Magyarországon miért nem jönnek létre új felsőoktatási intézmények? A kormány miért felsőoktatás ellenes?
Azért mondom,hogy felsőoktatás ellenes, mert emeli a ponthatárokat.
Ha én most felvételiznék, nem jutnék be állami helyre közgazdasági karon,mert ez a buta kormány felemelte a ponthatárokat.
Több egyetemi szakra többszörös túljelentkezés szokott lenni, ezen kellene segíteni,hogy minél többen tanulhassanak felsőoktatásban.
Én például a jelenlegi felvételirendszert egy az egyben eltörölném,mert hülyeség.
Helyette,államilag támogatott helyekre felvételi teszt,ami tartalmazza az intelligencia tesztet,illetve egyéb valamilyen szinten szakhoz kapcsoló teszteket.
Fizetősre meg nincs felvételi feltétel, csak egy érettségi eredménytől függetlenül, aki nem oda való úgyis kibukik max 2 félév után.
De, új felsőoktatási intézményekre is szükség lenne.
Több gazdasági,műszaki,orvosi képzésre lenne szükség.
2#
Dehogy van túlképzés, csupán az a helyzet,hogy egy jogász vagy közgazdász nem 1 hét alatt talál állást, mint 20 éve,hanem 3 hét alatt.
Budapesten és Magyarország nyugati részén válogathatnak az állások között.
A felsőoktatás támogatottsága a GDP ezrelékében
2005: 7,26
2009: 7,24
2010: 6,79
2013: 4,31
Mert kell nekik a pénz. Az oktatási pénzeket el lehet lopni úgy, hogy nem veszítenek egy fideszest se.
Brutális túlképzés van jelenleg is főleg ezeken a területek, gondolkodj már hány jogi kar meg hány közgász diplomát adó képzési hely van az országban. A jog még csak-csak, ott a nagyobb vidéki egyetemek, az ELTE meg a Pázmány, de pénzügyest meg közgazdászt kis túlzással már Jászalsóröttyentőn is képeznek! De most komolyan például csak a Dél-Alföldön Szegeden kívül, Békéscsabán, Kalocsán, Baján, Kecskeméten mi a francnak van közgázos képzés?
Ja és a legjobb mindkét szak van nappali mellet levelező, illetve pár egyetemen távoktatásos formában IS! Ráadásul még csak nem is drága, a legdrágább fizetős is 300 ezer/félév, az olcsóbbak meg megvannak 200 alatt.
Inkább be kellene zárni a kisebb fősulikat, nem hogy újakat nyitni!
Ha rajtam múlna, akkor amellett, hogy több állami pénz jutna a felsőoktatásnak, minden szakon 50%-ot a hallgató térítene, kivéve ha kiemelkedő, akkor kaphatna ösztöndíjat. Ha valami piacképes, akkor megéri kifizetni a tandíjat, ha meg nem az, akkor a hallgató akkor menjen oda, ha mégis fizetne érte.
Nyilván amiből magának az államnak van hiánya, pl. orvos, ápoló, arra ez nem vonatkozna.
# 5/9 Időpont ma 11:34
Az, hogy bekerülsz valahova, nem jelenti azt, hogy le is fogsz diplomázni. Azért az nem érettségi, nem dobálják utánad semmi teljesítményre. Főleg reál területeken. Humánnál inkább, de ott meg kb. úgyis csak egy papír.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!