Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi Orbán sikerének a titka?

Mi Orbán sikerének a titka?

Figyelt kérdés

A baloldal bénázása?


Karizmatikus személyisége?


Gyurcsány puszta jelenléte a másik oldalon?


Normális jobboldali alternatíva hiánya?


2018. okt. 27. 21:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%

"A kérdező kommentje:

És miért nem költöztök el a 2.8 millió Fidesz birka országból?

El lehet menni. Szabad a költözés, munka vállalás egész Európában. Még Svájcba is."

Pont ezért vagytok egyre kevesebben, mert "fideszbirkáztok" ahelyett hogy megpróbálnátok megérteni mi történik.

Egyre kevesebb hozzád hasonló ostoba barom kerülhet hatalmi helyzetbe, mert egyre több embernek nyílik fel a szeme és veszi észre mennyire ostoba barmok vagytok. Emiatt már nem is fogjátok vissza magatokat, nincs mézes-mázos hazugság, csak fogcsikorgatás, meg fideszbirkázás - így még több ember lesz aki nem kér belőletek.

És miért nem költöztök el az országból?

El lehet menni. Szabad a költözés, munka vállalás egész Európában. Még Svájcba is.

Olyan kevesen vagytok már, menjetek és itt ritka szép lesz majd a világ, mert nem lesz aki vissza akarja húzni megint a gödörbe.

2018. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Steffed válasza:

A sikere a hangzatos, visszhangot kiváltó problémák és az azokra egyedülálló megoldásként fellépő pártja híresztelésében és az ehhez szükséges meglévő politikai eszközei effektivitásában rejlik leginkább. A migránsválság egész Európát felrázó eseményhullám volt amely szinte az összes Európai média tárgyát képezte. Orbán jól választott témát és rizikót azzal hogy többé - kevésbé szembeszállt a kvótákkal amelyet az EU kötött ki Magyarországnak. Mivel Magyarországon a média nagyobb felületét az ő pártja uralja csak annyi volt a dolga hogy egy problémát amelyről már amúgy is beszélt az átlag magyar ember sokkal nagyobb reflektórfénnyel világított meg, sokkal több pánikkal fűszerezve tálalta a közönségnek és a pártját mint az ország jövőjét megmentő hőst állította be. A téma olyannyira közvélemény befolyásolónak bizonyult hogy a párt a kampányában azt is fölöslegesnek látta hogy bármilyen más programmal szerezze meg az emberek bizalmát. Gyakorlatilag a többi program kiemelése inkább veszélybe sodorta volna a FIDESZ jövőjét mivel az ellenzék által könnyebben kritizálhatóbb lett volna, ezért is került háttérbe.

Ezenkívűl a külhoni magyarok jogai mellett való kiállással és ennek a megfelelő hírközlésével is sikeresen biztosította a párt a határontúli szavazótábor támogatását.

Legyünk őszinték, a jelenlegi kormány választási propagandagépezete a sikeres kampányolás mintapéldája. Nem véletlen hogy ilyen jól szerepeltek.

A sikerükhöz az ellenzék sikertelen taktikaválasztása (pl: migránspártolás) is merőben hozzájárult. Gyurcsány 2006 óta nem szalonképes politikai figura, a Kétfarkú Kutyapárt gúnyreklámai,akciói és hasonló fellépései pedig a FIDESZ ellenpropagandájának a kezére játszottak, ráadásul minden ellenzéki pártot sikeresen bélyegeztek meg ezzel a komolytalan hozzáállással. Gyakorlatilag az ellenzék saját magát tűntette fel rossz fényben a médiában és ezzel a FIDESZ kezére játszotta a szavazatokat.

Az egyetlen szalonképes ellenzéki taktikát az Orbánt diktátorként való beállításban véltem felfedezni. Ez viszont egyáltalán nem bizonyult elegendőnek mégha valahol egy megnyerő húzásnak is bizonyult.

2018. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#15

"Legyünk őszinték, a jelenlegi kormány választási propagandagépezete a sikeres kampányolás mintapéldája. Nem véletlen hogy ilyen jól szerepeltek."

