Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudja még valaki...

Hogyan tudja még valaki pozitívan látni a magyar helyzetet? Lehet még nem utálni a Fideszt?

Figyelt kérdés

Nem megfogható, de mégis ez a kérdésem: hogyan lehet még ezt pozitívan látni?


Pedig én is fideszes voltam...


Romokban az egészségügy (talán az egész tb rendszert meg kellene reformálni).

Romokban az oktatás. Ezt gyökerestül kellene amúgy megreformálni, de addig is elegendő pénzzel ellátni.

Romokban a közlekedés.

Romokban a közbiztonság.

A fiatalok tömött sorokban hagyják el az országot.


Minden tele van parasztvakító látszaintézkedésekkel.


Orbán nyugati vezetők helyett Putyinnal és Erdogannal tárgyalgat.



Egyik ismerősöm helyzete egy szomorú példa erre az országra...

Óvodapedagógus.

Alapból hihetetlenül keveset keresnek, főleg az elején. Szemtelenül keveset.

Egyre durvábban el vannak havazva felesleges adminisztrációval.

A diplomához nekik is nyelvvizsga kell, maga a keménykötésű diploma, mint olyan nélkül pedig nem szívesen foglalkoztatják őket. Egyik ismerősöm emiatt lesz kényszerű elhagyni ezt a hivatást.


2018. okt. 21. 10:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

10.


Angolul már tud ezt - azt.

2018. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Szóval, mert a te anyukádat nem fizették meg régen, a mostani fiatalokat se fizessék. Konkrétan mesélik az óvónők miket várnak el tőlük. Csak egy példa, az összes igazolást tavalyról át kellett írniuk, mert a Minisztérium nem fogadta el, mert az ebédet 2 nap múlva tudják lemondani, tehát az igazolás és az ebédlemondás dátuma nem stimmel, de nem fogadják el, hogy miért. Sorolhatnék még millió agyament dolgot és emellett még tökéletesen foglalkozzanak a gyerekekkel, alamizsnáért.
2018. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

12.


Mindenkinek megvan a maga gondja. Máshol is kell dolgozni.

2018. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
13. Majd, ha nem lesz egy normális tanár, óvónő stb., az majd a te és a gyereked gondja is lesz.
2018. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nettó 120 még egy kezdő óvónőnek is nevetséges, az szűkös akkor is, ha örökölt/kapott saját lakásban lakik.

Talán szülőknél lakva elmegy.

Albérletben meg biztos éhhelál.



Egyik legfontosabb hivatás...

Kipróbálhatnánk nélkülük..

.

2018. okt. 21. 11:57
 16/22 anonim ***** válasza:
24%

Akkor menjünk sorban:

"Pedig én is fideszes voltam..."

Úgy voltál te fideszes, mint én dk-s.

"Romokban az egészségügy (talán az egész tb rendszert meg kellene reformálni)."

Az egészségügyben soha nem látott mértékű fejlesztés volt. A vidéki kórházak, mentőállomások rendelőt tömegében volt új építése, felújítás, modernizálás. A budapesti kórházprogram keretében már átadtak felújított és új szárnyakat, intézményeket és most indult meg a dél-budai nagy kórház építése is. Az egészségügyi dolgozók, orvosok fizetésemelése végre érezhető nagyságú. Az előző 20 évben nem volt annyi javulás az egészségügyben, mint ami ebben a 3 ciklusban összesen lesz.

"Romokban az oktatás. Ezt gyökerestül kellene amúgy megreformálni, de addig is elegendő pénzzel ellátni."

Oktatásban vagyok, hozott anyagból kell dolgozni. Már drasztikus változások történtek, amik mostanra egyértelműen kiderült, hogy javulást hoztak. A minőségben is és az eszközállományban is. Nincs minden készen, sőt, még sok helyen így is kritikán aluli a helyzet, de a javulás egyértelmű és folyamatos. és ne gyere a PISA tesztekkel, mert azok majd csak pár év múlva tudják mutatni a jelenlegi oktatás eredményeit, mivel az aktuális 15 évesek között végzik, akik a korábbi rendszerben kezdtek tanulni. Az új alaptantervnek most folyik a vitája, hatalmas változásokat fog hozni, de idő kell hozzá, nem lehet kapkodva elkészíteni, bevezetni. A tanárok fizetése szintén jelentősen megemelkedett.

"Romokban a közlekedés." HOL? Zavar, hogy mindenütt utakat építenek, tereket újítanak fel, fejlesztik a közlekedést?

"Romokban a közbiztonság." HOL?

"A fiatalok tömött sorokban hagyják el az országot." Nem igaz. Aki kimegy tanulni, utána dolgozni az él azzal a lehetőséggel amiért megerősítettük anno a nyelvoktatást és beléptunk az eu-ba. El kellene már döntenetek, hogy a magyarok ostobák és nem képesek európai módon élni, vagy épp ellenkezőleg, sokan tudnak élni az itthon kapott tudásukkal és boldogulnak külföldön IS gond nélkül ha akarnak.

"Minden tele van parasztvakító látszaintézkedésekkel."

