Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianonozásnak még van...

A trianonozásnak még van létjogosultsága a 21. században?

Figyelt kérdés

Mielőtt magyargyűlölőnek lennék bélyegezve, hadd mondjam el a véleményem.

Elég szerencsétlen volt a helyzetünk 1920 környékén. Elvesztettünk egy háborút, és ezért jócskán meg lettünk büntetve.

Viszont, ha objektíven szemléljük a dolgot, a levágott területeken összességében 40% sem volt a magyarok részaránya 1920-ban. Dél-Szlovákia, a Kárpátalja peremterülete és Románia legnyugatabbi része kivételével (+Vajdaság, Székelyföld) nem volt számottevő a magyarság létszáma. Csupán az irredentizmus alapján területet követelni meg nem túl meggyőző. A másik dolog, hogy a magyar történelem egészen nagy része a kisebbségek elnyomásáról és szegregációjáról szólt, tehát fordított esetben meg a szomszédos országok lehetnének kiakadva - jogosan! (Természetesen elítélem a kisebbségi etnikumok hátrányos megkülönböztetését minden oldalról!) És lássuk be, azért elég rossz döntések sorozata vezetett ehhez a helyzethez (XVIII. századi népességpolitika, háborúba való belépés, amibe nem lettünk bekényszerítve, az OMM elviekben és gyakorlatban is nagy szuverenitást biztosított a magyaroknak mint az osztrákokkal egyenrangú nemzetnek). Ez természetesen nem teszi happy end jellegűvé a sztorit, de azért elég furcsán nézne ki egy 40-45%-os magyar arányú Magyarország, nemde?



#Trianom
2019. febr. 20. 16:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, félreírtam a kulcsszót:D természetesen tudom, hogy kell leírni:)
2019. febr. 20. 16:43
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

1947 párizsi béke.

Az rögzítette Magyarország jelenlegi határait. Egyébként kevesen tudják de a pozsonyi hidfot odaadták csehszlovakianak tehát még kisebb lett Magyarország. Igaz ez nem sok mert 3falurol van szo

2019. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez irreleváns, nem változtat a kérdés lényegén.
2019. febr. 20. 16:50
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Van és úgy hívják, hogy történelem!

Függetlenül attól, hogy nem értek veled egyet a népességmegoszlásáról, (de ez az adat nem is számít) az még tény marad, hogy Magyarország volt.

Teljesen jogtalanul szabdalták fel Magyarországot és csatolták el a legértékesebb részeit, amire a a XX. századi történelemben nem sok példa volt.

Ha el is fogadnám a népesség adataidat - akkor erősen karikírozva - a jelenben nagyon érő háborús helyzet után Borsodot nevezzük ki Cigányországnak és adjuk oda valamelyik szomszédnak, vagy a komplett sváb falvakat helyezzük német fennhatóság alá. Londonra meg mi tartsunk igényt, mert ott már több a magyar, mint az angol!


Felvidéki gyökerű magyarként SENKI nem vitathatja el a jogomat, hogy én ezt - millió honfitársammal együtt - másképp lássam, mint ahogy valamiért te magyarázni szeretnéd.

2019. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Kizárólag annak van.
2019. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az én véleményem, hogy a történelem nem jogosít fel semmire. Ennyierővel Észtország, Litvánia és Lettország még ma is Oroszország részei lennének, India meg brit gyarmat. Tehát az irredentizmussal mint irányzattal egyáltalán nem értek egyet.

Ha meg nem hiszel a népességi adatoknak, akkor nézz utána.

Kinyitottam egy történelmi atlaszt. Csehszlovákiához csatolt területek magyar aránya: 30,3%

Romániához: 31,6%

Szerb-Horvát-Szlovén Királysághoz: 30,3%

Ausztriához: 8,9%

Higgy amit akarsz.

Én elhiszem, hogy rosszul esik Trianon, nincs ezzel baj! De a "mindent vissza" elv egyszerűen hülyeség. Észak-Felvidék nagy része szlovák, a Romániának adott terület nagy része román, stb. Lehetett volna igazságosabb béke (kitolt határokkal), nem tagadom, de hát ez van, megtörtént. Nehéz objektív véleményt formálni.

2019. febr. 20. 18:11
 7/16 A kérdező kommentje:
BAZ megyének nagyjából 10-20 százaléka roma, a 20-szal sokat mondok, tehát szimpla badarság, ferdítés hogy Cigányországnak kéne nevezni.
2019. febr. 20. 18:20
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Hagyjuk most BAZ megyét, ahogy írtam is természetesen nem gondoltam komolyan, viszont TE ferdítesz, nem is kicsit azzal, hogy Lettországot és Litvániát hozod egy platformra Trianonnal.

Teljesen más dolog a kettő, Lettország és Litvánia függetlenségi harcot vívott és váltak ki az őket megszálló Szovjetunióból 1991-ben. Tehát nem ragaszkodtak foggal-körömmel, miközben hoztak a fejük felett egy döntést, ahogy velünk tették.

Innentől kezdve akár megfutamodásnak is nevezheted, de ezen nem vitázom tovább sem veled sem mással!

Annyira másként látjuk a dolgokat, annyira másként ismerjük a történelmet, hogy felesleges erőlködés lenne egymás győzködése.

2019. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Van, bármennyire erőlködsz is.
2019. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Szlovák, román barátainkat kérdezd... Majd ha nem kell szélmalomharcot vívnia a felvidéki magyarnak azért, hogy az anyanyelvének megfelelő iskolába járhasson a gyereke (a szlovák állam sorra zárja be a magyar iskolákat, egyes helyeken 60-70 km-re van magyar iskola az ilyen bezárások miatt, pedig szinte színmagyar települések vannak abban a sávban). Majd ha nem lesz abból gond, hogy Erdélyben magyar nemzeti ünnepen magyar zászlóval és magyar himnusszal ünnepelnek. Majd ha ezek nem lesznek, akkor lesz kevesebb létjogosultsága.

Összehasonlításképpen: mikor tiltották meg egy nemzetiségnek Magyarországon, hogy iskolája legyen? Nálunk (40 ezres város) van kb. 800-1000 magán németnek valló nemzetiség. És virul a nemzetiségi iskolájuk, senkit nem zavar. Mikor tiltotta meg a magyar állam, hogy egy nemzetiség a saját zászlójával és himnuszával ünnepeljen? Volt bármi feszültség, hogy mondjuk a svábok vagy a bolgárok tartottak egy ünnepélyt valahol? Láthatólag a szomszédainkat zavarja leginkább az országhatáraikon belül "rekedt" több százezer magyar...

2019. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!