6.
Valamelyikőnk nem molnár! Ugyanis nem tudunk egy malomban őrölni!
Egy kérdés fel lett téve. Arra a kérdésre én a kérdés tárgyához tartozóan válaszoltam. A válaszom vagy helytálló, vagy nem. De -úgy vélem - (és javíts ki ha nem mondok igazat) a kérdésben és a kiegészítésében sem szerepelt a helytelennek vélt válasz adójának a minősítésére tett javaslat! Te is most a személyemmel foglalkozol és nem magával a kérdés témájával. A szakirodalom, gyüjtőnéven ezt trollkodásnak nevezi.
Amikor másikról beszélsz, hogy szerinted milyen egy számodra ellenszenves ember, akkor nem azt írod le, hogy milyen egy balodlali, vagy egy jobboldali. Azt írod le, hogy te milyen gyűlöletet hordozol a szíved alatt a saját eszményed szerint és ezt vetíted ki a másikra. Tehát a saját eszményedetet mutatod be ilyenkor másnak.
Amikor arról beszélsz, hogy neked mi az érték, mint baloldali, vagy jobboldali, akkor mondasz igazat.
Meglepődnél, hogy a legtöbb embernek nagyon azonosak az erkölcsi elvei: Az élet alapvető tisztelete mindkét oldat megvan.
Pontosan a kérdésről szól a legtöbb válasz, mert van egy gondolat, amivel nem értünk egyet és leírjuk azt is, hogy miért nem és leírjuk azt is, hogy miként hibás az a gondolat, amitől teljesen jogosan határolódunk el.
Lehet, hogy ez neked nem tetszik. De attól még a saját megjegyzésed is csak ugyan annyira tartozik / nem tartozik a kérdéshez, mint amennyire az én magyarázatom, vagy más magyarázata.
Személyeskedés ott kezdődik, hogy valaki a másikat alaptalanul vádolja, mint azt megtette a védenced.
Szerintem egyértelmű: A baloldali ember nem tartja valami sokra magát, ezért sokkal toleránsabb azokkal, akik szintén nem tartják átlagon felül értékesnek magukat, mindenféle kisebbségekkel, akár a legszerencsétlenebb, elutasítottabb kisebbségekkel. Ezzel egyúttal magukat is jobbnak érzik, hogy segítenek a még náluk is szerencsétlenebbeknek (pl. ételosztás hajléktalanoknak, permanens nácizás, rasszistázás). De ez csalóka, mert ettől nem lesznek sokkal értékesebbek, hisz nagyon könnyű segíteni egy gyengébbnek. És ez a segítség... ebben sem túl maximalisták. Pl. a baloldali kormányok úgy szoktak "segíteni" a szegényeken, hogy kölcsönökből emelik a fizetéseket, eladósítva az országot, főleg a szegényeket. Az is érdekes, ahogy az alacsony önértékelésű emberek viselkednek, sokkal magasabb az "ingerküszöbük", nem akkora gond számukra pl. hazudni, másokat bántani. Mikor nagyon bunkó, rosszindulatú emberekkel találkozom, akik abban élik ki magukat, hogy beszólnak másoknak, azok többségében baloldaliak lehetnek.
A jobboldali ember értékesnek tartja magát, nagyon kevéssé szolidáris másokkal, szereti a hazáját, a népét, a hagyományt.
Összekeverik sokan a kormányt az emberekkel. (igen ez is a válasz része) Mert a *oldali kormány nem ugyan az, mint a *oldali ember.
Baloldalnak fontosabb az emberrek személye, a jobboldalnak a szárzamása.
Baloldaliaknak a dolgok végig gondolása, a jobboldalnak a klasszikus értékekhez (hagyományokhoz) való ragaszkodás. Ezáltal a baloldali folyamatosan fejlődik egy egyenes vonal mentén. A jobboldal körbe-körbe rohangál egy spirál mentén felfelé, amikor fejlődésről van szó, ezáltal lassabban fejlődik. A jobboldali tud, de nem akar outside-of-the-box gondolkodni. A baloldali tud, de nem akar a hagyományokra támaszkodni.
Sem a jobb oldali, sem a bal oldali nem hajtja el a másikat a p*be, csak azért, mert nem ért egyet a másikkal. Ezeket a szélőségesek teszik.
