Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor azt mondják, hogy a...

Amikor azt mondják, hogy a kormány "szétverte az oktatást", mire gondolnak?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok fideszes, nem szavaztam rájuk és nem szimpatizálok velük.

De amennyit én hallottam az oktatási reformokról, abból úgy tűnik, hogy Hoffmann Rózsa alatt inkább javult a helyzet, és az előző 8 évben ment a "szétverés". Valamint tudom, hogy a fideszes "baráti sajtó" is Hoffmann Rózsa ellen beszélt, mert Pokorni ki akarta csinálni, tehát félre lettek tájékoztatva az emberek. (Pl. "kötelező délutáni iskola", ami rohadtul nem kötelező, csak a napközit állították vissza.)


És légyszi semmi trafikot, semmi halálbüntetést, semmi stadiont, semmi vasárnapi zárvatartást, semmi pakskettőt, semmi internetadót, a kérdésre válaszoljatok!



2015. máj. 5. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Indokolatlan összevonások az intézményekben. Költségvetési autonómia csorbítása. Röghöz kötés. Az iskolák államosítása. KLIK. Pártkáderek a felsőoktatási intézmények ellenőrzésére. Pénzkivonás. A tankönyvpiac lenyúlása. A pedagógusokkal szemben támasztott indokolatlan munkakövetelmények. Az életpályamodell (több pénz, de jóval több munkáért, így relatíve kevesebb pénz). Minisztériumi államigazgatási szint megszűntetése (összevonással).


Több nem jut az eszembe.

2015. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
Nézz szét a Facebookon, meg ezen a oldalon. Milyen helyesírása, van a mostani fiataloknak. Egyértelmű lesz. :D
2015. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

1. Lásd pl. tankönyvekkel kapcsolatos botrányok, beleértve a tankönyvellátást, de azt is, hogy kiszorítják a konkurens tankönyveket, amelyek között rengeteg jobb van, mint a pártállam által preferáltak. Gondolok pl. a Mozaik kiadó könyveire.


2. Korábban, már Pokorni idején is, elindult a kompetencia alapú oktatásra történő átállás, ezt sokan kritizálták anno, de ez lenne az egyetlen út a nyugathoz felzárkózáshoz, ma már a lexikális tudás sokkal kevesebbet számít, mint egykor. Ezt liberális fertőnek nevezték a kritikusai, holott még nem is láthattuk az eredményét, erre Hoffmannék nekiálltak ezt szétverni, és visszatérni a 100 éves módszerekre.


3. Nem a napközit állították vissza, mert a napközi előtte is volt, csak opcionálisan, és 5. osztálytól kezdve sok értelme nincs is.


4. Pokorni magasan a Fidesz legjobb oktatáspolitikusa, érdemes meghallgatni és végiggondolni mit mond.


5. A felsőoktatásban egyetértek valamilyen mértékű tandíjjal, de emellett nem szabadna az államnak alulfinanszíroznia a felsőoktatást. Most végül tandíj sem lett, és a forrásokat is elapasztották.


6. Az egyetemek autonómiáját megszüntették a kancellári hivatal bevezetésén keresztül, mindent központi vezérlés alá véve, ugyanez igaz a Klebesberg központon keresztül a közoktatásban. Emellett mindkét helyre inkompetens, de politikailag lojális embereket neveztek ki.


7. Bevezették a kötelező erkölcstant, holott az erkölcs nem tanítható, ugyanakkor az álszent konzervatív maszlagot hirdetik a gyerekeknek. Lásd pl. milyen részletek kerültek bele ezekbe a tankönyvekbe.

2015. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%
Ez egy igen összetett kérdés.
2015. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%

Semmire sem gondolnak. Ez egy tök jó lózung, amit mindig lehet dobálni az aktuális kormányra. Még egy kis demagógia vészhelyzetre, ha kifogynánk:

- Magasak az adók!

- Alacsonyak a segélyek!

- Sok a szegény!

- Sok a gazdag! (igen, valakinek ez is baj)

- 2 millió éhező/cseléd/hajléktalan országa!

- Nácik!

- Kommunisták!

- Nem teremet az állam munkahelyet!

- Devizahitelesek!

- Bróker károsultak!

- Vizitdíj!

- Autópálya-matrica he!

- Monnyonle!

- Elmúlt 8 év!

- Szétverték a gazdaságot/kultúrát/ipart/mezőgazdaságot/közlekedést/vasutat/a házamat!

- Czigányok!

- Négerek!

- Arabok!

- Zsidók!

- Diktatúra!

- Rendőrállam!

- Alkotmányváltoztatás! (se a mostanit, se a régit nem olvasta el soha)

- Drága a benzin/Sportszelet/kenyér/tej!

- Régen bezzeg 50 fillér volt a fagyi!

Stb.

