Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 400 órás túlóratörvény azt...

A 400 órás túlóratörvény azt jelenti, hogy kötelező lesz túlórázni, vagy azt jelenti, hogy nem kötelező, de lehet?

Figyelt kérdés
Valamelyik TV csatornán úgy magyarázta pár Fideszes politikus, hogy nem lesz kötelező a túlóra, csak aki akar, az túlórázhat. Az ellenzéktől meg úgy hallottam, hogy kötelezővé akarják tenni, hogy mindenkinek kötelező legyen a túlóra. Most akkor melyik igaz? Tényleg kötelező lesz? Vagy az ellenzék kicsit ferdít a dolgon, és valójában nem akarja kötelezővé tenni a Fidesz, csak megengedni, hogy aki akar, az túlórázhat? Főleg Fideszes politikusok kijelentéseire vagyok kíváncsi, videókat, hírportálokat linkelhettek ezzel kapcsolatban.
2018. dec. 8. 19:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
50%

Úgy lesz 400 óra, hogy a jelenlegi maximális 200 óra túlórát felemelik 250-re. Ezen felül aláírhatsz egy szerződést, hogy a cég amikor akar, berendelhet 150 órára. Így összesen 400 óra jön ki, ebből 250 alap, +150 "önkéntes".

A fideszesek az önkéntes résszel magyarázták, hogy jobb helyzetet harcolhatsz ki, hiszen elméletben te mondhatod azt, hogy aláírod az "önkéntes" 150 óra plusz túlórát, a magasabb fizetésért cserébe. Arról viszont megfeledkeztek, hogy Magyarországról beszélünk. Márpedig itt nagyon sok zsarolós eset lesz, amikor is "ha nem írod alá a plusz túlórát, kirúgnak / nem vesznek fel". Ezáltal a munkavállaló hátrányos helyzetbe kerül.

Plusz poén: eddig a munkáltató 12 hónapot kapott arra, hogy az elmaradt túlórákat kifizesse, most ez 3 évre növekedne. Például te novemberben túlórázol hogy karácsonyra több pénzed legyen, de a munkáltató csak 3 év múlva novemberben fizeti ki... És neked ez ellen egy szavad nem lehet, mert ez a törvény.

2018. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%

A munkáltatónak az lenne az ideális munkavállaló aki 0-24ben dolgozik és fizetést sem kér.

Ha tanultál történelmet tudhatod, hogy a gyáripar kialakulásakor milyen munkakörülmények voltak. Aztán a munkások és a szakszervezetek tiltakozására a korlátozó törvényeket vezettek be ami védi a munkások életét, egészségét, testi épségét. Azért kellenek a korlátozó törvények, mert van sok olyan idióta aki pénzért bármire hajlandó és a munkáltató ne mondhassa azt, hogy a dolgozó ezt kérte. Ugyanúgy ahogy a dolgozó nem végezhet munkát magasban biztosító heveder nélkül akkor sem ha az neki kényelmesebb lenne mert ő kemény csávó gyerek a kizsákmányoló túlóráztatást sem szabad megengedni az államnak, mert egy embernek szüksége van a pihenésre, regenerálódásra.

Sajnos nálunk sokszor érvényesül az amit ma szabad holnap kötelezővé tesszük elv ami nem jó.

2018. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

#21

A probléma ezzel az hogy legtöbb helyen nem keresel több pénzt ezzel mert munkaidőkeretben dolgoznak. És mivel azt kiterjesztik 3 évre gyakorlatilag megteheti a munkáltató hogy 1200 plusz órát dolgoztat számára tetszőleges időn belül tök ingyen.

2018. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Alex Fly ***** válasza:
100%

A félreértések elkerülése végett nem arról van szó, hogy eddig csak 250 órát túlórázhatott a dolgozó és ezt emelték meg, hogy ha szeretne, vállalhasson évi 400 órát.

A munkáltató által elrendelhető túlóra keretét emelték. Szóval ha a munkáltató elrendeli a túlórát, akkor az kötelező -ha nem mész be, az ugyanolyan, mint ha a rendes munkaidőben nem jelennél meg a munkahelyeden. Eddig ezt évente 25 óra erejéig tehette meg és még abban az évben ki kellett fizetnie. A módosítás után -ha elfogadják-, akkor évi 400 órája van (azaz 50 teljes munkanbap!) és ráér három év múlva fizetni érte...

2018. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy túlórára senkit sem lehet kényszeríteni főleg nem úgy, hogy nem fizetik ki többszörösen (azonnal).

Ha nem kényszerítenek senkit, akkor pedig nem beszélünk rabszolgaságról.

Inkább a béreket kellene emelni, ha jót akarnak az embereknek. Illetve a kiesett munkát pótolni más dolgozókkal, ha indokolt. (így a munkanélküliséget is lehet csökkenteni).

Ha vannak olyan dolgozók, akik pótolhatatlanok, ők még inkább magasabb béreket érdemelnek. Továbbá megtehetik, hogy sztrájkolnak, ha ki akarják őket használni. (hiszen nincs aki pótolja őket).

Ha az alkalamzottakat jutalmazni akarjuk, akkor azt ne túlórával tegyük meg. (nem is biztos, hogy sok helyen szükség van rá).

A szabadságot nem lehet megfizetni. Ha valakinek hobbija a munka, akkor megoldja máshogy. Ha tényleg az a probléma, hogy nincsenek emberek, akkor más megoldás is kell. Ha még a maradékot is elhasználjuk, nem marad senki. Lényeg ami lényeg, a túlórát meg kell fizetni, ha szükség van rá.

2018. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de néhány szóban én is leírom.


Valóban nem kötelező a 400 órás túlóra, de ilyet senki nem is állít. Viszont a munkáltatónak lehet olcsóbb, ha új dolgozók felvétele helyett a jelenlegiek dolgoznak többet. Persze nem kötelező vállalnod, de lehet másnap már kereshetsz is új munkát. Tehát ezzel a dolgozó még inkább kiszolgáltatottá válik.

Franciáknál ilyenért Kósát (ebben ő a főkolompos) már rég meglincselték volna.

2018. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%

Amúgy kedves kérdező, ez a törvény mint láthattad az elöttem szólóktól nem a dolgozók érdekeit szolgálja. Igazából csak gondolj bele miért csinálják, munkaerőhiány van, a nyugdíjrendszer fentarthatatlanná válik, ha nincs elég munkaerő, akkor majd azok dolgoznak többet akik maradtak. Ki kell termelni a nyugdíjakat valakiknek. Ehhez szerintem nagyon sok fiatalnak semmi kedve nem lesz, úgyhogy nem hinném, hogy javulni fog a helyzet az elvándorlást illetően.

És mégegy aspektusa a dolognak, hogy alapvetően ezeknek az emberek akiket a leginkább érint olyan munkájuk van, amit hosszútávon nem igazán egészséges csinálni, főleg nem, ha még ennyit túlóráznod is kellene. Az egészségügyre is nagyobb terhet róhat hosszútávon a helyzet, ami ugye már most sem áll túl erőteljesen a lábán.

2018. dec. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#10

"ezt nem hiszem el, ilyet megtenne a Fidesz."

Fideszesen félremagyarázod!

Miért a Fidesz rúgná ki a dolgozót? - magáncégekről még nincs tudomásod?

Ha nekem van cégem, miért, milyen jogon szólhatna bele a Fidesz, hogy én, a tulaj, mikor, kit, miért rúgok ki?

.

#15

Ezt nem kellett volna! Itt árulod el, hogy csak egy troll vagy, bértollnok nem lehetsz, mert attól több észt várnak el megbízói!

2018. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!