Minek ennyi képviselő a parlamentbe?
Minél kevesebb képviselő ül a parlamentben, annál több embert kellene egynek képviselnie. Vagyis annál kevésbé tudnak megjelenni a különböző érdekek, elképzelések, akaratok az emberek között.
Most 103 egyéni körzet van, ha ezt a majd 8.4 milliós lakosságra veszed, akkor 1 képviselőnek kb. 80 ezer embert kell képviselnie a lakóhelyén. Ha kevesebb képviselő lenne, akkor még többet, miközben az átlagos kisvárosok csak pár ezresek, 30 ezer lakossal már nagyvárosnak nevezhető némelyik az adott régióban. Minél több embert képviselnek tehát, annál kevésbé tudnak megjelenni azok az érdekek, amik helyben fontosak. Pl. ha most 2-3 közepes város úgy dönt, hogy nem akar valamilyen beruházást, akkor rá tudják venni a képviselőjüket, hogy ezt segítsen megakadályozni, mert ennyi település lakója már a választói többségét jelenti és így kénytelen az érdekükben fellépni még a saját pártjával szemben is, ha szeretne következő választáson is nyerni.
Azonban ha 120-150 ezer ember a választó a körzetében, akkor bízhat abban, hogy máshol meg előnyösebb lesz ez a beruházás a lakosságnak, így nem tesz ellene, mert majd azok meg megválasztják őt emiatt.
A mi helyi képviselőnknek is 2 éve volt hasonló problémája és a fidesszel szembement éppen a mi akaratunk miatt, hogy mi, a választói megmaradjunk. Sikerült is elérnie amit mi szerettünk volna, akkor is ha amúgy a párt maga ellenkező szándékkal lett volna. Meg is nyerte a tavaszi választást újra.
A képviselők összesen 199-en vannak. Még ha mindegyik havonta 2 milliót is visz haza fizetésképpen, akkor sem egy olyan összeg amit megérez az államkincstár. Attól, hogy 364 helyett 5 éve már csak 199 képviselő van, nem történt semmi. Neked sem tűnt fel hogy ez bármi megtakarítást okozott volna, hiszen akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést.
"Minél kevesebb képviselő ül a parlamentben, annál több embert kellene egynek képviselnie."
Embert? Mármint a saját pártját. Az egyéniben megválasztott képviselők sem a választókötzetüket képviselik, hanem úgy szavaznak, ahogyan a pártjuk diktálja. Hozzám még egyetlen képviselő sem jött oda, hogy "na, te hülye, szerinted mi lenne a jobb?"... Meg máshoz sem. Ja, igen: végülis megválasztottuk(ták), tehát teljes hatalmat kapott. Ilyen alapon viszont teljesen mindegy, hogy egy képviselő 80 ezer vagy egymilliós embert képvisel-e. Őt megszavazták, onnantól kezdve úgyis csak egy szavazógép lesz, egyéni véleménye akkor lehetett utoljára, amikor ő pártot választott.
Ha véletlen az érzése szerint szavaz valamelyik, azt meg is bünteti a pártja.
"A képviselők összesen 199-en vannak. Még ha mindegyik havonta 2 milliót is visz haza fizetésképpen, akkor sem egy olyan összeg amit megérez az államkincstár. Attól, hogy 364 helyett 5 éve már csak 199 képviselő van, nem történt semmi. Neked sem tűnt fel hogy ez bármi megtakarítást okozott volna, hiszen akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést."
Abban mondjuk igazad van, hogy nem a képviselők fizetése kerül sokba. Az, hogy mindegyiknek a száját be kell fogni egy kis pályázattal itt, egy kis mutyival ott, az más tészta. Mondjuk a megálmodott kisebb parlement sem lett kisebb, csak nem képviselőnek hívjuk, hanem államtitkárnak, meg más lótifutinak. Akinek szintén kell juttatni. Na nyilván nem közvetlenül, arra azért figyelni kell ám.
#3
Esetleg a frakciófegyelem kérdésében is irhatnál néhány gondolatot. Hol van a képviselői függetlenség? Például amikor Bencsik képviselőnek büntetést kellett fizetnie mert a párt döntése ellentétes volt a választókerület érdekével de ő kiállt a választói mellett.
A második Orbán-kormánynak köszönhetően sokkal kevesebb az országgyűlési képviselő, mint 2014 előtt.
2014 előtt 386 fős volt az országgyűlés.
2014-től 199 fősre csökkent az országgyűlés.
Ennél kevesebb képviselő már nem tudná hatékonyan végezni a munkáját.
"1 képviselőnek kb. 80 ezer embert kell képviselnie a lakóhelyén"
Az a baj, hogy nem képviselnek ők senkit. Megszavazzák azt, amire Viktor utasítást ad. Olyan nincs, hogy másként szavazzanak, mint a pártvezér, mert akkor lejáratás jön.
Miért kell annak törvényszerűnek lenni, hogy az összes Fideszes képviselő mindenben egyetért?
#8
Mivel konkrétan leírtam egy példát, hogy de, volt olyan amikor szembe ment a képviselő a frakcióval, a párt szándékával, így igen nevetséges a megjegyzésed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!