Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudja még valaki...

Hogyan tudja még valaki pozitívan látni a magyar helyzetet? Lehet még nem utálni a Fideszt?

Figyelt kérdés

Nem megfogható, de mégis ez a kérdésem: hogyan lehet még ezt pozitívan látni?


Pedig én is fideszes voltam...


Romokban az egészségügy (talán az egész tb rendszert meg kellene reformálni).

Romokban az oktatás. Ezt gyökerestül kellene amúgy megreformálni, de addig is elegendő pénzzel ellátni.

Romokban a közlekedés.

Romokban a közbiztonság.

A fiatalok tömött sorokban hagyják el az országot.


Minden tele van parasztvakító látszaintézkedésekkel.


Orbán nyugati vezetők helyett Putyinnal és Erdogannal tárgyalgat.



Egyik ismerősöm helyzete egy szomorú példa erre az országra...

Óvodapedagógus.

Alapból hihetetlenül keveset keresnek, főleg az elején. Szemtelenül keveset.

Egyre durvábban el vannak havazva felesleges adminisztrációval.

A diplomához nekik is nyelvvizsga kell, maga a keménykötésű diploma, mint olyan nélkül pedig nem szívesen foglalkoztatják őket. Egyik ismerősöm emiatt lesz kényszerű elhagyni ezt a hivatást.


2018. okt. 21. 10:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

A többi is többé - kevésbé hülyeség, de nézzük csak ezt, mivel hozzám közel áll, mivel a gyerekem óvodás, anyám nyugdíjas óvodapedagógus.


"Óvodapedagógus.


Alapból hihetetlenül keveset keresnek, főleg az elején. Szemtelenül keveset"


Jó, ez mikor volt másként?


"A diplomához nekik is nyelvvizsga kell, maga a keménykötésű diploma, mint olyan nélkül pedig nem szívesen foglalkoztatják őket. Egyik ismerősöm emiatt lesz kényszerű elhagyni ezt a hivatást"


He? Egy diplomás ember nem képes letenni egy vacak nyelvvizsgát? Akkor mi a .aszt akar? Milyen hivatást ha nincs róla diplomája?

2018. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%

A Fidesz intézkedései a jövőben fognak beérni, nempedig hitelből pénzelt gyors kielégülést nyújtanak, mint a balliberálisok politikája.


A mostani állapot pedig egy remek alkalom arra, hogy elváljon a búza az ócsútól: Aki kizárólag a mának él, nem eléggé hazafias, és mindenféle óbégatásban, tüntikézésben hisz, az szépen elhagyja az országot, és csak dolgos, hazafias magyarok maradnak itthon, ezáltal egységessé válik a nemzet, és a jövőben kevesebb lesz a viszálykodás.


Gazdaságilag pedig Kínában van a jövő, mi vagyunk Európa legkínabarátabb országa, és Kína már fel is ajánlott nekünk egy jövőben bevezetendő "Marsall-segélyt" valamint Kína és Magyarország közvetlen gazdasági kapcsolatát a Budapest-Belgrád-Athén vasútvonal és a kínai kézben lévő athéni kikötőn keresztül.


Én egyre pozitívabbnak látom a jövőt, egy kínai jövőt, miközbena az EU és az USA egyre jobban le fog hanyatlani és a muszlim migránsok mindent tönkretesznek, miközben a helyiek egyre jobban elhülyülnek az egyre szélsőségesebb politikai nézeteikben.


Szerintem nem kizárt, hogy 2040-re 300-zal menő vonat fogja összekötni Budapestet Athén kikötőjével, kilépünk az EU-ból és középosztálybeli üzletemberek Budapest és Peking között fognak rutinszerűen repkedni, miközben Magyarországon épülnek a felhőkarcolók, kínai írásos reklámok villognak, nőnek a fizetések, és hatalmas az árúbőség. Mellette pedig az emberek hazafiasak és keményen dolgoznak, rengeteg a természettudós.

2018. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Én meg nőgyógyász vagyok, de el kell hagynom ezt a hivatást, mert nincs diplomám.
2018. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Romokban az egészségügy. ==> Nagyjából igaz.

Romokban az oktatás. ==> Nagyjából igaz.

Romokban a közlekedés. ==> Mire gondolsz?

Romokban a közbiztonság. ==> Mire gondolsz? Nálunk nem.

A fiatalok tömött sorokban hagyják el az országot. ==> Egyre kevesebben hagyják el az országot. Amúgy ez természetes folyamat. 15-20 éve éppen erre vágytunk, hogy mehessünk gazdagabb országokba dolgozni.

Orbán külpolitikája. ==> A Nyugat nagyon impotens manapság, de azért a BMW gyárat sikerült bevonzani.

Az óvónők tényleg botrányosan kveset keresnek, de vannak mások, akik nem. Például betanított munkásként is elérhető a nettó 180 ezrs havi fizetés, és még ingyen szállást is biztosítanak, ha messziről mész. Ha pedig van valami jó szakmád, például lakatos, villanyszerelő, lényegesen többet kereshetsz. És persze a informatikusok és a mérnökök továbbra is igen jól keresnek. Azért nem a Marslakók műve, hogy tavasszal a Fidesz nyerte a választást.

2018. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom miről beszélsz kérdező, de nekem az utóbbi 5 évben nőtt legjobban a fizetésem, valamint emellé a családi adókedvezmény miatt is több marad.
2018. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Hakapaci


Alig van óvónő már az intézményekben, úgy halásszák őket mindenhonnan. Nem mindenkinek van nyelvérzéke, viszont lehet a szakmájában kitűnő. Ha lenne gyereked, tisztában lennél ezzel.

2018. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

6.


Van gyerekem, 5 éves és óvodás. Nagyon szép óvodába jár (nem magánóvoda, sőt, én is ugyanoda jártam közel 40 éve, így van összehasonlítási alapom) és nagyon felkészült, lelkiismeretes óvónők foglalkoznak vele. Kézműves foglalkozások, kirándulás, nyáron még egy kis medencében fürdeni is szoktak.


Tény és való, nem egy pénzes szakma. Anyám 40 évig óvónő volt, de sosem hallottam tőle, hogy a pénzért csinálta volna.

2018. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

"A fiatalok tömött sorokban hagyják el az országot."



Csak a pávábbja, azokra meg úgy sincs itt semmi szükség.

2018. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%

"Romokban a közlekedés. ==> Mire gondolsz?"



Teli van minden körforgalommal, nem lehet már közlekedni.

2018. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%

"Van gyerekem, 5 éves és óvodás."


Hány diplomája van? Hány nyelvvizsgája?

2018. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!