek arról, h Tomcat politikai menedékjogot kapott Kanadában?

Figyelt kérdés

ez nem gáz kicsit Magyarországra nézve? vagy szal ilyenkor mégis hogy állnak a dolgokhoz?


Főleg hogy kiteregette alaposan a szennyest, és hallom, h a kanadaiak meg vannak rökönyödve, hogy egy Uniós országban ilyen létezhet.


na meg hogy hat ki ez a 2 ország diplomáciájára? csak aranyosan mosolyognak, mintha mi sem történt volna, vagy azért az ilyen esteek megmérgezik erősen a két ország viszonyát?



2019. ápr. 13. 14:04
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

olyanokról, amelyek lehetnek ugyan súlyosak, de nincs érdek az ügyben.


alapvetően 3 ügytípus van


egy egyszerű személtetés:

rablás, lopás, hasonló köztörvényes ügyekben jaj de nagyon ügyesen el tudnak járni és a törvény szigorával lesújtani, egészen addig, amíg a rabló pl nem rendőr vagy a csaló nem a bíró fia, rokona.


másik: a politikán kívül, lehet bármilyen köztörvényes, de bejön a képbe a boríték, sajnos ez is elég gyakori, ill. ebben a kategóriában meghatározó ma nálunk


harmadik: amikor kifejezetten politikai megrendelésre fut avagy eleve politikai színezetű az ügy. ide tartoznak azok is, amikor politikai okokból csinálnak vkiből köztörvényest, ezeketz jellemzően elég könnyen le tudják nyomni a közvélemény torkán, hiszen a körítést nem ismerik. ilyenkor széles a paletta, lehet az egyszerű garázdaságtól kezdve a nemi erőszakig sok minden ...


e három közül csak az elsőben valószínűsíthető független és pártatlan ítélet, de nyilván a szimpátia és bőrszín stb stb emberi tényezők ott is meg vannak.

2019. ápr. 13. 19:24
 22/33 anonim ***** válasza:
60%

"alkalom szüli a tolvajt. Tedd a mellkasodra a kezed és mond, hogy nem"

Pont az ilyen mentalitás felszámolásáért jött létre a Tolvajkergetők. Ha te ilyen takonygerincű vagy, hogy minden ellopsz, ami mozdítható, akkor nincs miről vitázni. Szevasz.

2019. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
68%

21

És akkor azt, hogy "kifejezetten politikai megrendelésre", vagy sem, azt ki dönti el? És mikor, előre vagy utólag?

Maradjunk annyiban ez a tomcat egy szereplési kényszeres zavaros gondolkodású szerencsétlen ürge, akit ki-ki megpróbál a saját érdekében használni. Rossz vége lesz egyszer.

2019. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

23


jellemzően előre nyilván, nagyon egyszerűen lezongorázzák ezeket. adott egy X persona non grata, adott egy Y bűnelkövető, akinek felkínálják a lehetőséget h "eltűnik az ügy" ha azt vallja h megerőszakolta X. ennyi, ő meg naná nem akar pl 5-6 évet ülni, így bevállalja a szerepet, végül is kibírja azt a 2-3 tanúskodást. indul az okiratmaisítás ezerrel, és mire a bíróságra kerül az ügy, tökéletes kerek kép lesz az egész. ha hiányzik vmi, még ott is pótolják, ma ez nem gond.

v

olt a közelmúltban is elég sok hasonló ügy.


de valóban olyan is van, mikor utólag lesz politikai ügy, mert közben derül ki ez-az. de azt mondanám, ez kb 25-30% csak, az első a domináns.


Tomcat meg h bajkeverő meg az egyebek, frász tudja, én ezt nem ismertem, csak annyit tudtam h xxxxx cenzura. innentől kezdve meg jöttek a gondok és főtt a fejük, hogy ássák el az ügyet. de azért az sokat elárul h másod fokra hirtelen mégse volt önbíráskodás.


ez az alkalom szüli a tolvajt meg tényleg durva ... csak remélem h nem ilyen a többség. hát fene tudja, nekem még sose jutott eszembe elvinni egy bicót, hiába mentem, el olyan mellett, ami nem volt kikötve. azért csak nem vagyok egyedül.

2019. ápr. 13. 22:07
 25/33 anonim ***** válasza:
80%

Először is eloszlatnám a kételyeket: én vagyok.


[link]


Másrészt pont azért vagyok itt, mert várható volt, hogy hamarosan felbukkan egy rakás majom, akik az elképzelt valóságukból kiokoskodva próbálják bizonygatni, hogy márpedig ők bölcs és tévedhetetlen, a kifogástalanságig törvénytisztelő állampolgárok, akik egy Blikk-cikk elolvasása után töviről hegyire értenek bármit, és a kanadai bevándorlási törvények ismeretéhez is bőven elég tudniuk, hogy Kanada létezik.


