Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez előző kormány jobban...

Ez előző kormány jobban támogatta a felsőoktatásban tanulást?

Figyelt kérdés

Megnéztem jó pár évvel ezelőtti adatokat, sokkal alacsonyabb volt a ponthatár.

Könnyebben lehetett bekerülni.

Én például fizetősön vagyok, mert lehetetlen államilag támogatott közgazdaságira bekerülni.

Ha a régi ponthatárok lennének, akkor bekerültem volna.


Aki nem oda való, az úgyis kihullik az első vagy a második félévben.


Egy fejlett országban, mint például az USA, Németország semmiféle komoly előképzettség nem kell a felsőoktatáshoz.Szinte bárkit felvesznek, aki nem odavaló az meg úgyis kibukik, de megadják az esélyt.



A fejlett országokban vannak olyan régiók, ahol a diplomások aránya az 50 százalékot is eléri.Ez egyáltalán nem baj.Sok évtizeden keresztül növekedett a diplomások aránya, de most stagnál.


A robotizálás miatt csökken a betanított munkák aránya, a jövőben meg is fog szűnni valószínűleg.Így nem lehet vele számolni, mellesleg nem is lehet országot építeni rá.



Én nem szeretem az MSZP-t, de ebben a dologban a Fidesz a komcsi.



2017. márc. 4. 20:03
 1/7 Donald J. Trump ***** válasza:
10%
Az állításod helyén való, de mindössze annyira szögegyszerű felfedezést tettél, hogy az MSZP kormány a felsőoktatás kiadásait növelte, a FIDESZ pedig csökkentette. Ennyiről van szó - tök mindegy, hogy milyen mesét rittyentünk köré. Lehet azzal is példálózni, hogy bizonyos fejlett államok meg az éves GDP 4-6%-át költik fegyverkezésre, de lehet - hogy mi belerokkannánk. Az a héderezés, ami akkoriban ment az egyetemeken, nem volt tartható, s amúgy már ők maguk is tettek megszorító intézkedéseket, csak a másik kormány fejezte be. Az egy szép álom, hogy ha Svájcban 50% fölötti a diplomások aránya, akkor nekünk is kell annyi, de ha kiderül, hogy financiálisan belebuknánk a Svájccá vállásban, akkor lehet, hogy nem kell erőltetni. Ez kb. olyan, mint a stadionépítés - szép, jó, meg lehet rá nyugati példákat hozni, de itthonra nem kéne.
2017. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Az MSZP-SZDSZ kormány alatt még a GDP 1%-a ment a felsőoktatásra, ma meg már csak 0,7-0,8%. Az általad említett közgazdász képzések támogatását különösen jelentős mértékben fogta vissza az állam. Az egyetlen jelentős pozitívum, hogy a diákhitel manapság sokkal jobb feltételekkel érhető el, mint az MSZP alatt. A tanulmányi követelményeken is szigorítottak, ami nehezíti a diplomához jutást. Ez egyrészt pozitívum, mivel növelheti a diploma értékét, másrészt viszont hátrányosan visszavetheti a gyengébb képességű diákokat vagy igazságtalanul hátráltatja azokat, akik tehetségesek, de anyagi vagy egyéb okok miatt tanulás mellett dolgoznak is és kevesebb időt, energiát tudnak az egyetemi tanulásra fordítani, ezért lassabban haladnának a mintatantervben előírtnál.
2017. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha a pénzt nem is figyeljük:


-bemeneti követelmény a nyelvvizsga

egy magyarszakos bőven ráér az egyetem alatt megszerezni a nyelvvizsgát. Azzal egyet is értek, hogy a diplomát csak azzal együtt adják ki. De ha gimiben trágya volt a nyelvoktatás (ahogy egyébként legtöbb helyen az) akkor esélye sincs a tanulónak egyetemre menni.


