Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsenek Magyarországon...

Miért nincsenek Magyarországon normális szakszervezetek, amik kikövetelnék az embereknek a magasabb béreket?

Figyelt kérdés
Magyarországon ez a hiba. Alacsonyak a fizetések.

2013. szept. 18. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert amikor nyugaton a 50-80 évek között megerősödtek akkor is dúlt a szocializmus.

Örökségül meg egy önszerveződésre képtelen nemzet maradt és egy neolibnyik globalizálódó világ ahol fejlődés képtelenek. Amik meg léteznek azok nem politika függetlenek és nincs érdekérvényesítő képességük.

2013. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert túl sok hatalmat kapnak a szakszervezetekkel egyszerű, buta emberek, akiknek fontosabb a saját boldogulásuk. Megvesztegethetők, velejéig korruptak.
2013. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában azok szervezkednek, akik a politikához közel vannak és a szakszervezetből, nehéz sorsú emberekből is élősködni akarnak még jobban.Tehát olyan kéne, hogy szakszervezetet alkosson, akit valóban az emberek érdekvédelme foglalkoztat és független!De az is megoldás lenne, ha a kis bérűek próbálnának kiállni magukért, amig csak nem történik változás!Érdekes, a tanárok, vasutasok sosem voltak restek tüntetni, hallatni a hangjukat.Meg is lett az eredménye.Minimálbéresből jóval több van,ők miért nem tüntetnek?
2013. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy miért nincsenek normális szakszervezetek? Talán azért, mert nincsenek normális emberek. Az itteni emberek eltűrik, sőt alapvetően elfogadhatónak tartják az itteni viszonyokat, ezért marad minden így. Itt ha közhatalomhoz jut valaki, természetesnek tartjuk, hogy egyből a saját zsebét tömi, a rábízott közügyeket meg elhanyagolja. Nincs ez máshogy a szakszervezeti vezetésben sem. Szinte mindegyik szakszervezeti vezető nagy pénzeket vesz ki az egészből, egyesek a kormány vagy a vállalatvezetés (pl. Gaskó, MÁV) direkt kliensei, eszük ágában sincs a pozíciójuk kockáztatásával kiállni a dolgozókért. A dolgozók meg ezt eltűrik, így is jó, nem zavarják el a szakszervezeti vezetőket és nem csinálnak más szakszervezeteket.
2013. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szétbombázták törvényekkel a szakszervezeteket, másrészt kilóra megvették a vezetőket.


1000 emberenként egy szakszervezeti vezető kap védettséget a munkavállalóval szemben. Azaz aki ellenkezik, kirúgja. Másrészt hány vállalat tud felmutatni sokezer alkalmazottat, ahol erős szakszervezet tud létesülni? Három? Nincsenek soktízezres vállalatok már.


Másrészt, simán beültetik a saját embereiket szakszervezeti pozícióba, és kész. Nem létesülhet ellenállás.

2013. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. véleményét osztom
2013. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dick Esmen ***** válasza:
Mert a vezetőik a viccnekisrossz és a siralmas kategóriák között ingadoznak
2013. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert úgy igazából sohase volt olyanunk, az elmúlt száz évben meg most is elemi érdeke volt a politikusoknak, hogy legyen független szakszervezet. Az újrakezdés hevében a háborúk után, a rendszerváltás után elvoltak az újrakezdéssel foglalva az emberek később meg már meg lettek annyira puhítva, hogy ne alakuljon meg ilyesmi.


Kissé közhelyes már, de Magyarországon nincsenek pártok feletti civil érdek képviseleti szervezetek, ahol mutatóba is voltak (orvosok, tanárok) ott gyorsan meg is utáltatták az öntudatos állampolgárokkal, nehogy már elgondolkozzanak ilyen eretnek dolgokon.

2013. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Komplikato ***** válasza:

1. A szakszervezetek mindig is a korrupció melegágya volt sok országban, de nálunk különösen. Így fordulhatott elő, hogy kisebb-nagyobb tiltakozások hamar elsimultak következmények nélkül.

2. A mai szakszervezeteket politikai ejtőernyősök irányítják, meg is látszik ...

3. Felhívnám a kérdező figyelmét a 2011-2012-ben hozott törvényekre és módosításokra amik a sztrájk jogokat, a szakszervezetek jogait és lehetőségeit érintették. Na kb. semmi érdekérvényesítő képességük nem maradt. Ehhez kellett pár cseles MTK módosítás is ... pl. a munkáltató azt mondja a cég fennmaradását veszélyezteti a sztrájk és hoppá, kapásból nincs jogod rá. Nem véletlenül volt olyan nagy tisztogatás, hogy a tűzoltók szakszervezeti vezetőjét gyorsan leszerelték, ne lehessen szakszervezeti vezető, vagy amikor az egyik rendőr szakszervezet vezetőjét egy koncepciós eljárásban próbálták eltüntetni.

2013. szept. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De akkor miért nem lesz olyasvalaki szakszervezeti vezető, akinek nincs poziciója, veszteni valója?Pl munkanélküli, vagy rokkant/nyugdíjas, magánvállalkozó, vagy levelezős diák?Ezek lehetnek annyira elszigetelten élők, függetlenek, hogy nem nagyon lenne mód kicseszni velük.Nincs főnök, aki kirúgja, stb...
2013. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!