Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy a Fidesz támogatja a...

Az hogy a Fidesz támogatja a CSOK-ot, miért hiszi az hogy minden család tud 3 gyereket vállalni? Ezért kellett megszüntetni a lakástakarék állami támogatását?

Figyelt kérdés
2018. okt. 17. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Fogy a pénzt,valahonnan el kell venni a támogatásokat.


A "segiccsük a családusokat" propagandához pedig nem lehet hozzányúlni.

2018. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Hogy a kormány mit hisz, azt nem tudom, csak sejtem. De hogy pont leszrja azokat, akik nem tudnak, vagy akarnak 3 gyereket vállalni, az ebből az intézkedésből is jól látszik.

Elképesztő az a nyílt pofátlanság, amit megengednek maguknak. De a birkák bégetnek tovább...

2018. okt. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Elképesztően ostoba vagy hazug az, aki azt hiszi, vagy azt hazudja, hogy egy- és kétgyermekesek nem kapnak töménytelen mennyiségű támogatást az államtól.


Szülési szabadság, gyermek után járó plusz szabadságok, CSED, GYET, GYED, GYES, családi adókedvezmény, családi pótlék, CSOK (igen, az is), gyermekek ingyenes orvosi ellátása, ingyenes tankönyv, gyermekétkeztetés, babakötvény és még biztos van, amit kihagytam...

2018. okt. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3%
Minden család tudna 3 gyereket vállalni, csak senki sem akar.
2018. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

"Elképesztően ostoba vagy hazug az, aki azt hiszi, vagy azt hazudja, hogy egy- és kétgyermekesek nem kapnak töménytelen mennyiségű támogatást az államtól.



Szülési szabadság, gyermek után járó plusz szabadságok, CSED, GYET, GYED, GYES, családi adókedvezmény, családi pótlék, CSOK (igen, az is), gyermekek ingyenes orvosi ellátása, ingyenes tankönyv, gyermekétkeztetés, babakötvény és még biztos van, amit kihagytam..."



Igen, kihagytál valamit. Nem kacsintottál a végén, hogy ezt viccnek szántad. Szülési szabadságot van pofád támogatásként értékelni?

Gyes és a többi: komolyan? Végtére is igaz, akár kötelezhetnék az anyákat arra is, hogy ma szülnek, holnap fizetés nélküli szabi, aztán holnapután meló. A három napos gyerek meg majd ellátja magát otthon, elég nagy már...komolyan, amikor valakinek ilyen baromságok jönnek ki a száján, nem érez fizikai fájdalmat közben?


Gyermekek ingyenes orvosi ellátása. Aha...minden orvosi ellátás fizetős. Úgy hívják, hogy egészségügyi hozzájárulás. Ugye te is fizeted?


Ja, egy gyerekkel is igényelheted a CSOK-ot. Ha bevállalsz még kettő továbbit, meg összarántod a támogatás kétharmadát önerőként.



Értem én, hogy valaki elfogult a pártja iránt, de azért gondolkodni nem lenne haszontalan...

2018. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
És nézzél szét, te tájékozatlan, hogy akár Amerikában, Nyugat-Európában, mennyivel szűkmarkúbbak ott a támogatások.
2018. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az egyetlen bajom a CSOK-kal, hogy diszkriminatívan különbözteti meg a nagyvárosokban élő embereket akiknek lehetőségük sincs új házat építtetni. Én szeretem a XV. kerületet, akarunk is 3 gyereket amire használt lakásra nem is tudom...másfél millió jár? Az mire elég? Arra a 4%-os visszterhes vagyonátruházási illetékre aminek az alsó határa 15M, az alatt 2% ugye. De pesten mit kap az ember 15M alatt? Mindegy is...majd felhúzok egy kertes házat két panel közé a játszótérre, mert én is akarok 10+10 milliós CSOK-ot, de nem akarok elköltözni Budapestről.
2018. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy itt egy részletes elemzés a háttérről:


"az évi 70 milliárd forintos állami támogatás ellenére nem épült elegendő lakás, így ez a támogatási forma nem szolgálhatta a kitűzött célokat."


[link]

2018. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Cseppnyi agy...buta...

Köszönjük Emese...gazdag az érvanyagod...

😉


Talán, ha nem ferdítéssel próbálkoznál, akkor lenne miről beszélni. És nem lenne okod megsértődni azon, ha a harmatgyenge érveid alól kirúgják a sámlit. A személyeskedésed viazont mindennél beszédesebb.

2018. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, nagyszájú 52-os, névtelen rajongóm!


Ha nem haragszol, reagálok a felvetédeidre, de külön-külön hozzászólásban. Kezdjük ezzel:

"És nézzél szét, te tájékozatlan, hogy akár Amerikában, Nyugat-Európában, mennyivel szűkmarkúbbak ott a támogatások."


Nocsak, a nagy népnemzeti lelkednek hirtelen minta lett a nyugat? 😉


Komolyra fordítva a szót: esetleg te is nézzél szét! Ugyanis szűkmarkúbbak, de kiegyensúlyozottabbak. Németországban, Ausztriában az ltp álltám tartalma 5% alatt van. De van. És annyira népszerűtlen, hogy Németországban nem születik úgy gyerek, hogy ne nyílna mellé Ltp. Mert a haldokló nyugaton ilyen buta emberek élnek...


A felvilágosult Magyarországon ezzel szemben a gyermektelenek és az egy gyermekesek nem számítanak. Az ltp nekik is elérhető volt. A CSOK nem. Már említettem, hogy néha gondolkozni is kéne...

2018. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!