A Momentum miért hiúsította meg, hogy Magyarország olimpiát rendezhessen és ténylegesen felkerüljünk a nemzetközi politika nagy nevei közé?
Úgy érzem, hogy ők nem abban a ligában játszanak, mint amit állítanak magukról. Azt szokták mondani, hogy fontos nekik a Magyarság és a Nemzet, de nekem nem úgy tűnik, amikor csak keresztbe tenni akarnak nekünk és nem segíteni. Budapest nagy nevek mellé kerülhetett volna fel, mint Tokió, Los Angeles és Peking, erre a Momentum előállt a balliberális "Merjünk kicsik lenni!" szövegével és elrontottak mindent.
De miért kellett ezt tenni? Mire volt jó ez?
Ez a mostani tipikus "lázadunk" stratégia. Általában a pályázó kormányok nem szoktak népszavazást kiírni.
Mivel még pályázati szakaszban voltunk, egy ilyen túlfűtött belpolitikai helyzet nem kedvezett volna a megnyeréséhez.
Tehát nagy valószinűséggel nem rendeztünk volna olimpiát. Vagy azért, mert nem mi nyerjük el a helyszínt, vagy azért, mert a népszavazásnak olyan eredménye, üzenete lehetett volna, hogy ne rendezzünk.
A momentum csak csatát szeretett volna nyerni, bármi áron. A kormány pedig úgy döntött, hogy az ütközet elmarad. Így aztán a Momentum a pillanatbyi felvillanás után visszacsúszott valódi helyére a politikában. Bepróbálkoztak, nem jött be.
Kedves Kérdező!
Már a kérdésedben is tévedés van, ráadásul 2 is!
1.: Attól, hogy Bp-en olimpiát rendeznek, Magyarország politikai súlya egyáltalán nem növekedne. Brazíliáé sem növekedett attól, hogy egymásután foci vb-t és olimpiát sem rendezett. Budapesten volt a világ 4./5. (?) legnagyobb sporteseménye, a vizes vb. Megnőtt ettől picit is Magyarország tekintélye? Mondjuk elszórtak rá csomó közpénzt, sokszorosába került a tervekhez képest.
2.: Nem a Momentum fúrta meg. Amit a momentum csinált: összegyűjtött 250e aláírást, hogy legyen erről helyi népszavazás. Úgy, hogy nem volt mögötte plakátkampány, tv-reklámok, stb. semmilyen kampány nem volt. Kint voltak a pultok és alá lehetett írni. A bp-i választópolgárok közel 20%-a támogatta, hogy legyen népszavazás. Ettől a kormányzat berezelt és sértődötten visszavonta a pályázatot.
kakukkmarczy!
Tévedsz: volt népszavazás Bostonban, Hamburgban is, csak ez a 2 melyet fejből tudok.
kakukkmarczy!
Nem a kormányok pályáznak, hanem a városok.
És normális országokban normális dolog az, hogy megkérdezik a polgárokat.
"A momentum csak csatát szeretett volna nyerni, bármi áron. A kormány pedig úgy döntött, hogy az ütközet elmarad. Így aztán a Momentum a pillanatbyi felvillanás után visszacsúszott valódi helyére a politikában. Bepróbálkoztak, nem jött be."
- a momentum akkor még nem volt párt. valószínűleg az is előmozdította a párttá alakulást, hogy a bp-iek jelentős része támogatta az olimpiás népszavazási kezdeményezésüket
- szóval nem "bepróbálkoztak" és "bejött", mert a hatalom megijedt és nem vállalta a népszavazást, meg se próbáltak érvelni az olimpia mellett, pedig Limában baromi nagy érv lett volna egy támogató népszavazási eredmény
13.
Én nem azt írtam, hogy sehol nem volt még népszavazás, hanem azt, hogy a kormányok általában nem szoktak! ...
Ha a szövegértés nem megy, miért vitatkozol? És ez a 14.-re is vonatkozik! Ugyanis a Momentum a kormányt csesztette, holod, mint írod, városok pályáznak, ami ugye kormányzati, költségvetési támogatás nélkül nem ment volna.
Pont erte az ellentétre volt kiélezve a Momentum és a mögé felsorakozók stratégiája. Mivel az egész országot érinti... És mint írod, "normális országokban megkérdezik..." Most ezen mit értsünk? Azt, hogy ahol nem kérdezték meg azok nem normális országok? De kiket is kellett volna megkérdezni? A fővárosiakat csak? Hisz városok pályáznak! Az egész országot? Milyen alapon, ha csak a főváros pályázik? (Ami a megvalósításában nem igaz, hiszen vidéki helyszínek nélkül nem megy a megvalósítás.)
Tehát, annyi csűrcsavart lehetett volna kihozni az olimpiából, amennyit nem ért az egész.
Mit látott volna a világ? Máshol nemzeti egység áll az ilyesmi mögött, itt meg csak az indulatok szítása lett volna.
Bp éves bevétele kb 250 milliárd. Olimpia pedig 3-5 ezer milliárdba került volna. Szóval kicsit túlzás ezt kizárólag városi hatáskörbe sorolni.
Ezt alapból népszavazással kellett volna kezdeni.
Sőt, a közgyűlés már 2 évvel az aláírásgyűjtés előtt felvetette a népszavazás lehetőségét, de akkor "a lakosságnak kevés az információja ahhoz, hogy felelősen döntsön ebben a kérdésben" indokkal elutasították.
Még nagyobb adósságba került volna az ország, egyetlen és utolsó értelmes megmozdulasuk volt. Én is aláírtam.
(Egy "agymosott" Fideszre szavazó)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!