2015. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

ma 11:32

Te aztán nagyon jártas vagy az oktatás témában.. Az viszont picit érdekes, hogy a tematika kidolgozásoknál részt vett pár tanár, akik egy bizottság tagjai, és mielőtt részt vettek a megbeszéléseken titoktartási nyilatkozatot kellett aláírniuk.. nemzetvédelmi kérdéseket vet fel a középiskolás oktatás téma? :O

nem! itt arról van szó, hogy nem a legjobb könyveket választották ki például, hanem azokat amikből a barátok profitálni tudnak, nézd meg mennyi hónapot késtek ezek a könyvek és milyen minőségben íródtak..

ezek mellett nézz utána a pénz megvonásoknak, nézz utána hány iskolában felejtették el kifizetni a tanárokat néhány hónapban, nézz utána hány iskolában veszi a tanár a saját pénzén a krétát, nézz utána hány iskola van elmaradva több hónapnyi víz, áram díjjal, nézz utána hány iskolát nyitottak feleslegesen, ezzel párhuzamosan hányat zártak be, amit nem kellett volna bezárni. Nézz utána, hogyan változtak a tovább tanulási feltételek (pont az értelmesebb szegény családból származó gyerekek az elszenvedői), nézz utána annak is, milyen arányban kezdték a tehetősebb családok fizetős középiskolába járatni a gyereküket a brutális színvonal romlás miatt..

Nézd meg hogy egyes fejlesztésekre mennyit költött emellett az állam (miközben "nincs pénz ezért megvonások vannak"), például a tematika ugyan az lett mindenhol, de a tematika kidolgozásáért városonként fizettek, nem csak egyszer.. rendeltek oylan programot, amivel elitebb iskolákban kamerákkal figyelni tudják, hányan vannak órán, ezt a programot 1x megírták, és iskolánként adott ki rá költséget az állam. Egy volt Fideszes politikus közzé tett egy listát arról, hogy milyen felesleges költekezések voltak az oktatási témában, legtöbbször egyszeri munka után iskolánként több millió ft költséget számoltak fel.. miközben nincs pénz a tanárt kifizetni, vagy nincs pénz egy megye hírű iskolát fenn tartani inkább bezárják, emellett azért csurran csöppen a barátoknak pár száz millió ft havi szinten..

2015. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"...De amennyit én hallottam az oktatási reformokról, abból úgy tűnik, hogy Hoffmann Rózsa alatt inkább javult a helyzet,..."


Hát rosszul hallottad. Nem javult. De erről nem az iskolapadból fogsz értesülni hanem a katedráról.

2015. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
1%

ma 12:06


Kedves barátom, az hogy az iskolának mennyi pénze van, az aztán tényleg oktatáspolitikai kérdés, véletlenül sem gazdasági. De akkor hozzá is dobom a listához:

- Régen bezzeg a tanárt megbecsülték/sokat keresett!

- Ki volt fizetve a villanyszámla!

- Az érettségi is nehezebb volt régen, hlyék ezek a mai fiatalok!


Ha van még pár közhelyetek, akkor szóljatok.

2015. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

ma 12:47

ha szerinted pl közhely az, hogy az érettségi nehézségét kellett volna emelni, és a bejutást tudás alapján nehezíteni egy egyetemre, többet követelni, ahelyett hogy az alapján dőljön el hogy be tudsz e jutni, hogy mennyire gazdagok a szüleid, ha ez a probléma szerinted közhely, akkor nincs miről beszélnünk, mert fel sem akarod ismerni a problémákat..

Az, hogy az iskoláknak nincs pénze, azért tartozik ide, mert furcsa módon minden másra van pénze a kormánynak.. és igen is hozzá tartozik az oktatás szétverése témához az is, hogy a költségvetésből mennyit szánunk rá..

igazából nem érveltél semmit, és az én érveimet sem cáfoltad semmivel, csak lenézően ideböfögtél 3 mondatot, amibe bele sem gondoltál..

kérlek magyarázd el nekem, hogy számodra mit jelent az hogy közhely?

mert amiket felsorolsz, ezek fontos problémák, amiket SZAKÉRTŐKNEK meg kéne vitatniuk, és nem hasra csapásra kéne rámondani valamit, mint ahogy a Fidesz teszi..

2015. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

"ha szerinted pl közhely az, hogy az érettségi nehézségét kellett volna emelni, és a bejutást tudás alapján nehezíteni egy egyetemre, többet követelni, ahelyett hogy az alapján dőljön el hogy be tudsz e jutni, hogy mennyire gazdagok a szüleid, ha ez a probléma szerinted közhely, akkor nincs miről beszélnünk, mert fel sem akarod ismerni a problémákat.. "


Ühüm... kb 3 ismerősöm van, aki fizetős egyetemen. Minden szakra be lehet jutni állami helyre, de köszi, ez is megy a közhelyekhez.


- Csak a gazdag mehet egyetemre, azért mert lol.

2015. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!