A baloldal többre tartja a munkást és próbál nekik kedvezni, nem akarja a vagyon csak a vezetőinek szétosztani. A baloldal próbálja a társadalmi különbségeket ledönteni és kiegyenlíteni. Ezt megvalósítani nehéz és a teherviselésekben a gazdagok nem szeretnek részt venni, ezért ellenzik a baloldalt, a szegényeknek meg kevesebb terhet kell viselni, ezért jobban szeretik a baloladalt. Ennek a hátránya, hogy olyan társadalomhoz vezethet, ahol az értelmiségi réteg jelentősen csökken és ingyenélőket nehéz kiszűrni (nem dolgozik, de fizetést felmarkolja). A jobboldalnak szüksége van munkásosztályra és középosztályra és felső osztályra, és arra, hogy ezek között az osztályok között éles határt lehessen meghúzni. Ilyen módon nem csak az etnikai, de a származási és megélehetési osztályok között is jelentős különbségeket hoz létre. Ami hosszútávon a társadalom szétszakadásához vezet.
Egy baloldali sokkal toleránsabb. Képes végighallgatni másokat és úgy egyet-nem-érteni a másikkal, hogy azt nem sérti meg. Egy jobboldalit nem érdekli, hogy mit mond a másik, ha az az elveivel ellentétes. Meghallgatja, de továbbra is ragaszkodik, hogy a másik fogadja el azokat a hagyományon alapuló elveket, amiket ő is elfogad.
Ezek olyan dobozok, amikből mindenki válogat, hogy mi tetszik neki és mi nem.
A tévedés ott van a kérdezőben és néhány válaszadóban is, hogy azt hiszik, az ember csak szélsőségesen lehet balolali és csak szélsőségesen lehet jobboldali.
A valóság, hogy ez egy spektrum.
És bár elég goromba módon lettem lekezelve, nem tudok haragudni rád, mert ami keserű belőled fakad, rám nem ragad. Visszautasítom a másik szidását és az ocsmány és indulatos szavakat egy ilyen témánál.
A magyar parlamentben lévő, magát baloldalnak nevezők valójában nagyon sok jobboldali elvet vallnak magukénak. És vica-versa. A legnagyobb problémám azzal a feltételezéssel, aminek hangot adtam ennek a nagyon hosszú bejegyzésnek az elején, hogy nem szabad összekeverni a baloldali emberreket a baloldali kormányokkal és a jobboldali embereket a jobboldali kormányokkal. Ugyanis sem a jobboldali, sem a baloldali (volt, vagy jelenlegi) kormányunk nem arra fókuszált, hogy előre menjen az ország, hogy mindenkinek jó legyen. Mindenki csak a saját javát akarta erősíteni és mindenki csak a saját hatalmát akarta megerősíteni.
A FIDESZ rasszizmusa és gyűlöletkeltése nagyon nyílt. A próbálkozásai, hogy helyre állítsa az öregedő társadalmunkban lévő hiányosságokat önellentmondásos. A propaganda szövegei butítóak és olyan feszültséget kelltenek, amire nincs szükség. Ellenben rengeteg energiát és figyelmet elvesz olyanoktól, amire szükség van.
A DK és a MaSZoP olyan károkat okoztak az oktatásban, amiket azt hittem nem lehet rosszabbá tenni, erre jött a jelenlegi oktatási mizéria.
A két szélsőség annyira csak azzal van elfoglalva, hogy nyerjen egy csatát. Csak elfelejtik, hogy a csatához háborús helyzetet teremtenek a béke helyett.
A viccpárt és a kispártok azért tudnak labdába rúgni, mert az embereknek elegük van a csatákból. Elegük van abból, hogy ugyan azt kapják, csak papitába és elegük van a pofára esésből, a csalódásból. Egyre többen kiállnak az emberi jogokért és az ország fejlődéséért, ami mind a jobb, mint a baloldal próbál visszaszorítani.
Végül egy klasszikus vicc, amit csak azok értenek meg, akik nem szélsőségesek:
Egy fekete, egy zsidó, egy keresztény, egy muszlim, egy ateista, egy jobboldali, egy baloldali bemegy egy kocsmába. Beszélnek, nevetnek, teáznak és jó barátokká válnak. Ohh! Elfelejtettem. Ez nem egy vicc. Ez a valóság, amikor nem vagy bunkó és álnok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!