Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy most senki...

Árokpart kérdése:

Mi az oka, hogy most senki sem szervez tüntetést a felsőoktatási leendő 2020 utáni tandíjak bevezetése ellen?

Figyelt kérdés
Tegnap jelent meg a hírportálokon az államtitkár nyilatkozata, miszerint a Corvinus egyetemhez hasonlóan, az ország más felsőoktatási intézményei is úgymond elit helyek lesznek és gyakorlatilag szinte nem lesz államilag finanszírozott, illetve ösztöndíjas szak. Azt még megértem, hogy spontán nem lett rá reagálva, mert azért ez még az egész lakosságot nem mozdítja meg egyszerre, viszont a diákok szervezeteinek honlapjain sem látom a szándékot a tiltakozásra. Ennyire érdektelenek lettek az emberek vagy már eleve csak a jómódú emberek gyerekei tanulnak a felsőoktatásban? Bokros Lajos és Gyurcsány Ferenc idején még nem is kis tüntetések voltak ezzel kapcsolatban is.
2018. okt. 7. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Mert már "mindenki" tudja hogy ez csak a soron következő kamu híretek?
2018. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Normális országban a felsőoktatást minél inkább "elérhetőbbé" teszik.


Nálunk meg inkább igyekeznek ellehetetleníteni a bejutást, eddig csak szigorították a bejutást emelt érettségivel, nyelvvizsgával, ami egy nehezen támadható intézkedés.


Viszont az,hogy milliós tandíja lesz minden felsőoktatásnak, az bizony támadható, tiltakozni kell ellene.

2018. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

"Mert már "mindenki" tudja hogy ez csak a soron következő kamu híretek?"


Mintha hasonlókat mondtak volna az 5 milliós miniszteri fizetésekre és a képviselő fizetésemelésekre. Aztán valahogyan a kamuból valóság lesz.


A kérdésre visszatérve én fiatalként nem igazán bánom, ha olyan fizetős lesz, ami reális, nem pedig a mostani irreális árakon.

2018. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem érdektelenek. Csak már megtanulták, hogy a tüntetéseknek, tiltakozásoknak semmi értelme,mert a Kormány nem törődik vele, és marad minden úgy, ahogy nekik tetszik.
2018. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves 4,


az a baj,hogy azok nem igazi tüntetések,hanem olyanok, mint egy teadélután.

2018. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes, én egyáltan nem azt olvastam, hogy ne lenne "ösztöndíjas szak", vagy állami finanszírozás. Az igaz, hogy emelni akarják a színvonalat, s ezt több (részben külföldiek által betöltendő) önköltséges hellyel akarják finanszírozni, ami szerintem jó ötlet.


Amúgy jellemző a pervrez ellenzéki reflexekre, hogy az első gondolat az, hogy szervezzenek valami tüntetést, mikor még az sem tudják, mik is a részletek.

2018. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Akkor a kamuzók kedvéért - na meg azokért akik elhinnék amit állítanak: a sztori a HÖOK országos ülésén elhangzottakról a Szabad Pécs-ben megjelenteket turbózta tovább, amiben amúgy már az MTI-től is ez olvasható:

[link]

"Az MTI beszámolója szerint Palkovics László szerint a Corvinus Egyetem új működési modelljéhez vezető folyamatot az egész magyarországi felsőoktatásra szükséges kiterjeszteni. Az a cél, hogy egy egyszerűbb, hatékonyabb működési környezet révén megteremtsék a versenyképesség alapjait a felsőoktatásban. Azt szeretnék, ha a magyar egyetemek ugyanolyan feltételek mellett tudnának működni, mint más országok egyetemei vagy egy magyarországi magánegyetem, és nem terhelnék az intézményeket feleslegesen olyan ügyek, ami ebbe a struktúrába nem fér bele. AZ MTI emlékezetett arra, hogy Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter szeptemberben jelentette be: jövő július 1-jétől állami alapítású alapítvány tartja fenn a Corvinus Egyetemet, amely közhasznú felsőoktatási intézményként működik majd. A döntés célja, hogy az egyetem nemzetközileg még magasabb színvonalú legyen és hosszú távon is piacképes diplomát adjon ki.


Palkovics László beszélt arról, hogy a termelékenység növekedéséhez elengedhetetlen Magyarország és a hazai tulajdonú vállalkozások innovációs képességének javítása, ehhez pedig az egyetemek biztosíthatnak hátteret. ...

Bódis József, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatási államtitkára szerint "azt, ami most a Corvinus Egyetemmel történik", legalább jogszabályi szinten szeretnék a többi felsőoktatási intézmény számára is biztosítani. Minden intézménynek meg kell adni a lehetőséget arra, hogy eredményesen tudjon gazdálkodni és meg tudja valósítani azt a küldetést, amire hivatott."

Szóval a hír igaz, csak nem Moszkvában, hanem Péterváron, nem Volvókat, hanem Volgákat, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. A vicc a régi és akik bepróbálkoznak azok is a régi elveket próbálják követni. Csak az a fránya internet, az ne lenne...

2018. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Felháborító, az oktatás nem gazdag emberek kiváltsága, hanem alapjog! Ha nagy össznépi tüntetés van, akkor ez a diktatórikus kormány is meghátrál valamilyen szinten (lsd: internetadó)
2018. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Én egyetértek a javaslattal. Túl sok fiatal akar diplomás lenni, és túl kevés akar kőműves, autószerelő, villanyszerelő, és gyerekszülő anya.
2018. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Igen, ennyire érdektelenek lettek.

Már megtanulták a magyarok, hogy vagy megszoksz vagy megszöksz. Az ellenállás hasztalan.

2018. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!