Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Okt.23-án tudunk még ünnepelni?

Okt.23-án tudunk még ünnepelni?

Figyelt kérdés
Azok után ami az '56-os forradalom 50. évfordulóján történt. Meg tudunk még emlékezni azokról akik akkor és ott harcoltak egy eszméért? Tudunk még tisztelettel és csendben nyugodtan gondolni rájuk. Anélkül,hogy a gyilkosok és utódaik beárnyékolnák a megemlékezést?
2008. nov. 10. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól veszem ki a soraid közül akkor te most a kormányt akarod szidni, igazam van?
2008. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már nem fog menni. Hacsak valami nagy változás nem lesz.
2008. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves Eslő. Nem akarok én senkit szidni.Csak a puszta tényeket írtam le. Láttál ünneplő embert okt 23-án vagy csak rendőrt és kordont Bp-en?


Én annak örülnék ha látnék embereket akik meg-meg állva egy egy emlékhely előtt egy pillanatra elgondolkodnak. Annak örülnék ha apák mondhatnák el fiaiknak,hogy itt mi történt. végre anélkül,hogy bármitől is félni kelljen, végre anélkül hogy baj legyen,hogy téged érdekel. egyszerűen csak tisztelve azt az akaratot ami ott és akkor megmutatkozott. Függetlenül attól minek nevezzük.

Azt szeretném ha lehetne ünnepelni kordonok nélkül.

2008. nov. 10. 17:11
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Valóban nem lenne rossz, ha nyugalomban lehetne élni és a pesten lakó ember ne arra menjen ki az ünnep másnapján a háza elé, hogy egy csapat szélsőjobbos hulladék felborította és felgyújtotta a kocsiját, felszedte az utcakövet és betörte vele az ablakát, az ilyet azt sem bánnák ha helyszínen fejbelőnék, de remélem, hogy te nem ezeket az embereket akarod védeni? Valamiért az a benyomásom van, hogy a rendőrségre akarod kenni az egészet, pedig egyátalán nem az ő hibájuk, hanem annak a szélsőséges párezernek és annak a soktízezer passzív ottlévőnek, hogy így végződött az a bizonyos piros betűs nap.
2008. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint itt nem a rendőrség a hibás (ők csak eszköz egy hatalom kezében egykor és most) és nem is azok az emberek akik ünneplenéknek. Attól,hogy érződik a mondataimon,hogy miben hiszek nem feltétlen arról szól a kérdésem amit egyes másképp gondolkodók bele akarnak magyarázni.

Én csak szeretném egyszer az ünnepeinket hazugságok és félelem nélkül megünnepelni.

2008. nov. 10. 19:22
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Ja értem, akkor a kormány a hibás azért mert magyarországon olyan söpredék emberek is élnek akik kimennek hupákodni október 23-án tönkrevágva a közvagyont és magántulajdont egyben, többmilliárdos károkat okozva meg élnek olyan emberek, akik katasztrófaturistáskodnak ezáltal bázist biztosítva annak a párezer szélsőséges rendbontó szardarabnak és nem esik le nekik, hogy vége az ünneplésnek meg a tüntetésnek, haza kéne húzni, hogy a rendfenttartó erők lemossák a szőnyeg alá ezeket a barmokat.


Azon az ominózus napon nem a kormány és nem a rendőrség, hanem az utcákon kint álló tömeg volt a felelős. Nem is sajnálom azt akit szementalált egy-egy kósza gumilövedék vagy gumibot, mert megérdemelték, azokat viszont sajnálom, akinek semmi köze nem volt az egészhez és ennek ellenére is milliós kár ért, illetve sajnálom azokat az embereket akiknek az adójából ezt az egészet ki kellett fizetni, merthogy ez a jó kis buli bizony nem ingyen volt és bizony nem a "bűnösök" fizették meg amit elkúrtak.

2008. nov. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom te csak kötekedni bírsz és olyat belemagyarázni a kérdésembe ami nincs is benne.


A te szavaiddal élve: húzzál el innen!

Csak értelmes beszélgetést próbáltam kezdeményezni.

Ja és idén okt. 23-án szinte senki nem volt Budapesten inkább elmentek az emberek onnan. vajon miért? gondolkodj, talán pont az ilyen lökött alakok miatt mint te.

Te sem vagy jobb azoknál akiket szidsz és uszítasz ellenük.

2008. nov. 11. 09:09
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Valahol olvastam, hogy valami bíróság, vagy valami hivatalos szerv is elismerte a rendőri túlkapást. Amellett, hogy megakadályozzuk, hogy rongáljanak, rendőröket dobáljanak egyes rendbontók, még meg kellene adni annak a lehetőségét, hogy aki akar, békésen tüntethessen, vagy valahogy kinyílvánithassa nemtetszését, persze törvényes keretek között. Sajnos, én azt látom, hogy ezt erőssen, és szándékosan akadályozzák, a rendbontásokra hivatkozva. Ami most is október 23-án volt, az szerintem a lakosság megfélemlítése. Nehogymár ünnepelni merjél, vagy netán tüntetni a kormány ellen.
2008. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem csak az szomorít el, hogy október 23-án (vagy március 15-én) már nem is azzal foglalkozik a tömeg (vagy a politikusok egy része), amivel kéne. Ezeknek az ünnepeknek a megemlékezés lenne a célja. Tisztelgés azok előtt, akik akkor olyan dolgokat léptek meg, és próbáltak meg, ami bár nem biztos, hogy akkor sok sikerre vezetett, és emberáldozatokkal járt, de nélkülük még mindig ott tartanánk. Nekem rokonomat végezték ki az 1848-49-es szabadságharc után október 6-án, így én rájuk gondolok a megemlékezésen, de rossz, hogy sokak ezt már elfelejtik, hogy nélkülük még mindig ott tartanánk, legyen szó akár '48-ról, akár '56-ról, és az akkor élt tevékeny bátrak emlékét mocskolják be a viselkedésükkel. Mindegy, hogy azzal, hogy kukákat gyújtanak fel, kirakatokat törnek be, utcaköveket szednek fel, vagy azzal, hogy belekeverik a napi politikát a megemlékezésbe.
2008. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hát ez az! Pontosan a gyilkosok és utódaik árnyékolják be a megemlékezést! Hogy van bőr a képén kiállni egy Apró utódnak a nyilvánosság elé ezen a napon??? Persze, hogy kinyílik az ember zsebében a bicska!

Hát itt senki nem ismeri a történelmet?

2008. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!