Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a lakástakarék kivégzés...

Ez a lakástakarék kivégzés elindíthat egy újabb fiatal kivándorlási hullámot?

Figyelt kérdés

Most már elég egyértelműen kifejezte a kormány azt, hogy azoknak a fiataloknak, akik nem akarnak 3 gyereket csinálni, kívül tágasabb. Valóban, a mostani helyzet az, hogy egy fiatalnak sosem lesz saját lakása, ha nem írja alá a CSOK-ot, mivel 3 gyerek bevállalását és 10 év röghöz kötést ír alá. (Sok más mellett persze)

Aki ezt nem írja alá, és itthon akar maradni, az fizetheti a méregdrága albérletet, amik már lassan nyugati árakon vannak, viszont a bérek az meg kelet-európai bérek, és semmivel nem támogatja az állam a fiatalok lakás szerzését már.

Ez elindíthat egy újabb kivándorlási hullámot?


2018. okt. 17. 14:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

# 9 Mielőtt okoskodnál esetleg tájékozódhatnál is.


Én is megtaláltam azt a képet, amit küldtél. Alábbi cikkben. [link]


Csak jelezném, hogy akkor nem volt ismeretes a törvényjavaslat szövege, csak elcsípett információkat lehetett hallani. Azóta eltelt egy pár nap.

2018. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%

Azt szeretnék, ha sok gyerek születne.

Akkor születik sok gyerek, ha biztonságban érzik magukat a szülők, ha tervezhetik a jövőt.

36 óra alatt megszüntették a legnépszerűbb lakástakarékossági formát, mindenféle ok nélkül.


Kedves fideszesek!

Jó ez így szerintetek?

2018. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
23%
A CSOk bőven elég a fiatal szülőknek, felesleges két kedvezmény.
2018. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

"A CSOk bőven elég a fiatal szülőknek, felesleges két kedvezmény."


Ez komoly? Inkább mond a bértárgyalásodon, hogy felesleges az emelés, bőven elég a mostani is.


Persze a szociális hálóhoz nem mernek hozzányúlni. Pedig ott is lehetne sorolni a felesleges dolgokat.

2018. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
32%

Én alapban nem értettem ezt a lakástakarék dolgot.

Kapsz ugyan állami támogatást, de a pénzed ugye nem kamatozik. Amit egy négyéves futamidejű 20000Ft/hó befizetés után megkaptál eddig állami támogatás címén, az nagyjából az az összeg, amit kamatban is megkapnál. Az állampapíroké még magasabb.

2018. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
45%

"Amit egy négyéves futamidejű 20000Ft/hó befizetés után megkaptál eddig állami támogatás címén, az nagyjából az az összeg, amit kamatban is megkapnál"


Én utoljára a Questornál hallottam 30%-os hozamról.


"Az állampapíroké még magasabb."


Igen? Én most néztem, az egyiknek évi kamatozás évi 2-4% között van. Most ez hogyan lesz nagyobb, mint a befizetett teljes összegre megítélt 30% állami támogatás?

2018. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt a nagy hallgatást, tényleg érdekelnének a számok illetve, hogy akkor miből is lehetne még több pénzem.
2018. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Ez a lakástakarék nem volt egy nagy szám. Többmillió befizetés után kapott pár százezret. Nem kár érte."


Mert te tudsz nagyobb hozamot kockázatmentesen? Annyira mókás amikor valaki fikázza, hogy kevés a hozam. 4 éves szerződésre 10% körüli EBKM volt. Hol kaptál manapság ilyet?!

2018. okt. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Estádio de Felchút ***** válasza:

Reméljük, minél több értelmes és értékes fiatal kimegy.

Csak aztán nehogy a végén egymás torkának essenek a fideszesek, a nyuggerek, és kokerók, hogy most akkor ki tartson el kit.

2018. okt. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os!

Az AZÉVI befizetésekre volt 30% támogatás, a hozam 6-10% között volt.

2018. okt. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!