Először is hadd válaszoljak a kérdésre. Normális országnak hatalmas gáz lenne, ha egy "törvényes" büntetőeljárás annyira félremenne, hogy a vádlott jogosan kér védelmet egy másik országtól arra hivatkozva. Az említett tudálékos majmoknak persze mindez nem mond semmit. Nekik fontosabbak a saját első benyomásaik, és olyan nincs, hogy beismerjék, hogy tévedtek, mert az ugyebár súlyos arcvesztés lenne, tehát akkor nyomjuk tovább minden csatornán, hogy "a tomket náczi és önbíráskodott is!"


A két ország viszonyát nem kifejezetten fogja ez megzavarni, lévén hogy nem én vagyok az egyetlen magyar, aki menedékjoggal él itt. Mohácsi Viktóriáról biztosan sokan hallottatok. Róla is mindenki azt hiszi, hogy valami kamu cigány mesével kábította a kanadaiakat, az meg mindent elhisznek, mert hülyék. Dehogy hülyék! Mohácsinak nagyon alapos oka volt idejönni, és nagyon komoly veszélyben volt az élete. Ezen kívül is évente több száz magyar állampolgár kap menedékjogot Kanadában.


Nem szeretném nagyon hosszan kifejteni, mi és hogyan történt itt, mert erről készítek egy vlogsorozatot, ahol mindent el fogok mesélni, így azt is, hogyan zajlott a menekültügyi eljárás. A közhiedelem ellenére ez nem úgy működik, hogy besétálsz az országba, és elsírod magad, hogy téged bántottak. Akkor sem, ha cigány vagy. A kanadai hatóságok nagyon szigorú vizsgálat alá vetnek minden egyes menedékkérőt, és nehogy azt higgyétek, hogy ez annyiból áll, hogy pofára eldöntik, jöhet-e vagy sem. Az úgynevezett FESS (Front End Security Screening) eljárás egy titkosszolgálati nyomozás, amelyben minden olyan információt feltárnak, amihez csak hozzá lehet férni. Az én esetemben például megkeresték a torontói rendőrség egyik magyar nyomozóját, aki 2008 körül érkezett az országba, és így ellenőrizték, hogy valóban ismert közéleti személyiség voltam-e Magyarországon. Természetesen a Google-t is ismerik, és rá tudnak keresni a nevemre. Nyilván ezzel kezdték az egészet. Úgyhogy aki arról álmodozik, hogy ő majd jól összegyűjti az "igazságot" rólam, és elküldi a hülye kanadaiaknak, ne fáradjon. Tudnak mindenről. Arról is, hogy "náci" vagyok (amúgy nem vagyok, és nekik is ez a véleményük, különben nem lennék itt). Igen, tudnak az ellenem folyó büntetőeljárásokról is. Mindegyikről. Én magam adtam át nekik az összes lényeges iratot, beleértve az elmarasztaló ítéleteket is, hitelesített angol fordítással egyetemben. Hiszen ez volt a menedékkérelmem alapja, ezzel bizonyítottam mindent.


A másik, amit eloszlatnék, hogy Kanada egy "liberális ország" lenne, ahol támogatják a bűnözést. Dehogy támogatják! Tény, hogy pillanatnyilag libsi kormány van hivatalban, és vannak is fura dolgaik, de ettől még az ország nem vált anarchiává. Mint ahogy Magyarország sem volt kommunista Gyurcsány alatt. Nem támogatja senki a bűnözést, viszont elismerik az emberi jogokat. Magyarországon erre a szóra leginkább kiköpni szoktak, mert a sok tuloknak fogalma sincs, hogy mit jelentenek, és azt hiszi, a bűnözők védelmét. Igen, sajnos vannak, akik visszaélnek az emberi jogokkal, de ez nem a jogok hibája. Ezen jogok egyike, hogy bizonyíték nélkül senkit nem lehet elítélni, akkor sem, ha nem szimpatikus. Illetve mindenkinek joga van arra, hogy az ellene emelt vádról pártatlan, elfogulatlan bíróság döntsön. Tőlem ezt a jogot megtagadták.


Szóval a gyengeelméjűek kedvéért:


1. Sem én, sem a Tolvajkergetők nem "önbíráskodtunk". Ezt a hívószót a Hit Gyülekezete szélsőségesen balliberális lapja, a Hetek dobta be a sajtóban 2015 elején, hogy lejárasson bennünket. Ők kezdtek minket üvöltve rasszistázni is, meg azt híresztelni, hogy a nem cigány bűnelkövetőket futni hagyjuk.


