Mi az USA sikerének a titka?
Nekem van egy elképzelésem, ha valaki mást gondol, azt szívesen veszem:
Az USA rendszerének az emberi önzőség képezi az alapját. Általános emberi tulajdonság az önzés, az az erős vágy, hogy az ember magának jó dolgokat csináljon. A jó dolgok alapjait az élethez szükséges dolgok képezik, majd ha azok megvannak, akkor az egyéb dolgok, mint pl. hobbi, szórakozás...
Tehát adottak az emberek, mint alapanyag, és őket versenyezteti egymással a rendszer, hogy derítődjön ki (direkt műveltetőképzővel írom), hogy ki a sikeresebb. A verseny kevés szabályt tartalmaz, mert a sok szabály elrontja a találékonyságát az embereknek, azon szabályok, amelyek megvannak, az élet alapfeltételeivel összeegyeztethetetlen dolgokat tiltják meg.
Hibájaként említeném meg, hogy a rendszer nem garantálja, hogy a siker tudatos siker lesz, csupán azt, hogy siker. Ezen a ponton szerintem lehetne javítani, mert egy igazán jó rendszerben érteni kell a rendszer működését, nem csak ráülni a hullám tetejére, hanem a teljes hullámot érteni kell.
Aki szerint más miatt sikeres, arra is kíváncsi vagyok, illetve ha valakinek van egy ötlete egy ennél jobb rendszer kialakításához, arra is.
Hát nem hiszem. Az USA egész egyszeruen azert sikeres, mert rengeteg terulettel, asvanykinccsel, stb. rendelkeznek, mikozben az nepsuruseguk alacsony. Ez pedig lenyegeben onallatova, sot exportkepesse teszi oket. Tobb labon all a gazdasaguk, es mindenfele tudomanyos kepzesuk is van. Vagyis nem csak, hogy exportalni tudnak viszonylag nagy mennyisegben, de meg a tudasukat is penzze tudjak tenni, igy boven van penzuk arra, hogy befektessenek a jovojukbe, haderot epitsenek, specialis termekeket importaljanak, stb.
A legtobb europai orszagban a nepsuruseg joval nagyobb, mint amit az adott terulet el tud tartani, igy mindig importra szorulunk, es soha nem leszunk igazan fuggetlenek. pl. Magyarorszag okologiai labnyoma 3-szorosa a sajat teruletenek. Az USA-ban az 1 fore juto okologiai labnyom nemileg nagyobb, de alacsony a nepsuruseguk.
" Pont az európai országok cáfolják a fenti okfejtésed. Az ásványkincseknek, földterületnek semmi köze a sikerességhez. Az egyértelműen a polgárosodás által termelődik ki."
Nem cafoljak meg. Az Europai orszagok fokent tudast, feldolgozoipart es kereskedelmi tevekenyseget ertekesitenek. Ezekert cserebe kepesek nyersanyagokat importalni, mint ahogy az a szamok is mutatjak. Ha nem tudnank kulfoldrol importalni elemiszert, akkor nem ehen halnank.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!