Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a magyar kormány ennyire...

Ha a magyar kormány ennyire családbarát, akkor miért akarja a rabszolgatörvénnyel és az újabb túlórákkal szétszakítani a családokat?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem el, hogy van olyan normális dolgozó, aki önként és dalolva a 3 év múlva talán esedékes és esetlegesen akkor kifizetésre kerülő túlórák miatt vállalja, hogy ezentúl inkább még többet gályázik és még kevesebbet látja a családját!


Szerintetek nem ellentmondásosak a szavak, az ígéretek és a tettek?!



2018. dec. 9. 20:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
93%

Taki havonta dolgozok 370 óra körül nem éves szinten. És nem önként dalolva hanem mert elvárják. Én beérném feleennyi pénzzel is.


"Vagy minden héten 48 órát dolgoztatok? "


Nahh akkor tanuljunk meg számolni kedves gyermekem. Egy napom ugye 13 óra, mert sofőrként ennyit enged a jogszabály.

Beszorzod kettővel az 30 óra. A maradék három napon ugye nyújthatom két órával tehát 15 óra szorozva hárommal az 45.

A hatodik napot csak minden második héten dolgozhatom mert ugye a 45 -ösömnek is meg kell lennie, meg csak nem kéne kimenni a 144 órából sem a hét kezdés és vége közt, mert hogy ugye ennyit enged a jogszabály.

Na most ha netán szombatot nyomok az már nem szokott teljes nap lenni csak mondjuk 5 és 8 óra közt valamennyi. Számoljuk itt most csak öt órát a szombatokra hogy ne jöjjön ki túl sok hátha ki bírjuk úgy hozni hogy neked van igazad és tényleg csak 48 órát dolgoztam.


És akkor most adjuk össze takikám:

rövid hét 30+45 óra az összesen 75

hosszú hét 30+45+5 óra az összesen 80 óra.


Legyél nyugodt hogy amit csak a jogszabály megenged azt ki is tapossák a magyar parasztból, ha belőled nem akkor vagy rohattul szerencsés ember vagy, vagy nagyon nagy talpnyaló.

2018. dec. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
38%

"Nahh akkor tanuljunk meg számolni kedves gyermekem. Egy napom ugye 13 óra, mert sofőrként ennyit enged a jogszabály.


Beszorzod kettővel az 30 óra. "


Látod, ha megtanultál volna számolni és nem maradtál volna hülye, lehetnél matektanár, és megúsznád napi 5-6 óra munkával.

2018. dec. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
95%

@19 Igen, ezt nevezik kötelezettségszegésnek, amiért minden további nélkül munkaügyi bíróságra vihet a munkáltató. Értem, hogy jó móka hányni a vért, de tényleg fogalmad sincs a hatályos szabályokról. Egy gyárban talán még csapkodsz ajtót, de nekem mondjuk 3-6 hónap átlagosan hasonló kaliberű munkát találnom.


Eddig egy olyan évem volt, amikor 250 óránál kevesebbet dolgoztam, de még csak nem is ezzel van a baj. A munkaidőkeretes munkavégzés az, amely rettenetesen problémás, ezt három évre emelni egészen hajmeresztő és indokolatlan (legalábbis én még nem láttam elfogadható munkajogi indoklást), teljes mértékben a munkáltató fele lejt a pálya.

2018. dec. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsónak igaza van, ez a duma hogy a te beleegyezéseddel lehet csak a túlmunkát elrendelni csupán elméletileg létezik, a gyakorlatban számtalan dologgal tud a mukaadód rákényszeríteni arra hogy aláírd a túlmukáról szóló papirokat.

Ezért állnok az a kijelentés kósátül hogy nem lesz kötelező a túlóra.

2018. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint munkaerő hiány miatt a multik gyakoroltak nyomást a kormányra.

Nem véletlen, hogy a témában éppen Németországban adott interjút Szijjártó.

Az utóbbi időben több cikk is megjelent arról, hogy bizonyos multi cégek ki akarnak vonulni az országból.

2018. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!