Miért gyengék a magyar szakszervezetek?
Ennek oka a szocializmusban keresendő. Abban akorban nem voltosztályharc, a szakszervezetek sem a tőkéssel szembeni érdekképviselet eszközei voltakh a rendszerváltás után így nem igazán tudtak mit kezdeni a megváltozott helyzettel. Aztán a törvények illegálissá tették a hatékony érdekképviseletet...
Míg nyugaton a kapitalista rendszerben végig az érdekképviselet volt a feladatuk így a mai napig jóval hatékonyabbak maradtak, mint a hazaiak.
Úgy tűnik hogy most kezdenek erőre kapni a szakszervezetek, A rabszolgatörvény kiakasztotta a munkásembereket, sőt még az értelmiségieket is, kezdik felismerni hogy a törpedöbrögi nem az ő emberük, sokkal inkább a külföldi milliárdos nagytőkéseknek, és a gazdagoknak, a strómanjainak, a haverjainak, kedvez szinte mindenben.
A szakszervezetek ereje abban rejlik hogy mennyi ember áll mögöttük, ezért be kell állni a szakszervezetek mögé, támogatni kell minél nagyobb számban őket mert akkor lesznek erősek és ebben az esetben tudják a munkások és egyéb néprétegek érdekeit képviselni hatékonyan.
O1G.
Tüntessetek, sztrájkoljatok, ha nemakartok rabszolgasorban élni!
Hát igen a Kádár rendszerben a szakszervezetek legnagyobb problémája az volt hogy megkapják e az emberek a kézmosószert és hogy milyen a legjobb nekik, vagy hogy a munkaruházat amit kapnak megfelelő e a munkájukhoz, vagy hogy hányfokosnak kell lenni a munkahelyi fűrdőkben a fűrdővíz hőmérsékletének.
Én örülnék neki ha ma is ilyen "hatalmas" problémák képeznék a mostani dolgozók és szakszervezetek legnagyobb problémáit.
Egyik a régből marad emlékek. A szakszervezet az nulla volt az előző rendszerben. Másik, amit itt is sokan hangoztatnak, azok is csak a tagdijat szedik be. Vagy is, az emberek jó része nem tag. Ami a legfőbb, a FIDESZ első lépései között volt, hogy gyakorlatilag, mindent el vett a szakszervezetektől. Én olyan helyen dolgoztam, ahol gyakorlatilag, mindenki tag volt. Még nem volt kibelezve a szakszervezet,tudtunk is kiharcolni sok mindent. A FIDESZ, max kis tüntikézést enged, ami egyenlő a nullával. Na és az emberek hozzá állása. Mi sztrájkoltunk, akkor köpködtek ránk a többiek, miért akarunk többet, jobbat. Nincs az emberek tudatában, hogy a másik mellé állok és ha én/mi akarunk valamit, akkor viszonzás kép, mellénk állnak a többiek.
Még nem változnak a törvények, emberek hozzá állása, addig a szakszervezet, csak nevében az.
Sokan emlegetik itt az előző rendszert, csak az probléma, hogy az már 30 éve volt. Ennyi idő alatt nem kellene már előrébb lennünk?
Megint mások azzal jönnek, hogy a szakszervezeti vezetők korruptak és mindig lefekszenek az aktuális kormánynak. Ez is rendben van, de akkor miért ők a vezetők? Miért ők vannak mindig megválasztva? Vagy akkor miért nem alapít valaki korrupciómentes szakszervezetet és lépnek át oda azok, akiknek nem tetszik a korrupt?
Megannyi érdekes, megválaszolatlan kérdés egy lehetetlen országból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!