Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy a Fidesz támogatja a...

Az hogy a Fidesz támogatja a CSOK-ot, miért hiszi az hogy minden család tud 3 gyereket vállalni? Ezért kellett megszüntetni a lakástakarék állami támogatását?

Figyelt kérdés
2018. okt. 17. 21:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom:

"Amúgy itt egy részletes elemzés a háttérről:



"az évi 70 milliárd forintos állami támogatás ellenére nem épült elegendő lakás, így ez a támogatási forma nem szolgálhatta a kitűzött célokat.""


Ó, a hiteles és független Origo...🙂 ha nem haragszol, nem olvastam el ötszázadjára is ugyanazt a nevetséges indoklást, amit hétfő óta többször hallottam, mint a nevemet.



Fussunk akkor neki úgy ezerötszázadszor is, hátha eljut minden beszűkült tudatig:


A lakástakarékok az otthonteremtést segítették elő. Sehol nem volt velük szemben olyan kitétel, hogy csak új ház építéséhez lehetne felhasználni. Okkal.

A hazai lakásállomány rohamos mértékben öregszik. Én éetem, hogy a kormány nem képes másban gondolkodni, csak új ingatlanban (istenem, megszokták a luxust) de bocs, van pár millió lakás, ami öregszik! Azokkal mi legyen? A benne lakókkal mi legyen? A társasházakkal mi legyen? Előbb-utóbb az új lakásokból is régi lakás lesz, mely felújításra fog szorulni. A lakástakarékok az állagmegóvásban és a komfortfokozat növelésben is komoly segítséget jelentettek. Minden cselekvőképes magyar állampolgárnak, aki rendelkezik magyarországi lakóhellyel.

Most ezek az emberek ott maradtak a szrban.

Van helyette (helyette a lószrt) a remek CSOK és a még remekebb, NOK elnevezésű állami piramisjáték.

Mindenki igénybe tudja venni? Nem! Még az sem, akinek megvan legyártva a szükséges mennyiségű utód, támogatásra készen. Miért? Azért, mert százalékban kifejezve egy kezem is elég hozzá, hogy meghatározzam, a lakosságnak mekkora része tudja előteremteni a 2/3 önerőt.

Ha az annyira szociálisan érzékeny (muhaha...) kormány valóban segíteni akarna, megtehette volna, hogy lekorlátozza az ltp felhasználás körét, vagy lecsökkenti az állami támogatást. Még mindig win-win. De nem. Hétfőn kitalálják, kedden megszavazzák, szerdán hatályba léptetik ezt az agyrémet.

És akkor olyan baromsággal etetik az embert, hogy ebből épültek medencék.

Persze, bizonyára az is épült belőle, de sok panelban eddig nem találkoztam medencével. Te bizonyára...

Ebből látszik, mennyire van képben a kormány és mennyire lehet madárnak nézni az embereket.

Ez egy védhetetlen és mocskos lépés volt. Egész eddig ugattak az öngondoskodásról. Most épp az ebbe vetett bizalmat ássák alá. Az ifjúság meg megtanulhatja, hogy Magyarországon bármi megszüntethető egyik napról, a másikra. Csak ez nem szokott jó hatással lenni a befektetési kedvre sem...

Azt meg fel kellene fogni, hogy felelős ember nem fog a tervezettnél több gyereket vállalni a jaj, de nagylelkű támogatásért. Egyrészt, mert a gyereket fel is kell valamiből nevelni, másrészt krrva nagy kockázat rejlik benne. Mivel olyan stabilak a házasságok, már egy válás is bezavarhat a képbe, aztán lehet visszacsengetni a támogatást, mnb kamattal együtt.

2018. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
Csok nem csak három gyerekre jár.1-re és 2-re is.
2018. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12 oké, sorry, nem volt pontos az információm. Bár ez gyakorlatilag semmit nem változtat. Lássuk, miért. Ugyebár van egy minimum elvárás gyerekszámonként, hogy milyen komfortfokozatú és milyen méretű kell, hogy legyen MINIMUM a lakás. Ennek megfelelő mértékü a támogatás. Namármost: javíts ki, ha rossz az információm, de egy gyerekes családnál a támogatás mértéke max 600.000 ft. A többit neked kell villantani. Számoljunk: mennyibe kerül ma egy lakás? Mondjuk egy olyan, ami meg is felel a feltételeknek? Vidéken olyan 8-9 millió. Mondom, vidéken. Tippelj, ma, Magyarországon hány egy gyermekes család tud kitenni az asztalra -legyünk nagyvonalúak- 7,5 millió forintot?

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a családtámogatási rendszer ezen kívül egyébként az egy gyermekes családot nem tekinti családnak, ergo, semmilyen támogatásban nem részesülnek.

Eltekintve attól, hogy CSOK esetén a magasabb támogatäshoz kellene a több gyerek, vajon lesz olyan marha, aki emiatt bevällalja a másodikat is, vagy akár csak az elsőt? És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a két gyerek esetén járó tämogatás mellé mekkora önerővel kellene rendelkezni. Szintén nagyon életszerű, magyar viszonylatban, hogy rendelkezèsre áll ekkora összeg a családoknál, ugye? Tehát abban a tekintetben irreleváns a gyerekek száma, hogy ezt csak egy igen szűk réteg tudja igénybe venni. További nehezítő körülmény, hogy nem lehet köztartozás, illetve aktív KHR-es a delikvens. Jól tudom? Tudod, Magyarországon hányan szerepelnek negatív KHR listán?

Csak hogy bonyolítsuk...



Az meg már csak egy "kedvs" ráadás, hogy ugyebár a CSOK igénybe vehető használt lakásra is. Jól tudom?

Akkor ez hogy fogja beváltani azt a reményt, melyet a kamu szerint az ltp nem váltott be, miszerint nem épült elég új lakás?


Valami nagyon biceg ezzel a magyarázkodással...


Tehát köszönöm a kiigazítást, de alighanem az alap lroblémát ez a tény is változatlanul hagyja.

2018. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"kedves" 52%-os rajongómnak:


Vicces, hogy az kiabál -primitív és gyáva személyeskedésbe menekülve- hazugságot, aki saját maga hazudott.

Most pedig konkretizáljunk, neséld el a bánatod, miben hazudtam? Feszülten figyelek.

2018. okt. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"pont leszrja azokat, akik nem tudnak, vagy akarnak 3 gyereket vállalni"


Ez bőven elég példa hazugságaid sorából.

2018. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a #13 választ.

Szóval bocs, bem lesz elég. Sorold kérlek!

2018. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Újabb gazdag érvanyag. 😉


Ahhoz képest, hogy ennyire vagyok érdekes, többet foglalkozol velem, mint a csajoddal. Ha van...😉

2018. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
EU megvonja a támogatást, kell a pénz. AMúgy soha nem akartam 3at, ezután se fogok! Max kimegyek külföldre és ott szülök majd 1-et és kész.
2018. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

A Csok egy f.. S. Semmiben nem segít. Miért akarnék én vidékre költözni a munkahelyemtől 30 km-re?

Baromság az egész.

Birka nép... :$

2018. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!