Hogyhogy nem a CEU vezeti az ellenzéki elfogultságú HVG felsőoktatási rangsorát? És hogyhogy nem kerültek a top 9-be?
mert annyira azért a hvg-s firkászok sem hülyék, hogy a ceu-val égessék magukat a toplistájukban.
uszításra jó a ceu.
A CEU nem magyar egyetem, csak a Közép Európai Egyetem. "A HVG felsőoktatási rangsorának készítői számos szempontot figyelembe vettek: az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvett hallgatók pontátlagát, a nyelvvizsgával felvettek arányát, a középiskolai tanulmányi versenyen helyezettek számát, a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók számát, valamint az MTA-címmel rendelkező oktatók arányát. "
Ha a világrangsort kérdezed, ahol 6 magyar egyetem van az első százban, de másik 5 még bekerült a listába és azok között sincsen a KEE (CEU párja):
"A 300 felsőoktatási intézményt értékelő rangsorban 10 indikátort súlyoznak a lista készítői. Ilyen tényező többek között az akadémiai tekintély, a munkáltatói elismertség, az egyetemi kar/hallgatói arány és a karra eső publikációk száma és a webes megjelenések száma is. Ezenkívül számításba veszik a PhD-fokozattal rendelkezőket, a publikációk idézettségét és a webes befolyást is, valamint a külföldi oktatók és a külföldi hallgatók aránya is számít."
Nyilván nem felelt meg ezeknek a szempontoknak.
Nem értem miért fáj bárkinek a CEU. Mindenkinek magánügye, hogy milyen egyetemre jár, legyen az bármilyen szar is.
Egyébként meg a Times Higher Education felsőoktatás rangsorában, amelyben ötven "fejlődő, feltörekvő" ország felsőoktatási intézményeit értékelték a szakemberek, a 300-as listára összesen 41 országból kerültek egyetemek. A sort két kínai és egy orosz egyetem vezette, de magyar is befért a top 20-ba. Jelesül épp a CEU, amely a 16. helyet kapta. A Semmelweis Egyetem a 65., a Pécsi Tudományegyetem a 122., az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 123., a Szegedi Tudományegyetem a 129., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 154. szerezte meg, míg a Debreceni Egyetemet a 201-250. helyre sorolták.
a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsorában a CEU politikatudomány és nemzetközi tanulmányok programja a világon a 42. helyet érte el. Más magyar egyetem, vagy képzés a top 500-ba sem tudta beverekedni magát. A Szegedi Tudományegyetem a QS-rangsorban az 501-550. helyen szerepel. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 601-650. helyen, a Debreceni Egyetemet a 651-700., a Budapesti Corvinus Egyetemet a 701+ kategóriába sorolták a QS-rangsor készítői. Új magyar szereplő a listán a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem, mindkettő a 701+ kategóriában szerepel.
És még biztosan van több rangsor is ha már a rangsorok ennyire fontosak a kérdezőnek. Persze tudom, ezeket a rangsorokat Soros állította össze...
Ok a CEU nem magyar. De a KEE sincs a listán.
Ha annyira jók, akkor annak a felvételi pontatlagokban, a hallgatói eredményekben vagy az oktatok munkájának minősítésében is meg kellene jelennie.
"Más magyar egyetem, vagy képzés a top 500-ba sem tudta beverekedni magát"
Nem arról volt szó, hogy nem magyar egyetem?
"Feltörekvő országok kozott 20-ból a 16." - de azt mondod, hogy nem magyar egyetem. Most akkor Kína és az usa is feltörekvő ország? Ha már a CEU amerikai diplomát ad.
Kérlek ne tereld a témát. Rávilágítottal, hogy amerikai egyetem, amelyről megfeledkeztem, és jogosnak tartom az észrevételedet, köszönőm. Elfogadom.
De miért a feltörekvő országok statisztikájában jelenik akkor meg? Lehetséges, hogy statisztikahamisítással van dolgunk? És ezesetben vajon az azonos forrásból származó többi statisztika mennyire lehet megbízható?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!