Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti a kormány, hogy...

Megteheti a kormány, hogy jövőre 300 pontra emeli a minimum pontszámot a felsőoktatásban? (Balog Zoltán mondta a magyar hírlapnak)

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy erre két éves felkészülési időt kell biztosítani. A 2011-ben elfogadott törvény szerint.
2013. szept. 23. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


2014-ben 260 lesz a minimum ponthatár, 2015-ben 280, 2016-ban 300.


Szerintem egyébként a 300 pont korrekt lenne, mert így olyan hülyéket vesznek fel egyetemre, hogy csak na. Aki akar diplomát az mutasson fel előtte valami teljesítményt...

2013. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen amit írtál eddig is tudtam, remélem ilyen szép fokozatos ütemben lesz.


De ezek szerint nem hallottad az új hírt, tegnap, vagy ma mondta Balog Zoltán hogy már rögtön jövőre 300-ra emelnék a minimumponthatárt, vagy legalábbis azt tartaná reálisnak.

2013. szept. 23. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog rá sor kerülni. Választások előtt vagyunk.
2013. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát...én most számoltam egy gyorsat, ha minden tárgy 3-as, érettségi meg 60%-os, akkor már 240 pontja van az illetőnek, egy nyelvvizsgával meg kb 270-re ugrik a dolog. Tehát a ponthatárok alja elég ergya így is.


Az meg mondjuk más kérdés hogy a nevesebb szakok eddig sem 240 ponttól kezdődtek, de mégcsak nem is 300-tól.

2013. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen a nevesebb szakok nem itt kezdőnek. De engem TTK szakok érdekelnének (nem ELTE). Van egy olyan érzésem hogy senki sem tudja erre a választ gykn.hu, bár látom magánvéleménye mindenkinek van, azt természetesen írhattok.


De igazából itt jogi tudásra lennék kíváncsi a kérdéssel kapcsolatban.

2013. szept. 23. 19:03
 6/7 bumbi02 ***** válasza:
340-ig kellene emelni. Nem kell mindenkinek egyetemre menni. Annak sincs értelme hogy első félévben 600 gólya van, következő évben meg 200... Minek veszik azt fel, akit majd úgyis kirúgnak mert nem bírja? 340 alatt nem kell egyetemre engedni senkit se, az országnak ugyanúgy szüksége van szakemberekre, mint diplomásokra. Csak ki kéne azt is alakítani az emberekben hogy az aki szakmunkás, vagy mesterember, az nem kevesebb, és nem is értéktelenebb tagja a társadalomnak mint egy főorvos.
2013. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogyan úgy kéne ezt csinálni, hogy az önköltséges és az államilag támogatott hallgatókat külön választani ( Tehát hogy aki akar és van pénze tanuljon ne az állam pénzén ugyan így arra is aki hülye és van pénze és leszarja az meg fizessen)
2013. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!