Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg néhányan...

Miért nem értik meg néhányan hogy a magyarok mentalitása miatt tartunk itt, és nem pl: a szocializmus miatt?

Figyelt kérdés

A szocializmus visszavetett minket, ez tény. De nézzétek meg Németország keleti részét, Szlovákiát, Csehországot, Lengyelországot vagy a Balti államokat. Elmentek mellettünk, leelőztek, pedig rosszabb helyzetből indultak mint mi. És most jöhet a mutogatás, hogy dehát a válság, dehát a privatizáció, stb, de nem ez a valós indok. A válság mindenkit érintett, a privatizáció pedig egy megtörtént rossz. De minden országban történtek rossz, gazdaságot visszavető dolgok.

A probléma nálunk a mentalitással van. Hogy nemcsak megtörtént a privatizáció vagy a rendszerVÁLTOZÁS, hanem hogy annyiban is hagyták. A mai napig nincsenek felelősök a kommunista bűnökért, a privatizációért, a korrupcióért. És az emberek nem is igénylik hogy bárki felelősségre legyen vonva, nekik tökéletesen megfelel ha van valaki aki megmondja nekik hogy mit kell csinálni. Nem számít ha neki nem jó, a lényeg hogy nem kellett gondolkozni rajta.

Most is tudnánk fejlődni, de az emberek még nem tanulták meg hogy működik a demokrácia, hogy működik a kapitalizmus, hogy ők az urak, ők döntenek csak ki kell nyitni a szájukat.


Hasonlítsátok össze a tipikus fiatalt ( 25-30 éves ) és a tipikus középkorút ( 50 körüli ). A fiatal elégedetlen lesz, felszólal, követel, ha nem kapja meg amit akar tovább áll ( akár külföldre is ). Megy a munka után, viszi a családot ha van, mert van egy életszínvonal amin élni akar. Ehhez képest a középkorú éldegél, hónapról hónapra ha úgy van, örül hogy van munkája és csendben tűr, max otthon háborog és tipikus fotel forradalmár lesz ( tisztelet a kivételnek, de minél idősebb generációról beszélünk, annál inkább ez lesz a jellemző ).


Generációs különbségek, hatalmas az eltérés a kommunizmusban született és a 21. századi emberek között.

Nálunk egyszerűen a mentalitással van a baj.


2018. dec. 10. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

"A szocializmus visszavetett minket, ez tény."


Engem ugyan nem. Engem ez a rühes EU vetett vissza.

2018. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

17:27: ó, te szegény, mindjárt sírva fakadok.

Egyébként kérdező, igazad van. De nem leszel népszerű.

2018. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, hogy én mit nem értek? Ismerek egy rakás embert, akik a 80-as években voltak kamaszok és korai huszonévesek, lázadtak, farmerben-bőrkabátban jártak, hosszú volt a hajuk, kóláztak, rock koncertekre jártak, Amerika és a nyugat volt a példaképük, szóval teljesen ilyen modern volt a felfogásuk és fejlődni akartak, erre azt látom most, hogy ilyen 45-60 éves korukra pont ugyanolyan begyepesedett, maradi, nyugatgyűlölők lettek, mint a szüleik voltak. Semmi nem érdekli őket, csak dógozni lehessen, éljen a Fidesz, sorkatonaság kell, semmirevaló, maji fijatalok, stb. Szerintem nem kell bemutatnom, mindenki tudja, hogy miről van szó. Számomra az a megdöbbentő, hogy ezek az emberek ilyenné váltak. Nyugaton a 60-as évek fiatalsága még ma is lázadó és soha nem rajongana egy diktatúráért, nekünk pedig a 80-as évek fiataljai ilyenek...
2018. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

3

Szóval akkor a soha fel nem növő, örökké felelőtlen vénségek kellenének?

2018. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kicsit elvonatkoztatunk a mai magyar aktuálpolitikától, azt azért sok esetben meg lehet figyelni, hogy egy fiatal, huszon-harmincas generáció begyöpösödött konzervatívnak tartja a nála idősebbeket (akár a saját szüleit is).

Lehet, hogy a 2020-2030 körül születő gyerekek, ha felnőnek, a fejüket fogják majd kínjukban a mostani millenáris generáció (2000 körül születettek) láttán.

2018. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

"A probléma nálunk a mentalitással van. Hogy nemcsak megtörtént a privatizáció vagy a rendszerVÁLTOZÁS, hanem hogy annyiban is hagyták. A mai napig nincsenek felelősök a kommunista bűnökért, a privatizációért, a korrupcióért."


Ha most 100 embert börtönbe csuknának emiatt, akkor Magyarországon hirtelen minden megjavulna, ami rosszul működik?

2018. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első két bekezdéseddel abszolút egyetértek. Utána viszont az általánosítással egyáltalán nem. Tudom, "tipikus"-t írtál, de akkor sem - én legalábbis nem így tapasztalom. Rengeteg fiatal és középkorú ment külföldre dolgozni (igen, több fiatal), és még többen maradtak itthon, kortól függetlenül. Nekem elég sok osztálytársam költözött ki Ausztriába vagy Németországba már a '90-es évek elején, mehettem volna én is Ausztriába vagy Olaszországba, de mindkét lehetőséget ejtettem, hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért. Azóta is többen mentek ki, élnek ismerőseim Hollandiában, Franciaországban, Németországban, Angliában, Belgiumban - korombeliek vagy max. 10 évvel fiatalabbak.


A másik, hogy minél idősebb az ember, annál nehezebben szánja rá magát egy ilyen súlyú változásra. Akik huszonévesen nem mentek el (tehát a rendszerváltás előtt születettek max. 2000-ig), azok közül már nem is sokan mentek/mennek később.


Még egy ellenpélda: nézz meg egy ezredforduló körüli fideszes rendezvényt, rengeteg akkori fiatalt fogsz látni. Engem teljesen ledöbbentett, hogy sokan szinte eufórikus állapotba kerültek, vagy sírtak Orbán beszédének hatására. (Amiről egy szintén korombéli kollégám akkor csillogó szemekkel számolt be, hogy "minden szava igaz volt"... - És az akkori kollégáim, huszon- és harmincévesek többségben, ill. az idősebbek is, szinte mind fideszesek voltak. Most is itthon élnek tudomásom szerint mind.)


Szóval szerintem nem annyira élesek a határok, és nincs annyira "tipikus" képviselője egy-egy korosztálynak.


Amit én látok/gondolok, az inkább a mentalitáson kívül egy pszichológiai tényező, mégpedig az, hogy az embernek mindig sokkal kényelmesebb másra mutogatni hibásként, legyen az ember vagy esemény vagy bármi - hogy nem ő a felelős, hanem a rossz rendszer, a rossz intézkedések, a politikusok, a külföldiek, a japánok, a kutyák, a macskák, tök mindegy, ki/mi, csak nem ő.

Illetve van egy szándékos kormányzati néphülyítés is emögött, szóval ráerősítenek erre, mert tudják, hogy működik - nálunk is a polgármester meg a fideszes bagázsa még mindig az előző vezetésre mutogat vissza, holott már eltelt 7-8 év, ami alatt kb. semmi értelmeset nem csináltak, a város meg sok szempontból süllyed lefelé folyamatosan. De sok ember még mindig hisz nekik, mert ugye könnyebb mást okolni.

2018. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!