Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon kb mennyi...

Magyarországon kb mennyi lehet ténylegesen a cigányok létszáma?

Figyelt kérdés

Azok, akik ténylegesen cigánynak vallják magukat, kb 300ezren vannak.

Viszont láttam olyan becsléseket, ami 1 vagy akár másfél - 2 millióra is becsüli a számukat!

Melyik áll közelebb a valósághoz?


Ebbe beleszámítanak a kevertek/félvérűek is? Ha igen, velük együtt kb mennyi lehet a magyar cigány lakosság száma?



(van valami kimutatás, hogy kb hány %-a a cigányságnak él segélyből/munkanélküli? csak kíváncsi vagyok)



2015. okt. 28. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Ajánlott irodalom:


Pokol Béla - Európa Végnapjai: a demográfiai összeomlás következményei


Ha jól tudom, 2008 körül voltak a cigányok 1.6 millióan, bár biztosra nem mondanám, és lusta vagyok helyetted google-zni.

2015. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

semmi ilyen kimutatást nem fogsz sehol sem találni.

hidd el én már évek óta vadászok ilyen forrásokra, de mivel az emberi jogok védőinek köszönhetően nem lehet ilyen statisztikákat készíteni.

az is tény, hogy a sitten 80%ban cigányok vannak, mégis tilos erről is hivatalos adatokat publikálni, mivel ha egy rab letagadja a cigányságát, akkor ki lesz az az ember aki alátámasztja azt, hogy hazudik?

mert hiába nézel rá, és tisztán látod hogy cigány, az már etnikai megkülönböztetés lenne, ha egy kívülállónak kéne azt mondania, hogy ez a személy cigány.

ugyan így a segélyezésen sem a munkanélküliségen sem fogsz találni elismert forrást a cigókról.

legyen annyi elég, hogy alig pár százalékuk dolgozik, a többi a szociális segélyezésen élősködik.

a számuk pedig radikálisan nő, én már bőven millió fölé becsülném őket.

már csak azért is, mert minden cigány az MSZP-re szavaz, és eddig is csak a cigányok miatt kapnak ennyi szavazatot, ha nem lennének ilyen tetemes számban Magyarországon, akkor a baloldal főleg ez MSZP rég lehúzhatta volna a rolót.

2015. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Jó és akkor szerinted ki a cigány? Ezt elég nehéz megmondani sok esetben.

Van egy csomó olyan, hogy hófehér bőre van, mégis tiszta gettó módon él.

2015. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Azért amekkora hülyeségeket itt olvasok 3 millió zsidó származású meg minden cigány mszp-s LOL, azért tarol, akkor a Fidesz meg a Jobbik a cigányok által sűrűbben lakott országrészekben? :-D


Egyébként a hazai cigányság lélekszáma 800 ezer és 1 millió között van jelenleg.

2015. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Kemény István vezette reprezentatív felmérések alapján a cigányság száma Magyarországon körülbelül:

1971 - 320 ezer

1993 - 470 ezer

2003 - 585 ezer


jelenleg körülbelül 720 ezer lehet


Ezeknél a besorolás alapja a környezet véleménye, tehát leegyszerűsítve cigány az, akit a környezete annak tart (ebben lehetnek külső etnikai, kulturális, életmódbeli tényezők is).

Az önbevalláson alapuló népszámlálás szerint 2011-ben 315 ezer volt a roma népesség nagysága Magyarországon.

2015. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok pontos statisztikával szolgálni, de az én észrevételem szerint ( sokat utaztam, az ország "felében", kb. 10 megyében laktam már, cigányok közelében pl. Tiszadobon vagy nem cigányok közelében Pesten, de emellett rengeteget kell utaznom ) fél és 1 millió között lehet a számuk.
2015. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

#1, irod :

"Az izraelita származásuak száma itthon 3 millió fő kb"

Ezt honnan vetted ?

Egy 10 millios Magyarorszagnak 1/3-a zsido ?

Israelben van 6.1 Millio

2015. okt. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Túl sok.
2015. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó provokátor "adataival" ellentétben, a 85-15%-os felállás Pokol Béla alkotmánybírónk könyvéből származik.
2015. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy biztos: Több mint kéne.
2015. okt. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!