-kormány által kihelyezett tagok az egyetemek vezetőségében

No comment. A lényeg, hogy vagy az elvárásnak megfelelő módon vezeted az egyetemet, vagy sehogy. Bezzeg ha '56ról van szó, büszkék vagyunk a lázadozó egyetemistákra, mi?:D

2017. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

# 1/2 Időpont ma 20:18


Bullshit. Mondjuk Trumphoz illő, ezt elismerem :-)


A fityisz úgy csökkentette a kiadásokat, hogy cserébe döglődik a felsőoktatás. Tapsoljunk nekik!

2017. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

És azt beleszámoltad, hogy a maszop idejében nem 500 pont volt a max pont felvételin, hanem csak 460 vagy mennyi?


Egyébként az USA-ban nem fizeti helyetted az állam a tandíjat, azért vesznek fel mindenkit. Költségtérítésesre gondolom te is bekerültél volna: van diákhitel, tehát megvan a lehetőséged a tanulásra.


Egyébként pl. a műszaki képzéseken nem csökkent a felvettek száma, sőt még talán nőtt is.

Olyan szakokon csökkentették a férőhelyeket, amely szaktudásra nincs akkora kereslet.

2017. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
68%

"Megnéztem jó pár évvel ezelőtti adatokat, sokkal alacsonyabb volt a ponthatár. "

A nevesebb egyetemeken sosem volt alacsony a ponthatár, korábban is voltak műszaki szakok, ahova plusz pontok nélkül nagyjából esélytelen volt bekerülni, 135-140 pontos határok voltak és 144 volt a max pont.


"Aki nem oda való, az úgyis kihullik az első vagy a második félévben. "

Ilyen szempontból sajnos nagy bukta az oktatási rendszerünk. Az egész felsőoktatás arról szól, hogy egy hallgató minél jobban elcsússzon, minél tovább a rendszerben maradjon, mert annál tovább kapnak rá támogatást az egyetemek.


"Egy fejlett országban, mint például az USA"

Az USÁ-ban is vért hugyoznak akik egy nevesebb egyetemre akarnak bekerülni, főleg ha államira, nem ok nélkül kell ott is sport ösztöndíj, meg minden egyéb.


"A fejlett országokban vannak olyan régiók, ahol a diplomások aránya az 50 százalékot is eléri."

Itthon is vannak helyek, ahol sokkal magasabb az arány, csak ez odakint nagyságrendekkel több embert jelent.


"A robotizálás miatt csökken a betanított munkák aránya, a jövőben meg is fog szűnni valószínűleg."

A betanított munkásoknak nagyjából zéró oktatásigénye van. De ez csak a másik véglet a diplomával szemben. Közte meg ott van egy halom szakmunka, amit ha valós tudással végez az ember, akkor mind itthon, mind külföldön megél belőle. Építőiparban például egyre inkább csak az "alja" marad, mert aki bármennyire is érti a dolgát az már elhúzott innen.

2017. márc. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy a ponthatárok alacsonyabb volta az nem a felsőoktatás támogatása. A támogatás az, ha a felsőoktatásban minőségi körülmények vannak (környezet, tanterem, oktatási eszközök, stb.), magas képzettségű tanárok oktatnak minőségi tudást, ha a hallgató azért jelentkezik oda, mert elhivatottsága és szorgalma van, és ezt minden eszközzel elősegítik.

A ponthatár egy technikai szám annak érdekében, hogy a szak iránti szükségleteket, valamint a kapacitás lekötését szabályozzák.

Nem lenne jó, ha az egyetemre bárki bejutna, aki csak akar. Ez egyfelől tervezhetetlenné teszi a szakemberképzést, másfelől egy csomó hely, terem, oktatói kapacitás és sok más fölöslegesen lenne lekötve, néha munkaerőhiányt, máskor meg munkaerőfölösleget okozva. Ez minden tevékenységet rendkívül megdrágít.

A magas tudásszint megfelelő mennyiségének és a gazdaság igényének összhangban kell lennie. Ha sokkal több a jól képzett diplomás, mint amennyit a gazdaság igényel, akkor az pazarlás, ha pedig sokkal kevesebb, akkor az a gazdaság leromlását eredményezi. Az egyensúlyban tartás egy nagyon nehéz és nagyon fontos feladat.

2017. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!