Minek ennyi képviselő a parlamentbe?
#6
A frakciófegyelem nem azt jelenti, hogy 1 ember dönt és azt a többiek megszavazzák. Csak te nem látod a döntés folyamatát.
A képviselők, akik az adott témakörben előkészítik a döntést, azok elmondják, hogy mit szeretnének. A többiek is megnézik, hogy a választóik hogyan vélekednének róla. Ezt nem úgy, hogy mindenkit megkérdeznek, hanem figyelik a helyiek megszólalásait, a hozzájuk érkezett jelzéseiket, a médiát stb. Majd ez alapján elmondják, hogy ők mit gondolnak a témában.
Megbeszélik és együtt hoznak egy döntést. Mint amikor otthon ki kell találni, hogy hová utazzatok nyaralni. Akkor van róla vita, amikor más ezt még nem látja, nem amikor mentek befizetni a nyaralást. Ott, az utazási irodában vagy a jegyvásárláskor már azt látják, hogy mind egyféleképpen döntötök, hiszen mind egy helyre vesztek jegyet, mind egy hotelben vesztek ki szobát. A külső szemlélőnek ez egységes döntésnek tűnik, csak ti tudjátok, hogy előtte volt-e hajtépés meg vita róla vagy éppen könnyen elfogadtátok a javaslatot, mert mindenki szerint jó ötlet oda menni.
A parlamenti szavazás ELŐTT alakítja ki a frakció a véleményét, vitával, beszélgetéssel és módosítási javaslatokkal. Amikor már szavazni kell, akkorra eldöntötték, hogy így együtt mit fognak tenni.
Ezért szavaznak általában egyféleképpen a képviselők egy frakcióban.
De ahogy a példád is mutatja, ez nem kötelező, szavazhatnak másképpen is. Csak annak van következménye a képviselőre nézve. Ő ezt vállalta és másképpen szavazott. Ennyi.
#11: igen, elméletileg így működik. Ugye tudod, hogy mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között?
(Elméletileg semmi...)
"A parlamenti szavazás ELŐTT alakítja ki a frakció a véleményét, vitával, beszélgetéssel és módosítási javaslatokkal. Amikor már szavazni kell, akkorra eldöntötték, hogy így együtt mit fognak tenni."
Peeeersze. Az LTP eltörlése előtt is tutira megvitatták a dolgot, sőt, biztos a választóik véleményét vették figyelembe! Hagyjuk már!
A Fidesz politikusok Orbán bábjai. Az, hogy szökőévben egyszer valaki szembe megy a pártvéleménnyel, nem jelent semmit!
Semmilyen törvény nem írja elő, hogy a pártoknak egyöntetűen kell szavazniuk.
Sőt a frakciófegyelem alkotmányellenes.
"AZ ÁLLAM
Az Országgyűlés
4. cikk
(1) Az országgyűlési képviselők jogai és kötelezettségei egyenlők, tevékenységüket a köz érdekében végzik, e tekintetben nem utasíthatók."
"A parlamenti szavazás ELŐTT alakítja ki a frakció a véleményét, vitával, beszélgetéssel és módosítási javaslatokkal. Amikor már szavazni kell, akkorra eldöntötték, hogy így együtt mit fognak tenni."
Tehát ha véletlen lenne más véleményen néhány képviselő, mert tegyük fel a körzetét tényleg meghallgatva más lesz a véleménye, akkor majd a frakcióülésen meggyőzik, hogy tökmindegy mit gondol az adott témáról a körzete, hiszen ő elsősorban párttag, másodsorban egyéni képviselő. Persze jogos, hiszen vannak annyira bénák, hogy hiába ordítják egymásnak a kötelező szavazatot, mégis előfordul, hogy valaki félrenyom. Ezt a bénázást nevezhetjük időnként felmerülő lelkiismeretnek is, hit kérdése a dolog.
Az LTP eltörlése is azt mutatja, hogy példátlan hatékonysággal és gyorsasággal képesek végrehajtani Orbán parancsát.
Javítottam.
Soha senkivel nem egyeztetnek, csak ad-hoc hoznak törvényeket. Ez így nem demokrácia!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!