Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért haragszanak...

A magyarok miért haragszanak még mindig a szlovákokra, amiért önálló államban szerettek volna élni?

Figyelt kérdés

[link]


Én csak ránéztem Teleki Pál földrajztudós "vörös térképére", amelyet még az első világháború előtt készített a Magyar Királyság etnikai összetételéről...és nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a nacionalista eszmék és a liberalizmus térhódításával hogyan maradhatott volna Magyarország része egy olyan terület, ahol alig éltek magyarok, a lakosság többségét szlovákok alkották. A határ menti területek (ahol magyar többség élt) elcsatolása egyszerűen csak a háborús vereség miatt történt, de azt be kell látni, hogy a Felvidék nagy részét szlovákok lakták, aztán csak a magyar monarchia felbontása történt meg, ahogyan az osztrákok vagy törökök esetén.


2019. márc. 22. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert többet csatoltak el, mint ami etnikai alapon járt volna. Pl. Pozsony, Kassa, ezekhez semmi közük nem volt. Ha valóban etnikai alapon húzták volna meg a határokat, ezek nem kerülhettek volna hozzájuk.
2019. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Honnan veszed ezt, hogy emiatt vagy bármi más miatt a magyarok haragudnának a szlovákokra?

Én soha nem haragudtam rájuk. Sem ezért sem más dologért amivel függetlenek akartak lenni. A nyelvtörvényükért és a magyar kisebbségekkel való bánásmódjukért igen, de a szlovák államért nem.

2019. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

#1

Ez éppen úgy nem az ő döntésük volt, mint ahogyan nem is a miénk.

Ha az akkor döntési helyzetben levők úgy döntenek, hogy szlovákok lakta települések is maradhatnak Magyarország részei, akkor senki nem mondta volna közülünk sem, hogy na ne, ott szlovákok élnek, vigyék azt is!

2019. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Csak a szokásos általánosítás.
2019. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondom, a határ menti magyar többségű települések elcsatolása volt a háborús "büntetés", a többi az alap volt.

#2

Te lehet nem haragszol, de a tegnapi meccs miatt jutott eszembe, ahol ismét előkerült ez a téma a magyar szurkolók részéről.

2019. márc. 22. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

persze most csak azt mondják h az fáj h a magyar lakta területek, köben meg egyáltalán nem hagynák a turbó magyarok h ne magyarország része legyen szlovákia.


amúgy pozsony inkább német város volt mint magyar.

Amúgy meg ez már kb semmit sem jelent. EU schengen stb...

2019. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Én a magyar szurkolókat azért jobban utálom. Majd egy órát álltam miattuk a dugóban, amikor átértek Komáromba, a szlovák rendőrség meg elterelte miattuk a forgalmat.
2019. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbben nem a szlovák önálló államra haragszanak, hanem a csehek és a szlovákok olyan cselekedeteiért, amivel alá akarták ásni a német és a magyar kisebbség kultúráját, amiért másodrendű állampolgároknak nézték őket. A mai napig szerepel a cseh és a szlovák alkotmányban a magyar és a német kisebbség kollektív bűnössége, hiába ellenes az EU alapelveivel, de nem tettek vele semmit. Magyarokat vertek meg mert magyarul beszéltek, elvették mindenüket, és ki kárpótolta a sok szenvedésért őket? Senki, mai napig senki nem kapott kártérítést az elvett vagyonuk miatt.


Ezek után miért csodálkozol?

2019. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
És fordítva? Miért van még pl. a benes-dekrétum hatályban?
2019. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!