Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a lakástakarék kivégzés...

Ez a lakástakarék kivégzés elindíthat egy újabb fiatal kivándorlási hullámot?

Figyelt kérdés

Most már elég egyértelműen kifejezte a kormány azt, hogy azoknak a fiataloknak, akik nem akarnak 3 gyereket csinálni, kívül tágasabb. Valóban, a mostani helyzet az, hogy egy fiatalnak sosem lesz saját lakása, ha nem írja alá a CSOK-ot, mivel 3 gyerek bevállalását és 10 év röghöz kötést ír alá. (Sok más mellett persze)

Aki ezt nem írja alá, és itthon akar maradni, az fizetheti a méregdrága albérletet, amik már lassan nyugati árakon vannak, viszont a bérek az meg kelet-európai bérek, és semmivel nem támogatja az állam a fiatalok lakás szerzését már.

Ez elindíthat egy újabb kivándorlási hullámot?


2018. okt. 17. 14:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Gazdasági és erkölcsi kérdéseket itt ne nagyon tegyél fel, mert a turbómagyarok nehezen tudják értelmezni eme témákat.
2018. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%

Biztos, hogy nem.


Amúgy meg nem értem, miért ne lehetne valakink saját lakása bármiféle állami támogatás nélkül, nekem is lett, megdolgoztam érte. És akkor még a szülői támogatásról, örökségről nem is beszéltünk (nálam nem játszott egyik se.)

2018. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
18%
Ez a lakástakarék nem volt egy nagy szám. Többmillió befizetés után kapott pár százezret. Nem kár érte.
2018. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, azért ez nem a világvége, hogy elhagyd az országot. Mondjuk én enélkül is távozok. Belgiumban meg úgy sem érek sokat ezzel.
2018. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%

Látod a fidesz erkölcsi felfogását a második válaszolónál?

Azt mondja miért ne lehetne valakinek saját lakása állami támogatás nélkül.

Erre én meg azt mondom, hogy Orbán Ráhelnek milyen alapon vagy egy lakással felérő 12 milliós karórája az adófizetők támogatásából.

2018. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
10%
Lakástakarék nem lett kinyírva. Állami tamogatas nincs többet. Ha olyan jó sokak szerint ez, akkor tamogatas nelkül is működni fognak ezek a cégek.
2018. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%

Gyerekek, ez a probléma csak másodlagos, a legfontosabb az, hogy a tegnap a parlament elsöprő többséggel elutasította a Soros-Sargentini jelentést.

Siránkoztok itt évi 70-ezren, ahelyett dolgoznátok, naplopók.

2018. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Menj csak külföldre. Majd rájössz, hol drágák a lakások.
2018. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%

Ne használj nagy szavakat (kivégzés!) mert elhiteltelenített magadat!

Nem szűnik meg az állami támogatás a lakástakaréknál, csak 30 % helyett 20% lesz.

Én nem hiszem, hogy van olyan elmebeteg, aki egy 4 éves futamidejű, 20ezer Ft-os lakástakarék 288ezer Ft-os állami támogatása miatt kivándorol!

Remélem te sem gondolod komolyan és vagy provokálsz, vagy tájékozatlan vagy!

De hogy okosodj, itt a új lakástakarék hozama:

[link]

Ez csak a szellemi fogyatékkal élőknek, az alul iskolázottaknak és a trolloknak téma 0-24-ben.

2018. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szűnik meg az állami támogatás a lakástakaréknál, csak 30 % helyett 20% lesz."


Ha már a bankmonitor idézed, akkor tessék. A törvény megszavazása napján jött ki az alábbi cikk.


[link]


"MI VÁLTOZIK?


A törvény kihirdetése után megkötött LTP szerződések nem kapnak állami támogatást (enélkül a terméknek nincs értelme)"


[link]


"„24/A. §

A lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény módosításáról szóló 2018. évi …

törvény hatályba lépését követően kötött lakás-előtakarékossági szerződés esetében a lakáselőtakarékoskodót

a 21. § szerinti állami támogatás nem illeti meg."


Szóval lehet itt 20%-ról beszélni, csak a törvénymódosító javaslatban valamiért nincsen.

2018. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!