Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Okt.23-án tudunk még ünnepelni?

Okt.23-án tudunk még ünnepelni?

Figyelt kérdés
Azok után ami az '56-os forradalom 50. évfordulóján történt. Meg tudunk még emlékezni azokról akik akkor és ott harcoltak egy eszméért? Tudunk még tisztelettel és csendben nyugodtan gondolni rájuk. Anélkül,hogy a gyilkosok és utódaik beárnyékolnák a megemlékezést?
2008. nov. 10. 09:31
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nem nem ismerik a történelmet. hála a gyilkosoknak és utódaiknak. Mivel nagyon sok minden volt '56 forradalom, ellenforradalom stb. Mivel sokáig nem is lehetett tanulni róla. Milyen ország az ahol a rendszer változás előtt a történelem oktatása befejeződik 1949 eseményeivel? Milyen ország az ahol nem hallasz sem Rákosiról sem Kádárról, sem '56-ról? Aztán jött a változás és a történelmet 1967-ig oktatták (most nem tudom mi az utolsó 20. századi dátum amit a gyerekeink tanulnak) addig kellett érettségizni belőle.

Én 89-ben kezdtem a gimnáziumot, így mi már valahol rendszerváltó nemzedék vagyunk.

Nekem volt egy olyan történelem tanárnőm 8 osztályban aki elmondott mindent. Így hallottam annyit '56-ról amennyit ő elmert mondani. Az utolsó dátum ami a történelem jegyzet füzetembe kerül hála neki 1988-as volt.

Kevés ilyen tanár van/ volt.

1993-ban mikor érettségiztem nem volt használható tankönyvünk a történelemhez. A második félévben mikor a 20. századi magyar történelmet kellett volna tanuljuk kaptunk egy kis rózsaszín füzetecskét. Abban '56 eseményeiről kb fél oldalnyi szar volt. Annyira utáltam és hazugnak éreztem ezt a dolgot, ,hogy fogalmam sincs hová lett ez a könyv. Nem is bánom.

Sokan felnőttek és fiatalok ma sincsenek tisztában azzal mi történt valójában.


S kérdem én milyen ország az ahol a mi napig a közt is érintő kérdésekben dokumentumokat lehet titkosítani évtizedekre?

2008. nov. 19. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!