2. Az egésznek semmi köze ahhoz, amikor "pisztolyt nyomtunk egy ember arcába". Ezen az öt éve történt eseten is megállás nélkül hőbörög a sok gyökér, miközben egy veszélyes, erőszakos bűnözőt védenek. Egy agresszív lakásfoglaló csibészt lőttem pofán gázpisztollyal, aki szó szerint kikergetett az otthonából egy idős nénit, és elfoglalta a házát. Mi pedig bérbe vettük az épületet a nénitől, és amikor odamentünk, ez a gyökér ránk támadott. Nem, nem érdekel az elemzésed, hogy szerinted nem is úgy volt. Bejött a magánterületünkre, fenyegetőzött, rámarkolt a pisztolyomra. Ott a videó, nézd meg. Ez innentől kezdve jogos védelmi helyzet, és még a velejéig korrupt magyar hatóságok sem tudtak mást kihozni az egészből. Azt persze megengedték annak a többszörösen elítélt drogdílernek, hogy továbbra is vígan éljen az elrabolt házban, a néni meg kénytelen volt Ausztráliába menekülni, a fiához, mert folyamatosan fenyegette és zaklatta őt az az "ember".


3. Igen, a magyar bíróság jogerősen kimondta a bűnösségem ebben az "önbíráskodó" ügyben, bár nem önbíráskodás bűntettében. Csakhogy ezzel az erővel akár a pakisztáni törzsi tanács is elítélhetett volna. Az eljárás mindvégig törvénytelen volt, az ítéletet pedig politikai alapon hozták. Ez akkor is így van, ha a fejed tetejére állsz, és hangosan bömbölni kezdesz. Ezért kaptam menedékjogot. Nem laikus hülyék nézték át az iratokat, hanem képzett jogászok, bevándorlási tisztek, akiknek pontosan az a feladatuk, arra vannak képezve, hogy a kamu menedékkérőket kiszűrjék. És nem, nem Soros Györgytől kapják a fizetésüket. A kanadai hatóságoknak pedig az volt a megállapítása, hogy a kérelmem jogos, ez valóban nem büntetőeljárás, hanem közönséges politikai üldözés. Tetszik vagy sem, Magyarország nem jogállam, és a bíróságok már rég nem törvényesen működnek. Ha te ennek ellenére hiszel nekik, akkor menthetetlenül hülye vagy.

2019. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
25%

25


Figyelj ide, elég okos vagy te ahhoz, hogy tudd, téged is csak fölhasználnak, mint ahogy te is őket. (Már ha te vagy valóban)

A Mohácsi tényleg végülis megkapta? Elég soká tartott, főleg a Kertész Ákoshoz képest. De hát ezek az ügyek mindig jól időzítve kerülnek elő, most te voltál a soros, ugye...

Nem is kaptál semmi büntetést, örül mindenki, hogy máshol kevered azt amit. Akit a biztatásaid Kanadába csábítanak, azok nélkül is ellesznek a többiek, elhiheted.

Kit érdekel a menedékjog éppen pillanatnyi működése akárhol? Megkapja azt mind a több tízezer néger is, akiket a kisTrudeau Izraeltől önként átvállal. Meg a Vancouverbe telepített szírfélék is. Egy magyar hol itt hol ott zavargó nem sok vizet zavar, főleg, hogy a képzettségét jól el tudja adni, bevándorlónak is különösen értékes, befektetés nélküli azonnali adófizető.

Jól élvezd ki az ötperc rivaldafényt, hamar elmúlik.

2019. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
73%

Ezzel az "öt perc hírnévvel" nagyjából tizenöt éve kóstolgatnak. Már nem tudom, kik kezdték, mert ők nincsenek sehol. Nekem meg azóta is tart az öt percem. Lehet nem szeretni, de mutass már még egy influencert, aki 2004 óta a színen van.


Mulatságos különben, ahogy bénán kevered a baloldali és a fideszes összeesküvés-elméleteket, hogy valami körmönfont ármányt magyarázz a dolgok mögé. Nem, nincs itt semmilyen "politikai háttéralku", egyszerűen te vagy buta, mint a föld. Pont az ilyenek miatt húz el minden értelmes ember Magyarországról, ti meg maradtok morogni, kritizálni és bírálni. Belőled lesznek azok a befordult nyugdíjasok, akik visszabeszélnek a tévének. A te fajtád mindig okosabb, becsületesebb, szorgalmasabb, és általában sokkal jobb, mint bárki, és csak a szomorú sors miatt nem viszitek soha semmire. Jó szórakozást a végtelenített Szomszédok-epizódhoz, amiben élsz!

2019. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
44%

27

influencer... ez jó és találó. Elmehetsz a híredér' Kanadába, rólad cincog az egér a zsákba', de szomorú, valóban, rólad ordít a szamár ólban.

2019. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%
Mhm, várható volt, hogy anyázni kezdesz, de hát a te fajtád ennyit tud. Na, húzzál lefeküdni, holnap korán kell kelned megint.
2019. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

25


hajrá, bevallom, nekem nem voltál túl szimpi, de végül is nincs ezzel gond, a lényeg h sikerült, mivel abban egyetértünk h Maon már rég nincs jogállam sajnos. úgyh jogosan kaptad és kíváncsi lennék a video-sorozatodra, remélem hamarosan jön. (legtöbbeknek ténykeg nincs fogalmuk a menedékjogról, de őket úgysem lehet meggyőzni)

2019. ápr. 16. 03:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!