Annak, hogy csökkent a munkanélküliség, az infláció, nőttek a bérek és az életszinvonal, javult a gazdaság, az államháztartás helyzete rendben van, a nemzetközi minősítők, az eu és minden befektető is jónak tartja az itteni állapotokat, hogy nem nő a rezsi hanem csökken a fizetések arányában, rengeteg lakás épül, a családtámogatások rendíkívüliek lettek stb. stb. ezeknek ugye semmi köze ahhoz hogy ez a kormány maradhatott a szavazók szerint. csakis a kampányuk volt jó. Persze.

2018. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Takács Zs5, #14,


Én egy Fideszbirka vagyok. Csak szándékosan nem írtam bele a kérdésbe majd ba kommentbe a politikai hovatartozásomat, hogy kerüljem a "bérkommentellő" megbélyegzést.

2018. okt. 28. 11:18
 15/23 A kérdező kommentje:
Plusz még az öszödi beszéd előtt távoztam külföldre, 2006 januárban, mivel teljesen egyértelmű volt, hogy a Gyurcsány kormány nem tud felmutatni semmit. "Nem tudunk felmutatni semmit, amire büszkék lehetnénk. Nyilvánvalóan végig hazudtok az elmúlt 2-2,5 évet, s közben nem csináltunk semmit."
2018. okt. 28. 11:22
 16/23 A kérdező kommentje:

Egyesek szerint a Fidesz "diktatúrát" épít.


Lehet, hogy egy stabil diktatúra jobb, mint egy 4 évente oda-vissza kormányzó, összeségében egyhelyben toporgó politika.


Tegyük fel, hogy van egy diktátor, aki most pl Orbán, s ott a korrupt kormánya, amelynek tagjai jól élnek, bár korrupcióból. Azonban ez a kormány másrészt fejlődő pályára állítja az országot. Kit érdekel, hogy a politikus korrupt, gazdag, ha közben amit tesz, azzal lehetővé teszi, hogy a népnek is jó legyen? Mellesleg melyik baloldali politikus nem milliárdos csaló? Neveket kérek.


És igen vannak dolgok, amivel nem értek egyet, nem vagyok elvakult Fidesz birka.

A 27% áfa az durva.

A minimálbér még mindig kevés, de ha szoci kormányunk lenne, akkor most is csak havi 80 ezer volna.

Szerintem nem jó az egykulcsos adó, és nem kellett volna gyakorlatilag végleg lesöpörni az asztalról az eurót ellenére annak, hogy elvileg kötelező a bevezetése.


Az viszont kiakasztó, hogy ilyen posztkomcsi álomvilágban élők azzal jönnek, hogy a Kádár korszak azért volt jobb, mert egy szakmából meg lehetett élni 21 évesen, házad lehetett meg stb, ugyanis, helyette van most falméretű tévéd, kétévente új telefonod, interneted, k.gyors laptopod, modern autód, s nem vársz 10 évet a Wartburgra!


A világ megváltozott. Anno elég volt, ha félrészegen ferdén tudtál falazni, most meg nem. Angoloknál talán most is elég, megnézheted a mesevilágbeli angol házakat a penésszel együtt.

2018. okt. 28. 11:37
 17/23 Steffed válasza:

Kedves kérdező!


Én abszolut nem foglaltam álláspontot a hozzászólásomban. Egy semleges megközelítéssel próbáltam elemezni azt hogy melyik párt milyen taktikát alkalmazott ahhoz hogy sikeres legyen.


Takács Zs5,

Mivel nem tudok biztos információt arról hogy milyen változások történnek az országban gazdaságpolitikai szempontból az érvelésemet nem alapoztam ilyen ismeretekre. De ha effelől kétségbevonhatatlan információd van akkor kíváncsi lennék rá.

2018. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az egykulcsos adó és a családok támogatása is szerepet játszhat, bár a támogatások szerintem sokaknak nem tetszenek.
2018. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az h a médiával úgy át tudta mosni bizonyos emberek agyát.

A migráns riogatással h Kim Dzsongun már csak a pezsgőt hozná.

Pl anyám full komolyan elhiszi h NO-ban minden sarkon ott az ISIS és ha egy centire is beteszed a lábad felrobbantanak a p...ába.


Agy mosok és agy mosottak. Ennyi.

2018. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Látom a sok agy mosott fideszbirkának nem tetszett, hogy az igazságot írtam le, miszerint a Fidesz szavazók ostobasága. Plusz az egyszerű buta embereknek karizmatikus személyiségű nagyemberek kellenek, akik utat mutatnak nekik.
2018. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!