Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 400 órás túlóratörvény azt...

A 400 órás túlóratörvény azt jelenti, hogy kötelező lesz túlórázni, vagy azt jelenti, hogy nem kötelező, de lehet?

Figyelt kérdés
Valamelyik TV csatornán úgy magyarázta pár Fideszes politikus, hogy nem lesz kötelező a túlóra, csak aki akar, az túlórázhat. Az ellenzéktől meg úgy hallottam, hogy kötelezővé akarják tenni, hogy mindenkinek kötelező legyen a túlóra. Most akkor melyik igaz? Tényleg kötelező lesz? Vagy az ellenzék kicsit ferdít a dolgon, és valójában nem akarja kötelezővé tenni a Fidesz, csak megengedni, hogy aki akar, az túlórázhat? Főleg Fideszes politikusok kijelentéseire vagyok kíváncsi, videókat, hírportálokat linkelhettek ezzel kapcsolatban.
2018. dec. 8. 19:04
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Ezt az egy Fideszes oldalt találtam ezzel kapcsolatban:


[link]


Látható, hogy itt teljesen más mond, mint az ellenzék. De az összes ellenzéki hírportálon meg azt mondják, hogy kötelezővé akarják tenni. Nem tudnátok belinkelni azt az eredeti fideszes videót/bejegyzést, amiből ez az egész elharapódzott?

2018. dec. 8. 19:09
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Ha a kötelező alatt azt érted, hogy törvény írja elő, akkor nem kötelező.

Ez egy lehetőség a munkáltatónak, ha úgy élátja, elrendeli. És megnézlek, mikor mersz ellentmondani a munkáltatónak.

Szóval szerinted kötelező, vagy át vagy verve?

2018. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

Na most szerinted?


Ha nem tiltja a törvény akkor veled csak közölni fogják hogy mit vállaltál önként és hogy hol írd alá. Értem én hogy sok észt nem örököltél, de akkor is próbálj már kapitalista fejjel gondolkodni.

2018. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 mindentudó99 ***** válasza:
97%
Nálunk olyan is volt hogy szóltak be kell jönni túlórázni holnap.(nem nekem) Az illető tiltakozott hogy nem jön és nem is szóltak időben. Kicsivel később aláírattak vele egy papírt hogy már szóltak neki emiatt egy hete. Ha nem tetszik el lehet menni. Jelzem ez nem manapság volt mikor nincs munkerő hanem vagy tíz éve. És akkor se volt gyakori. De néha volt rá példa.
2018. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"Ez egy lehetőség a munkáltatónak, ha úgy élátja, elrendeli. És megnézlek, mikor mersz ellentmondani a munkáltatónak."


Nem úgy van, hogy te magad kérheted? Hol írja azt, hogy akármikor elrendelheti a munkáltató? Mert ha így lenne, akkor az állását féltő emberek természetesen bevállalnák a túlórát, hogy nem "kötelező". De én ezt a törvényt úgy értelmezem, hogy a munkáltató nem kötelezheti, nem rendelheti el. Csak aki akarja, az túlórázhat.

2018. dec. 8. 19:24
 6/28 anonim ***** válasza:
66%

"Vagy az ellenzék kicsit ferdít a dolgon, és valójában nem akarja kötelezővé tenni a Fidesz, csak megengedni, hogy aki akar, az túlórázhat? "


Megesküszöl, hogy eddigi pályafutásod alatt úgy érezted nincs jogod szaré húgyé megszakadni és most geccinagy szivességet tennének neked ha végre engedélyeznék?

Így görbülj meg "C" ?

Mennyi náltok a családban az átlag íkú?

2018. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%

Aki akarja, kérheti, hogy túlórázhasson.

Ha a dolgozó kéri, akkor nem köteles a munkáltató túlóradíjat fizetni, hanem 'sima' órabérben dolgozik.

Ha valaki nem kéri, a munkáltató elrendelheti a túlórát, Ha a melós nem vállalja, akkor lapáton.

Ha nem írja alá, hogy ő kérte, akkor szintén lapát.

2018. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Sok helyen nincs lehetőség a túlórára. És aki szeretne egy kis plusz pénzt, és nem akar egy másik munkahelyen is dolgozni, akkor annak egyszerűbb kérnie a túlórát.
2018. dec. 8. 19:44
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Ez engem a sorkatonaságra emlékeztet.

Ön Kovács elvtárs önkéntesen jelentkezik a szertárban eszközökért és felmossa a folyosót. Parancs, értettem.


Tehát nem lesz kötelező a törvényalkotó szándéka szerint.

A baj csak ott van, hogy a törvényalkotó életében nem dolgozott iparvállalatnál.


Egyébként meg mindenhol azt mondják, hogy lasszóval kell fogni a szakembert. Miért nem áll tovább akinek nem tetszik a kizsákmányolás ?


Nem kell tüntetni menni, hanem ott kell hagyni a tetű cégeket. Ha nem lenne egyetlen ember sem aki bevállalja, akkor törvény ide törvény oda nem mernék elrendelni a rabszolga túlórát.

2018. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Ha valaki nem kéri, a munkáltató elrendelheti a túlórát, Ha a melós nem vállalja, akkor lapáton."


Ez hol hangzik el? Én még ezt egy fideszes politikus szájából sem hallottam.

Most komolyan kirúgnának, ha nem vállalom a túlórát? És ha a munkavállalók 50%-a nem vállalja sehol sem, akkor lesz 2,5 millió munkanélküli, mert ennyi embert majd mindenhonnan el fognak küldeni? Ne haragudj, de ezt nem hiszem el, ilyet megtenne a Fidesz. Tudnátok linkelni, hogy hol írják, hogy a munkáltató ezt kötelezheti? Be tudnátok linkelni az egész törvényjavaslatot úgy, ahogy van?

2018. dec. 8. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!