Aha. Gondolom látszatintézkedés neked a vizes világbajnokság, a műemlékek felújítása, a vár-rekonstrukciós program, a határon túli magyarok támogatása és hasonlók. Erre IS van pénz. MOST van. Miért nem volt rájuk pénz korábban is? Csak nem azért mert a kedveltjeid rosszul gazdálkodtak az ország pénzével, netán ellopták?

"Orbán nyugati vezetők helyett Putyinnal és Erdogannal tárgyalgat."

Aha. Merkel, Macron és May UTÁN pár nappal. Fúj, ezek a diktátorok romba viszok az európai demokráciát!

"Egyre durvábban el vannak havazva felesleges adminisztrációval."

Az elején valóban nehéz volt az oktatásban a sok új adminisztrációs kötelezettség. Néhány nagyon marha kitalálta mit kellene szerintük csinálni, a valóság meg megmutatta, hogy mit lehet. rengeteget változtattak a dolgokon és mellette elektronikus lett az egész rendszer. Már nem kell kézzel írogatni a naplót, ellenőrzőket, a bevitt adatokból lehet generálni a megfelelő statisztikákat. Meg kellett tanulni hogy hogyan kell csinálni és most már kevesebb időt vesz el az adminisztráció, mint amennyit a változtatások előtt fordítani kellett rá.

"A diplomához nekik is nyelvvizsga kell, maga a keménykötésű diploma, mint olyan nélkül pedig nem szívesen foglalkoztatják őket. Egyik ismerősöm emiatt lesz kényszerű elhagyni ezt a hivatást."

ha jól emlékszem éppen ti sírtatok állandóan amiatt, hogy gyenge a magyarok nyelvismerete. Az ÚJ diplomákhoz bizony még egy óvodapedagógusnak is meg kell szereznie 1 nyelvvizsgát. EGY középszintű nyelvtudással kell rendelkeznie. Idősebb embernek ez valóban nehézség, de hogy másképpen oldanád meg? Aki most tanul és 25 év alatti annak kell a nyelvvizsga, aki idősebb annak nem kell - ugyanolyan diplomához?

2018. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
25%

#10

""Van gyerekem, 5 éves és óvodás."

Hány diplomája van? Hány nyelvvizsgája?"

Nem ismerem HakapesziM gyerekét, de lefogadom, hogy nincs egy diplomája sem és nyelvvizsgája sem. Lévén ott van, hogy 5 éves.

2018. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Közlekedés: a legendásan rossz magyar utak, vasút és buszközlekedés


Közbiztonság: hol NEM rosszabb?

Budapesti vagyok, nálunk egyre több bűncselekmény, szabálysértés történik, egyre több a gyanús alak.

A kozmetikázott statisztikák pedig nem érdekelnek.


A borzalmas oktatási rendszerünkön már túljutottam.

Ismerőseim szerint, akiknek pl gyerekük még benne van, a rossz lett még rosszabb. Beiratták a gyereküket egy borzalmas oktatásba, ami azóta még rosszabb.

Egy sulinak krétára, filctollra (filctollas táblára) és vécépapírra sincs pénze.

Mindegy, hagyjuk...



Nem attól lesz jobb a nyelvoktatásunk, hogy a diplomához kötelező a nyelvvizsga! Ez tüneti kezelés, kapkodós látszaintézkedés!

Nem magát az oktatást kellene javítani középiskolában, akár nyugati módszereket ellesve?

2018. okt. 21. 20:49
 19/22 anonim ***** válasza:

"Budapesti vagyok, nálunk egyre több bűncselekmény, szabálysértés történik, egyre több a gyanús alak."


És téged ez személyesen milyen mértékben érintett? Én is budapesti vagyok, és engem még csak verbális atrocitások értek, se megverni, se korlátozni nem akart senki még, pedig elég rossz környékeken éltem már a városban az életem során.


Ellenben Londonban nem nehéz olyan környékre keveredni, ahol a helyi muszlim bevándorlók már a Sária szerint élnek és pl. rátámadnak olyan helyi angol nőkre, akik miniszoknyában járnak, meg az utcán csókolóznak a párjukkal.


A hittársaikat is igyekeznek radikalizálni, olyanról is olvastam, hogy egy muszlim Halal (azaz iszlám vallási előírásoknak megfelelő) ételt kért egy büfében, erre egy mögötte álló csadoros nő beszólt neki, hogy miért van házasságon kívüli párja.



Vagy ott van Kőbánya, mindenki elmondja hűdenagy gettónak, pedig az utóbbi 5 évben a kínai bevándorlók civilizálták és egyre jobb környékké tették. Manapság a Jegenye utca meg a Monori Center környéke olyan biztonságos és fejlett, mint Peking egyik külvárosa. Ezt hasonlítsd össze pl. Svédországban Malmö egy muszlim gettójával, épeszű ember nem megy be oda.

2018. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogyan lehet ennyire hinni a médiának???



Budapest egy közepesnek mondható környékén lakom.

Hát, lassan sötétedés után nem merek utcán tartózkodni.

Igazából EZ a magyar valóság.

2018. okt. 21. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!