Nincs bizalom a szakszervezetekben, mert 89 előtt kabarészámba mentek. Az állami cégeknél is csak a közlekedési lobbiban erősek, azon egyszerű oknál fogva, hogy ha nincs busz, megbénul az élet. De a tervezett munka törvénykönyve változásai sem abba az irányba mutatnak, hogy támogatnák a szakszervezeteket.
2012. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Mert hagyták magukat lefejezni. Európában nálunk van a legimpotensebb szakszervezet. És csak rosszabb lesz. Egy névleges intézmény tessék-lássék módra.
2012. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Ez nekem is nagyon feltűnő. Hát csak azt tudom válaszolni, hogy ennek is van egy társadalmi háttere, egy kultúrája, ami Magyarországon nem alakult ki. Meg még sok minden másnak se. Nekünk nem csak hogy nincsenek demokratikus hagyományaink, de mintha igényünk se lenne a demokratikus, humánus működésre. Mert 20-onvalahány év elteltével azért kialakulhatott volna. De itt az emberekben egyrészt nincs szolidaritás, nincs meg az összefogás képessége és igénye. Másrészt nálunk az emberek természetesnek veszik az arrogáns, elnyomó, kizárólagos hatalomgyakorlást. Ez van a nagypolitikában is (lásd Orbánék fölényes győzelme), és ez van kicsiben minden hatalmi szinten, így a munkahelyeken is.
2012. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Mert ha valaki belép a szakszervezetbe, az a minimum, hogy a következő leépítésnél elsőként fog a neve szerepelni. Ha nincs leépítés, akkor állandóan nyaggatják, amíg ki nem túrják az állásából. Ezért félnek belépni a szakszervezetbe az emberek, és ezért van az, hogy pl egy gyárban, ahol én dolgoztam, kétezer alkalmazottra van 35 szakszerv-i tag. Ezek a csókosok, a főnök barátai.
Ja, és nem magyar cégről van szó.
2012. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Szakszervezet? Másnap már munkanélküli lenne aki belépne és 100an jönnének a helyébe kevesebb pénzért is.
2012. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
És mennyivel volt jobb a helyzet Angliában 200 évvel ezelőtt? Ott mégis erős szakszervezeti mozgalom tudott kialakulni, és nem tudták felmorzsolni sem a szakszervezeteket, sem az aktivistákat. Igaz, hogy Thatcher után Angliában is lehanyatlottak a szakszervezetek. De Franciaországban és Olaszországban ma is erősek, fel se merül, hogy e miatt kirúgnának valakit.
2012. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
89 előtt jók voltak a szakszervezetek,az adott körülmények között.
A rendszerváltás után egyrészt szétverték őket, a vezetőik pártérdekeket képviseltek és képviselnek ma is.
De csak nagyon kevés munkahelyen tud működni a szakszervezet.
Ma már sehol nincs számottevő munkásság,így szakszervezetük sincs.
2012. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Ehhez megfelelő törvényi környezet kell ,hogy a munkáltatók ne tudják kirúgni a szakszervezetiseket, példás szankciók kellenének. Jelenleg minden törvény a munkaadót védi , legutóbb is a munkavállalók kárára módosították a törvényeket. Voltak tüntetések de megunták és hazamentek...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!