Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a lakástakarék kivégzés...

Ez a lakástakarék kivégzés elindíthat egy újabb fiatal kivándorlási hullámot?

Figyelt kérdés

Most már elég egyértelműen kifejezte a kormány azt, hogy azoknak a fiataloknak, akik nem akarnak 3 gyereket csinálni, kívül tágasabb. Valóban, a mostani helyzet az, hogy egy fiatalnak sosem lesz saját lakása, ha nem írja alá a CSOK-ot, mivel 3 gyerek bevállalását és 10 év röghöz kötést ír alá. (Sok más mellett persze)

Aki ezt nem írja alá, és itthon akar maradni, az fizetheti a méregdrága albérletet, amik már lassan nyugati árakon vannak, viszont a bérek az meg kelet-európai bérek, és semmivel nem támogatja az állam a fiatalok lakás szerzését már.

Ez elindíthat egy újabb kivándorlási hullámot?


2018. okt. 17. 14:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
2018. okt. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

# 20


Egyszerűsítsük le a dolgot. Befizetek egy év alatt 100 ezer forintot és kapok rá 30 ezer forint támogatást. Akkor lesz fixen 130 ezer forintom. Hol kapok ma ehhez hasonlót Magyarországon, nekem valaki ezt mondja meg! Melyik pénzintézethez vigyem a pénzemet, ahol fixen legalább 1,3-szorosára nő 1 év alatt?

2018. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
52%
De miért kéne ilyen extra kamatot kapnod neked? Ez valami emberi jog vagy mi?
2018. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"De miért kéne ilyen extra kamatot kapnod neked? Ez valami emberi jog vagy mi?"


Milyen extra kamat? Állítólag, hogyan korábban írták:

"Amit egy négyéves futamidejű 20000Ft/hó befizetés után megkaptál eddig állami támogatás címén, az nagyjából az az összeg, amit kamatban is megkapnál. Az állampapíroké még magasabb."


Engem csak annyi érdekel, hogy ez mégis melyik állampapírról beszél a válaszoló vagy melyik bankban van ilyen kamat.

2018. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%

1 év alatt neked nem lesz 100-bol 130. Ebben tévedsz. Minimum 4 év kell bent legyen. Igy ez már csak kb évi 10%-nak felel meg. Ami persze még mindig szuper!

De ezért nincs értelme 10 évest kötni. Ott már valóban igaz, hogy állampapírokba rakva a pénzt többre jön ki!

2018. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

# 25


Tudom, hogy működik családomnak több is van, csak azért akartam leegyszerűsíteni, hogy ne bonyolítsuk túl a számítgatást. Sajnálom, hogy az nem válaszolt, akitől a korábban idézett állítás származik.

2018. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Amit egy négyéves futamidejű 20000Ft/hó befizetés után megkaptál eddig állami támogatás címén, az nagyjából az az összeg, amit kamatban is megkapnál. Az állampapíroké még magasabb."


Ez egyszerűen nem igaz. De én is kíváncsi vagyok rá, hol van ilyen a válaszoló szerint.

2018. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Igenis számít a lakástakarék. Sokat segített az embereknek. Csak sajnos van aki birka módjára üget a kis vezére után.

Valóban lehet kemény munkával házhoz /lakáshoz jutni. (20 éves futamidő, ha szerencséd van kb 80 ezerrel meg is úszod havonta...) emellett kell a 3 gyerek,mert ők ezt nagyon nagylelkűen támogatják...

2018. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!