Ígyis fizetős a felsőoktatás, csak nem te, hanem mások fizetik helyetted, hogy utána mikor dolgozol te fizesd másoknak.
Nem, ez nem szőrszálhasogatás, ilyen alapvető gazdaságis dolgokkal muszáj tisztában lenni.
Nem, nem lesz az - számodra, ha tanulsz és jól.
Ahogyan az első válaszoló írta, az oktatásért fizetni kell, csak most az adófizetők teszik ha állami ösztöndíjas vagy. És ez így lesz később is.
Ami változik, a Corvinus Egyetem működése, de ez csak 1 a sok egyetem közül. Itt is marad az állam a tulajdonos, csak egy alapítvány fogja működtetni (aminek a "tulajdonosa" lesz az állam) és átalakul a finanszírozása. Sokkal több lesz a fizetős hallgatójuk (most is sok van) és nem állami ösztöndíjasnak fogják hívni a nem fizetős helyeket, hanem Corvinus ösztöndíjasnak. Aki ezt megszerzi a felvételijével, az ugyanúgy nem fizet, csak nem az államnak nem fizet, hanem annak az alapítványnak.
#2
Mivel jelenleg a felvett hallgatóknak csak a harmada (1/3 része!!!) szerez diplomát, nem az a lényeg hogy mennyi diákot vettek fel, hanem hogy mennyi lesz aki el is végzi és diplomás is lesz belőle.
Ennek, a diplomának pedig feltétele a 2 nyelvvizsga. Mivel a diákok legjobbjai mennek a felsőoktatásba és a gyerekek már 3. osztálytól tanulnak idegen nyelvet vagyis még ha csak a felső tagozattól nézzük, akkor is van 7,5 évük nyelvet tanulni a felvételiig, nem túlzott elvárás, hogy aki a legjobbak közé illőnek tartja magát az addigra már szerezzen belőle nyelvvizsgát.
Így a diplomához már csak 1 másik nyelvet kell megtanulniuk és a nyelvvizsgát megszerezniük.
Mivel tény, hogy rengetegen eljutnak az államvizsgáig csak a nyelvvizsgájuk hiányzik ezért nem kaphatnak diplomát, ez egy könnyítés - még ha akkor a felvételi előtt nehéz is megcsinálni a nyelvvizsgát. Mert így nagyobb eséllyel fogja tudni be is fejezni az egyetemet.
#11, valóban muszáj tisztában lenni, azonban az állítás hamis.A helyek jelentős része ma úgy fizetős, hogy a hallgató fizet elég jelentékeny összeget. De alapvetően nem ez a tény a baj, hanem a módszer, ahogyan ezt meghatározzák. Meg az, hogy a felsőoktatás minden vonatkozásban züllik, a hallgató elég nagy része megkapja ugyan a diplomáját, de a tudása meg sem közelíti azt, amit e diploma elméletileg takar.
És e folyamat egyelőre megállíthatatlan, és nem csak pénz kérdése ez. Ha semmibe veszik a munkádat (akár oktató vagy, akár hallgató), ha nincs mozgástered, ha folyamatosan megaláznak, nem fogsz jól dolgozni sok pénzért se. Mert ez nem elhatározás kérdése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!