Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 400 órás túlóratörvény azt...

A 400 órás túlóratörvény azt jelenti, hogy kötelező lesz túlórázni, vagy azt jelenti, hogy nem kötelező, de lehet?

Figyelt kérdés
Valamelyik TV csatornán úgy magyarázta pár Fideszes politikus, hogy nem lesz kötelező a túlóra, csak aki akar, az túlórázhat. Az ellenzéktől meg úgy hallottam, hogy kötelezővé akarják tenni, hogy mindenkinek kötelező legyen a túlóra. Most akkor melyik igaz? Tényleg kötelező lesz? Vagy az ellenzék kicsit ferdít a dolgon, és valójában nem akarja kötelezővé tenni a Fidesz, csak megengedni, hogy aki akar, az túlórázhat? Főleg Fideszes politikusok kijelentéseire vagyok kíváncsi, videókat, hírportálokat linkelhettek ezzel kapcsolatban.
2018. dec. 8. 19:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg 250 órát túlórázhatsz egy évben, ezt tervezik felemelni 400 órára. A 250 sem kötelező, nekem havi 1-2 túlórám van max. A te értelmezésedben "csak megengedi", de nyilván a munkáltatótól függ, nem úgy van, hogy te hétfőn bemész és közlöd, hogy márpedig te túlórázni akarsz, ha mondjuk a munkahelyeden nincs is rá lehetőség.
2018. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

szegény kérdezőnek nem túl sok észt osztottak


pont nem a mérnökökkel/orvosokkal stb toltak ki, akik azt mondhatják kilépnek ha rossz körülmények között akarják őket dolgoztatni.. megtehetik hogy egy pillanat alatt találjanak mást


de a többség ezt nem teheti meg, így a munkáltató kényelmesen kitudja használni úgy, hogy azt mondja ha nem túlórázik (még azon felül is ami eddig a maximum volt), hát akkor repülni fog

2018. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem úgy fog szerepelni a törvényben, hogy ha nem vállalod, kirúgnak, ettől még a gyakorlatban megtörténhet. Én írtam korábban, hogy nálunk alig van túlóra, de simán el tudom képzelni, hogy vannak helyek, ahol ha nemet mondasz a túlórára, akkor elküldenek. Most is, törvénymódosítás nélkül. De ezeken a helyeken most "csak" 250 órát kell kibekkelni, ezután meg 400-at kell.
2018. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
19%

"szegény kérdezőnek nem túl sok észt osztottak"


Jó, hát ez eddig nekem is megvolt. Lehet hogy épp arra gyűjt, hogy vehessen.

2018. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Csökkenteni kellene a gyári munkások munkaidejét, hogy a megnött szabadidőt a családjukkal töltsék. Kirándulással, túrázással...egyéb tevékenységekkel, ami emeli a szellemet, lelkesedéssel tölti el a lelket, és a testet örömtelivé teszi. Amire az orbi készül az öngól, így nem lehet bánni a társadalommal a 21-ik században.
2018. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem csak egy büdös troll vagy:D vagy anyuci kis kedvence (abban az esetben anyukád agyhalott)

A fidesz inkább stadionokat épít és hagyja hogy a kórházak osztályai pénzhiány miatt bezárjanak, ha működik is egy osztály a legtöbb helyen a legalapvetőbb dolgok hiányoznak. A hajléktalanokat zaklatják. Megbukott kormányfő farkát szopják.

Áááá, ők nem tennének ilyet.

2018. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
A Fidesz ezzel csak jót akar a munkavállalóknak, azt szeretné, hogy többet túlórázhasson, aki szeretne! Miért akarjátok ebben meggátolni őket? Nem tudom mi a 22%-os baja ezzel a törvénnyel. Végül kiderül, hogy annyi az egész, hogy a túlórát 250-ről 400-ra emelik. Ezért ez a cirkusz? Megéri így hisztizni? Mellesleg megmondom, hogy én nem szeretnék ennyit túlórázni. De van, aki igen. Mert több pénzt szeretne. Nos? Miért ne tehetné meg? Miért fosszuk meg a munkától való jogától?
2018. dec. 8. 20:06
 18/28 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mi lenne ha csökkentené a munkavállalókat terhelő adókat? Máris többet keresnék.
2018. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem a munkaerőhiány miatt akarják bevezetni.Pénz se járna érte:

[link]

Nekem ebből az jön le hogy kötelező lenne a túlóra.

2018. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Valamelyik TV csatornán úgy magyarázta pár Fideszes politikus, hogy nem lesz kötelező a túlóra, csak aki akar, az túlórázhat. "


Ha aláírod, hogy túlóráztathat a munkáltatód, mégpedig úgy, hogy akkor már nem mondhatod azt, hogy nem túlórázol, akkor túlóráztathat évente legfeljebb 400 órát. Ha jobban tetszik, akkor akár napi kb 2 órát is. Azaz pl berendelhet minden szombatra. Vagy akár napi 10 órát dolgoztathat. És mindenzt nem fizeti ki, csak 3 év múlva. Ha aláírod... Ha meg nem, akkor nem vesz fel, lesz majd más. Mindig van. Ahol fontos a túlóra, ott lesz más. Azaz elég cinikus beszólás az, hogy csak az túlórázik, aki akar. De mit várunk azoktól, akik szerint ha az egyikük azt mondja, hogy az ég zöld, akkor azt anélkül is elhiszi, hogy felnézne?

2018. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!